Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wejdą, ale jak zauważyłeś złe opony są z przodu założone.

 

z takim budżetem to szukaj 19' ;)

 

nie chce 19 za duze

 

Ja to się nawet o jazdę na 18 boje a co dopiero 19'

Najchętniej to bym założył 225/40/18 na przód i tył z odpowiednią szerokością i Et

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma sensu ładowanie 4x8cali skoro większość felg jest w setupach 8 i 8,5/9.

między 225/40 a 235/40 nie ma kolosalnej różnicy - nosi tak samo w koleinach o to się nie martwcie :mrgreen:

komfort nie spada jakoś drastycznie, a jak macie teraz runflaty 16'' to bedzie jeszcze wygodniej.

http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie łeb boli od tych felg. Czemu jest tak mało ładnych felg do naszych trojek :mad2:

kolego doskonale Cię rozumiem, całą zimę szukałem felg, dwa razy mi ktoś uprzedził, rano i wieczorem allegro, ebay, i w zeszłym tygodniu kupiłem. Też uważam, że maly wybór w 17 wcale nie ma, więc kupiłem 18, wygląd i trzymanie na winklach rekompensuje wożenie po koleinach i studzienki, które czuć przeokrutnie. Jeżdze od piątku i już się pzywycziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie ma sensu ładowanie 4x8cali skoro większość felg jest w setupach 8 i 8,5/9.

między 225/40 a 235/40 nie ma kolosalnej różnicy - nosi tak samo w koleinach o to się nie martwcie :mrgreen:

komfort nie spada jakoś drastycznie, a jak macie teraz runflaty 16'' to bedzie jeszcze wygodniej.

Jedyny plus zakladania 4x8 cali jest taki ze mozna co sezon przemieniac przód z tyłem a co za tym idzie równomiernie zużywać bieżnik.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten wzór felg styling 124 od M5 podejdzie do E91 PRE LCI ? I jakie powinny wtedy iść opony.

przód 8J 18EH2 IS20

tył 9J 18EH2 IS32

Mogę je mieć za dobre pieniądze.

http://images45.fotosik.pl/1429/f8c5e347b09a5818med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1429/2d998d43e7aa1e8bmed.jpg http://images39.fotosik.pl/1373/3632f030a62fcdf8med.jpg

jak bym chciał założyć do nich opony

przód 225/40

a tyl 235/40 lub 235/45.

chcę zachować ta samą wysokość opon bo przód 8J a tył 9J więc będzie z tyłu naciąg opony.

Pytam bo nie chcę aż 255/35 zakładać ze względu na dużą szerokość opon

Na przód mam już 2 opony i szukam na tył

Pacyk ty masz tą samą kombinację przód 8J tył 9J i opony są chyba wysokością tył z przodem różne jak to się rzuca w oczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro chcesz zachować te sama wysokosc opon to nie mozesz dac 235/40 ani tym bardziej 235/45 jezeli przod masz 225/40

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie, szukam felg na sezon do mojej 3-ki, aktualnie na zime mam felgi 16 i na takich tez auto kupilem w zeszlym roku.

Na lato chce 17" - i teraz pytanie o felge i o ET dokladnie, pisane bylo tu na forum ze standard czy fabryka? jest 8cali ET34.

takie et tez mam teraz na 16 (34 albo 35 bodajze) - im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje na strone zew - za nadkole - dobrze rozumiem?

 

wiec, czy mozna do E90 na fele 17" wlozyc mniejsze ET niz 34? niechce wlozyc ladnej feli zeby chowala sie calkowicie pod bude - najlepiej zeby rownala sie z nadkolem:)

 

ps. a moze ma ktos z was jakies ladne 17' na sprzedaz?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz zachować te sama wysokosc opon to nie mozesz dac 235/40 ani tym bardziej 235/45 jezeli przod masz 225/40

 

Dlatego właśnie zadałem pytanie, bo z przodu jest felga 8J 18' a z tyłu felga jest szersza 9J 18'. Felgi które chcę wrzucić maja rożne szerokości.

Jeśli założę na przód 225/40 a z tyłu też 225/40 to na feldze z tyłu 9J opona mi się rozjedzie i będzie profil niższy.Czyli tak nie chcę i tak nie może być.

Szukam rozwiązania bo trochę mi szeroko z tyłu bo oryginał wymaga żeby tam siedziała 255/35/18 dlatego pytam czy dobrze będzie jak wsadzę 235/40 lub 235/45. Przy kalkulatorze doboru opon wyszło by chyba nie tak złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poczytaj dokladnie raz jeszcze i zobaczysz ze WIEKSZOSC w temacie nizej jest o felgach 18"

 

mnie interesuja tylko 17" - chodzi mi o to jakie et najlepiej dobrac? i czy koniecznie 8cali? czy ET34 nie bedzie za bardzo sie chowac pod nadkole?

 

i drugie pytanie to czy ktos moze ma na sprzedaz jakies 17" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ArtmanBrd

 

W zeszłym tygodniu wystawiłem swoje oryginalne Styling 160 (17 cali, 5x120, ET34), wraz z oponami Continental SportContact 2 225/45 R17 w dziale części oraz na allegro.

Podaję bezpośredni link do głoszenia:

 

http://allegro.pl/oryg-felgi-bmw-styling-160-z-oponami-225-45-r17-i2196457840.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.