Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam chęć założyć na alufelgi 156 opony 215x55x16 jak to się ma do jazdy BMW E91. Ktoś może miał takie założone. Obecnie mam na swoich felgach zjechane 205x55x16. Autem jeździ się dość komfortowo i chcę zakupić nowe oponki lecz mam dylemat jaki rozmiar założyć. Nie chcę aby auto jeszcze bardziej mi się położyło bo i tak jest seryjnie niskie. Wrzuciłem na przód dystanse 15mm i na tył 25 mm koła się wysunęły i zaczęło to jakoś normalnie wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz opony o tym samym rozmiarze to co ma się bardziej położyć? Nie kumam

 

Moim zdaniem fabryczny rozmiar bez zbędnych kombinacji.

Zwiększysz koła - pogorszysz osiągi a do tego będziesz miał przekłamanie liczników i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten rozmiar 215x55x16 zmieni mi jakieś parametry auta : osiągi lub przekłamania ?

 

to chyba logiczne że większe koła to gorsze osiągi i przekłamania liczników (prędkość, dystans)

to tak jakbyś zmienił przełożenie główne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten rozmiar 215x55x16 zmieni mi jakieś parametry auta : osiągi lub przekłamania ?

 

to chyba logiczne że większe koła to gorsze osiągi i przekłamania liczników (prędkość, dystans)

to tak jakbyś zmienił przełożenie główne

 

Opona nie jest wyższa / większa/ tylko szersza więc średnica toczenia zostanie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że 215x55x16 jest wyższa niż 205x55x16

 

To wprowadziłeś mnie w błąd bo ja czytałem oznaczenia w inny sposób że 215 to szerokość 55 to wysokość a 16' to rozmiar felgi

http://www.forumsamochodowe.com/kody-i-oznaczenia-opon-parametry-felg-et-vt2434.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej wyprowadziłem Cię z błędu? :)

 

w linku który podałeś jest 8.Iloraz nominalnej wysokości przekroju i nominalnej szerokości przekroju

czyli skoro szersza opona a iloraz ten sam to też wyższa :)

 

tu masz kalkulator http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już rozumiem jeśli chce szerszą to zamiennikiem 205x55x16 będzie 215/50R16 - tak czy nie ?

Błędy będą nie duże

 

opona wzorcowa 205 / 55 R 16

zamiennik 1 215/ 55 R 16

zamiennik 2 215/ 50 R 16

pokaż zamienniki

średnica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

opona wzorcowa 631.9 mm 0 mm 0 %

zamiennik 1 642.9 mm 11 mm 1.71 %

zamiennik 2 621.4 mm -10.5 mm -1.69 %

 

Różnica w prędkości

50 km/h 100 km/h 150 km/h

zamiennik 1 50.86 km/h 101.71 km/h 152.57 km/h

zamiennik 2 49.16 km/h 98.31 km/h 147.47 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżeli już to 225x50x16 (użyj kalkulatora który wkleiłem w poprzednim poscie)

 

jak chcesz szerszą oponę to kup 17.

225x45x17 to seryjny rozmiar wiadomo jak będzie się prowadzić. Do tego rozmiar bardzo popularny więc opony stosunkowo tanie

Jak chcesz jednak 16 to zostań przy 205x55x16. Generalnie poszerzanie opony bez szerszej felgi to też słaby pomysł aczkolwiek przy tak wysokim profilu 2 dodatkowe cm może by nie wpłynęły bardzo negatywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że 215x55x16 jest wyższa niż 205x55x16

 

To wprowadziłeś mnie w błąd bo ja czytałem oznaczenia w inny sposób że 215 to szerokość 55 to wysokość a 16' to rozmiar felgi

http://www.forumsamochodowe.com/kody-i-oznaczenia-opon-parametry-felg-et-vt2434.htm

 

drugi parametr opony - 55 to procentowy stosunek do szerokości opony, który daje wysokosć profilu, A nie wymiar profilu w mm. Także opony 215/55/16 i 205/55/16 będą się różniły profilem, nieznacznie ale bedą

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam pytanie chcę kupić e90 z 2008 320d 163konie jendak opony w tym aucie są do wymiany udało mi się przez to utargować 750e (mieszkam w Irlandii),i teraz nie wiem co mam zrobić:

- kupić runflaty wiele różnych zdań na ten temat już mnie gowa boli od czytania,

- czy zwykłe opony (wydaje mi się że rozmiar tam jest 225x45x17) i wtedy co na zapas?? Dojazdówka czy zestaw naprawczy. Czy dojazdówkę można gdzieś schować czy tylko w bagażniku normalnie ma leżeć (nie sprawdziłem tego), a to zabrało miejsce z tego i tak nie wielkiego bagażnika??

 

Pomożcie auto mam kupić w poniedziałek lub wtorek.

Dzięki

Nie odsyłajcie mnie do linków na forum bo już chyba wszystkie przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak mam inne 17 to dojazd może być 16??

 

Mam generalnie obawy przed zakupem tego auta. Źródło jest raczej pewne właściciel ma juz kupioną nową 3, mąż 6 serwisowana w ASO. Pierwszy właściciel od nowości, kobieta(sprzęgło jest wporzo:)),11tys euro, kremowe skóry, 110000tys km 2006 rok produkcji.

 

Tylko te koła, bagażnik nie za duży, a jeszcze wózek musi się zmieścić, trochę mnie to przeraża.

Co ile są przeglądy w BMW 320d??

Pozdro

 

guzior

 

W New Ross koło Wexford, a ty skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.