Skocz do zawartości

e46 ciśnienie opon


Staszek82

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam opony zimowe 205 55 r16 na słupku jest tabliczka,że przód 2.0bar tył 2.4bar

 

mechanik upiera się by przód dać 2.2 a tył 2.4może zostać i tu pytanie czy danie 2.2 na przód jak na słupku pisze 2.0 może odbić się tym,że auto będzie ściągało itp?

 

 

ogólnie jeśli ktoś z was ma opony 205 55 r16 to jakie macie ciśnienie z przodu i z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to ok bo jadę dzisiaj na zbieżność na stację diagnostyczną mają tylko przód ustawić i coś czuje,że wydam na daremno 60zl :mad2: bo tam nie ustawiają z ciężarkami ani nie mają nic takiego komputerowego tylko z tego co kojarzę... zakłądają coś na koło i jakoś laser świeci na jakiś punkt a mechanik pod spodem jakąś śrubą kręci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden warunek. Zależy jak obciążony będzie jeździł samochód. Jak sam masz zamiar jeździć lub z 1 pasażerem to p 2.0 t 2.4 lecz jak z 4 - 5 osób to p 2.2 t 2.6 na tabliczce wszystko dokładnie jest napisane. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to ok bo jadę dzisiaj na zbieżność na stację diagnostyczną mają tylko przód ustawić i coś czuje,że wydam na daremno 60zl :mad2: bo tam nie ustawiają z ciężarkami ani nie mają nic takiego komputerowego tylko z tego co kojarzę... zakłądają coś na koło i jakoś laser świeci na jakiś punkt a mechanik pod spodem jakąś śrubą kręci

Ściąga Ci auto? Bo wydaje mi się, że masz inny problem o którym nie piszesz.

Jak robiłem geometrię i zbieżność to było robione z ciężarkami i dodatkowo miałem mieć pełny zbiornik paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wujek google Ci umarł? Ciocia Yahoo też?

Zadajesz pytania jak dzieciak z reklamy neostrady, weź się w garść i zacznij samodzielnie wyszukiwać interesujące Cię informacje.

 

I żeby nie było, że nabijam posty, odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:

 

Nie, ale nie do końca.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam 4 nowe opony 205 55 r16 dunlop bluresponse

 

koła wyważone na maszynie hunter z testem drogowym wszystkie ok.2tygodnie przed zmianą opon sprawdzona geometria i ustawiona na maszynie hunter+zbieżnośc i ok

 

i taki efekt jest na każdej oponie

 

https://zapodaj.net/012b8c897fb87.jpg.html

 

czy to jest ścinanie opon? czy normalnie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś konkretnie powiedzieć patrząc na to zdjęcie, ale wygląda raczej normalnie. Najlepiej jakbyś porównał sobie wewnętrzą i zewnątrzną część bieżnika opony - łatwiej byłoby wychwycić różnice w zużyciu.

W sumie to nie wiem czy ten ślad po kontakcie z podłożem nie powinien być szerszy, nie masz tam za dużo powietrza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu masz 2.3 bo wozisz na masce sarnę czy jeździsz często z kolegami do McDonalda ? Jeżeli nic z tych rzeczy to czemu z tyłu masz odpowiednie a z przodu więcej niż trzeba ?

Może masz dość duży negatyw i dlatego zewnętrzna strona jest mniej zużyta.

Edytowane przez marcin5001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Twoje opony mają miękkie boki. Mam bardzo podobne ogumienie o takich samych parametrach co Twoje i również jest taki efekt nie ma co się przejmować. 2.3 jeżeli jeździsz sam to trochę za dużo. Przy full obciążeniu jest napisane przód 2.4 a tył 2.9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle patrzysz albo masz lipną tabliczkę. Jeżeli u mnie piszę, przód 2.4 i tył 2.9 to u Ciebie nie może być mniej w końcu diesel jest cięży niż benzyna :cool2: ;D A nawet jeśli, to jeżeli przy full obciążeniu masz podane, przód 2.0 i tył 2.4 a Ty masz przód 2.3 i tył 2.4 a jeździsz sam to brawo Ty. Och Staszku Staszku, daj zdjęcie tej tabliczki :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok prosze pytanie tylko czy Ty czasami nie patrzysz na tabliczce dla indeksu prędkości W bo dla W jest takie jak podałeś.. a dla V jest 2.0 przód i 2.4tył

 

https://zapodaj.net/555ca3e1725a1.jpg.html

 

jak widzisz dla rozmiary 205 55 r16 V 2.0 na 2.4

 

zaś dla opony 205 55 r16 Q T H już inne jest

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.