Skocz do zawartości

Remont Silnika !!!:(


bialybp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

panowie niestety mam silnik do remontu mechanik po diagnozie słuchowej(podkercilem gaz od 2 do 3tys.obrotów. charatanie w silniku) stwierdzil ze mam wał korbowy panewki itp. do remontu, nie ukrywam ze sie załamalem pozniewaz powiedzial ze koszt naprawy tego to 3-4 tyś zł mniej wiecej. Wczesniejsze objawy byly takie ze pojawila mi sie kontrolka niskiego cisnienia dwa razy, sprawdzalem olej byla polowa pozniej dolałem i niby bylo ok.Wczesniej jeszcze caly czas mialem wrazenie ze samochód stracil na mocy. ale gdy tylko zauwazylem ten dziwny dzwiek to praktycznie odrazu pojechalem do mechanika, trwalo moze to jeden dzien wiec duzo nie jezdzilem w sumie jakies 20km. Wczesniej jeszcze wymienilem rozrząd i po tym odrazu zauwazylem ze przy 1500obrotow jest charakterystyczne szarpniecie ktore sygnalizuje o problemie pompy oleju, trwało to do uszkodzenia silnika jakies 2-3 tyg.ten sam mechanik tez sprawdzał mi cisnienie oleju po czym stwierdzil ze wszystko ok.

Prosilbym o porade co powinienem zrobic najpierw by to naprawic i czy po remoncie silnika bedzie juz wszystko ok i czy lepiej pozbyc sie samochodu ????

Proszę o pomoc.

Dzieki

BMW e90 318i 2009r. N43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że rozrząd został prawidłowo wymieniony i na oryginalnych częściach? Bo jeśli przed wymianą nie było objawów o których piszesz, a teraz są to jest coś w tym dziwnego. Chodzi o taki zbieg okoliczności, że po wymianie rozrządu jest coś nie tak z silnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie rozrządu napewno zauwazylem ze samochód chodzi głośniej niz wczesniej, mozliwe ze tez cos z mocą ale teraz ciezko mi stwierdzic. Wydawalo mi sie ze tak ma byc wiec uznalem to za normlane....

zaznaczam ze auto jeszcze normalnie jezdzi:)

orientuje sie ktos gdzie w opolskim mozna znalesc solidnego i dobrego mechanika ktory by mi to naprawil???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ile czasu jeździsz od wymiany rozrządu? Jeżeli cokolwiek niepokojącego dzieje się z silnikiem po wymianie rozrządu to należy natychmiast przestać jeździć takim samochodem, tym bardziej jak coś łupie i pali się kontrolka od oleju. Wymianę rozrządu należy reklamować, robota została spaprana jeżeli po 3 tygodniach silnik jest do remontu. W przypadku oporu materii żywej wołać rzeczoznawcę.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu jeździsz od wymiany rozrządu? Jeżeli cokolwiek niepokojącego dzieje się z silnikiem po wymianie rozrządu to należy natychmiast przestać jeździć takim samochodem, tym bardziej jak coś łupie i pali się kontrolka od oleju. Wymianę rozrządu należy reklamować, robota została spaprana jeżeli po 3 tygodniach silnik jest do remontu. W przypadku oporu materii żywej wołać rzeczoznawcę.

Amen :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W Opolu na ul.Spokojnej jest mechanik M-Auto Serwis, specjalizujący się w BMW, sporo osób go poleca, ja też.

 

Również dołączam sie do pytania odnośnie szarpnięcia przy 1500 obr/min, skąd taka teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dodaje gaz prawie za każdym razem przy 1500obtrotow mniej więcej odczuwam tak jakby na mili sekundę brakło mocy i później gdy wyżej kręcę jest ok.

ktoś kiedyś mi powiedział ze pompa siada gdy jest takie przerywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czyli nic pewnego. Pytałem ponieważ mam czasem wrażenie że przydusi go podczas przyspieszania, tak jakby przerwało. To wygląda tak, jakby podczas przyspieszania zadziałał na chwilę system kontroli i przyhamowal mi koło, co raczej jest mało prawdopodobne ze względu na niską moc tego silnika, suchą nawierzchnię i brak świecącej kontrolki trakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....W przypadku oporu materii żywej wołać rzeczoznawcę.

 

i Adwokata.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrego machanika w opolu w odleglosci jakies 50 km jak myslicie gdy bede powoli jechac bedzie dobrze czy lepiej juz ciągnać na lince? w sumie to nie mam pewnosci co sie stalo bo oględziny słuchowe to nic pewnego co jest tak naprawde. Jezeli chodzi o rozrząd to mechanik twoerdzi ze jakby bylo cos nie tak byloby odrazu widac bląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w BMW, a w Astrze, ale mialem dziwne efekty dzwiekowe po wymianie rozrzadu. Okazalo sie, ze to napinacz stukal w przedziale od 2 do 3 tys. obrotow. Jednak nie bylo zadnych przycinek przy przyspieszaniu.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po co zadajesz pytania na forum skoro zignorowałeś poprzednie odpowiedzi? Mechanik Ci wciska kit a Ty na forum szukasz odpowiedzi na pytanie czy z trafionym rozrządem można jeździć. Napisałem Ci wyraźnie że nie można i każdy mechanik Ci to powie bo nikt o zdrowych zmysłach i odrobinie wiedzy mechanicznej nie weźmie odpowiedzialności za stan silnika po takiej jeździe.

 

Ale spytaj tej złotej rączki która Ci wymieniła rozrząd, to będzie Ci winny już dwa silniki.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.