Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


PIT586

Rekomendowane odpowiedzi

Kod błędu 3E91 - z tego co znalazłem ''Czujnik położenia wału korbowego'' brzmi groźnie ....ktoś napisał może być przyczyną problemów z rozruchem.


No i to ca mój przypadek.


Jakieś 500 km temu( wtedy ta zmiana pogody z ostrych mrozów na +15 ) chcę zapalić , klikam start a on prawie odpala ale gaśnie za chwilę i tak z 2 ,3 razy , w końcu odpalił i pojechałem. Od tego czasu sytuacja się nie powtórzyła, także myślałem, że może źle sprzęgło, gaz nacisnąłem czy coś.


Ale dziś sprawdzam na Impie i wyskoczył błąd 3E91 do tego też 4073 ( czujnik sprzęgła) może to jakoś powiązane, podczas jazdy nic niepokojącego nie wyczuwam . Skasowałem , błędy nie wracają, zerknę jeszcze za kika dni.


Tylko, że w lutym szykuje się kilka dłuższych tras pod granicę Belgijską także zastanawiam się tutaj pytanie :czy może profilaktycznie nie wymienić tego czujnika ( według bmw store numerek 13 62 7 809 334 , cenowo nie majątek pytanie jaka firma np. Hella ca 140, Febi jeszcze mniej ).


A może to, że czujnik coś pokazał oznacza początek kłopotów z silnikiem ( wał korbowy )


Auto ciągle śmiga b dobrze tyle, że przebieg zbliża się do 440 tyś km , także różnie może być ....niby assistance w EU do 500 km ale mimo wszystko lawety wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam pytanie odnośnie błędów związanych z czujnikiem tlenku azotu a mianowicie posiadam tylko 3 błędy 2af2 2af4 2af6 , zasiarczenie katalizatora na poziomie 0. Czy możliwe jest że po wypaleniu katalizatora siadła sonda Nox?Oraz drugie pytanie czy te błędy świadczą już o konieczności wymiany noxa?

Objawy zwiększone zużycie paliwa o około 3 -4 litrów na 100 km poza tym tylko wyżej wymienione błędy

.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przy okazji.. mechanik wymienił mi płyn hamulcowy. Jak mogę wykasować inspekcję, aby komputer pokazywał czas/ datę wymiany ?
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przymierzam się do kupna e87 116i z 2010 roku, silnik 122KM.

W aucie jest ponoć na świeżo zrobiony rozrząd.

Po podpięciu pod bimmer tool wyskoczyły błędy:

1. 30EA katalizator DeNox, zasiarczonej

2. 2F9E czujnik poziomu oleju, termiczny

3. 3104 nierównomierna praca, tryb uwarstwiony


Pytanie czy te błędy mogą oznaczać wysokie koszty napraw?

1. czytam tak ze trzeba wypalić katalizator, pytanie czy można to zrobic samemu.

2. jeśli to tylko kwestia czujnika to pewnie drobnostka

3. może coś być nie tak z wtryskami albo świecami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry. Jak skasować w komputerze  "naliczanie kilometrów" po wymianie płynu hamulcowego ?

Edytowane przez Ernet
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć mam problem od pewnego czasu coraz częściej wyskakuje mi błąd od świateł wielokrotnie sprawdzałem i wszystkie światła działają nic nie przepalone jedyne co to czasami pozycję mają jakieś dziwne problemy(mrugają potem gasną, raz się palą raz nie) a nawet jeśli działają normalnie to błąd i tak się pokazuje. Jest to 2005 rok z xenonami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.