Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


przemekmdc

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki poziom. Jak patrzyłem do środka to nie widać nic a nic jakby było pusto, ale on wlewa chyba gdzieś głębiej go po prostu. jak wlewałem litr to dopiero przy koncu plywak zaczal plywac w cieczy , zatkalem wlew, pojechałem chwile, patrze nie ma nic znowu. W sensie, może tam się wlało znowu na dół do zbiornika, bo nie widziałem żeby mi coś kapało ( ale tez nie przykładałem uwagi na to ).

Lepiej z tym iść do mechanika czy spróbować samemu wlać większą ilość płynu i odpowietrzyć?

EDIT: Teraz byłem zajrzeć pod maske. troszkę silnik ciepły jeszcze był, tak nie za bardzo bo chyba z godzine temu jezdzilem krotki dystans. Lekko ciepły. odkrecilem zakretke i pływak sobie pływał w cieczy. i było widać że trochę jest. Nie mam za to pojęcia ile tam wchodzi litrów i nie za bardzo widzę nawet caly pojemnik bo jest jakby schowany wszystkimi innymi. Czyli to trochę głupie... spróbuje popatrzeć jak się calkiem ostudzi może. Bo może faktycznie kontrolka coś nie gra to bym dał do jakiegoś Miecia z garażu żeby mi zrobił to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Miarka płynu ma lekko wystawać ponad zbiornik (jest instrukcja na nim), od tego zacznij i obserwuj stan, ewentualne wycieki i kontrolkę czy się pojawia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz przecież odpowiedź na poprzedniej stronie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za powielanie postu, ale ktos z modelatorów przeniusł ten post i nie zauwazylem.

 

EGRa nie mam zaslepionego, ostatnio go rozebralem i patrzylem co tam siedzi, nie czyscilem go dokladnie tylko tak z grubsza.

 

a 4 bledy to od swiec albo czujnika ale raczej czujnik bo 4 swiece walniete to by mi auto nie odpalilo, chyba ?

-->BMW E46 320d 196km 432nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź czy egr nie zaciął się (naciśnij śrubokrętem i zobacz jak pracuje), ewentualnie przetwornik ciśnienia padł i nie steruje zaworem.

Jeżeli chodzi o świece to tak jak napisałem jest większe prawdopodobieństwo, że to sterownik świec. Nie ma znaczenia co jest uszkodzone w takim przypadku (błąd 4 świec), bo żadna nie grzeje. Do ok -5 silnik powinien odpalić mimo niedziałających świec/sterownika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

byłem u mechanika i na diagnostyce... średnio mi się to widzi.

Mechanik najpierw stwierdził że czuć pod maską płynem chłodniczym i gdzieś pewnie cieknie. Co do samego płynu to pewnie nie długo sprawdzę jak tam jego stan ale kurde kupuje już 3 butle litrową i mnie to powoli wkurza... dodam że jak dolałem wczorja do pełna zbiornika to ciecz była zielona mimo że wlałem 2litry różowej ale ponoć i tak są mieszalne.

Mechanik powiedział, że musze spróbować odpowietrzyć wlewając do pełna płynu, ale jeśli to nic nie da to możliwe że to uszczelka pod głowicą... :cry2:

jeśli tak to nie wiem co mam robić, raczej sporo to kosztuje, może zadzwonie do kolesia co mi sprzedał żeby dał kase na to bo nie mowil nic o tym lub odwołać całość w ogóle. Co mogę ewentualnie zrobić, zlecić jakąś diagnozę profesjonalną żeby zobaczyli czy to to? Kontrolka raz świeci raz nie, pare razy sie wylacza podczas jazdy albo sie wlacza.

 

A co do CHECK ENGINE to wylaczyl to, ale chodzi o sonde lambda , tak mówił. 3 razy ten sam błąd. Myslicie zeby to wymienić już teraz? Czy niegroźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, autkami się zamieniłem bo przy tamtym ponoć jest masa roboty ( dyfer sprzęgło wachacze tył słupki ta chłodnica może sonda może regulacja gazu ) więc wydatków pewnie i z 5k by było...

zamieniłem na e36 2.0 w którym sporo jest wymieniane ale gaz mi gaśnie bo jest przełożony z silnika 2.8 i na sprzegle mi obroty maleją do 0... w sensie jak jade np. na 3jce i zwalniam do swiatel. Gaziarz mówił że to wtryski , więc trochę to może być kłopotliwe ale ide zapytać u innych( to stara instalacja z 2006r. ag siricco chyba )

 

JEszcze jedno pytanie... jak nie odprowadziłem podatku 2% do skarbówki za tamten samochód , za ten zamierzam , mam umowę kupna , tamtą ma koleś z tego e46 , to czy ja zapłace jakiś większy podatek czy nie?

KOleś od auta mówił że nie i on miał już kilka razy tak że sprzedawał w krótkim czasie i kupował następne, a matka mi powiedziała , że mogę mieć 19%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam proszę o odczyt tych błędów

 

e46

slinik n46b20a

 

kody błedów z inpa:

 

1.2a67 (p1050)

2.2a6b (p1062)

 

Objawy : na ciepłym falują obroty

Była jedna awaria samochodu podczas stania w korku nie miał siły ruszyć gasł ,dziwnie odpalał,wchodził sam na obroty .Po odczekaniu 30min zapalił normalnie i miał moc plus wyskoczyły check i eml ale na drugi dzień zgasł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz zaślepiony egr, ten błąd i zwiększona masa powietrza na wolnych obrotach to tego skutek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam zawór ręcznie działa? Próbowałeś rozruszać go np śrubokrętem? Jeżeli jest ok to do sprawdzenia/wymiany jest przetwornik ciśnienia. W niczym to nie przeszkadza, dla silnika nawet lepiej, bo nie dostaje spalin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To trochę pojęcie względne, ale ma chodzić dość ciężko, możliwe, że elektrozawór nie działa już.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moją E46 2.5l benzyna w automacie. Otóż w czasie jazdy wyskakują mi kontrolki widoczne na tym zdjęciu: https://imgur.com/a/qDgUj (Nie mam możliwości sprawdzenia kodów błędów, tylko to co widać na zdj.).

 

Skutek tego jest taki, że silnik reaguje na pedał gazu z bardzo dużym opóźnieniem. Np. przy ruszaniu mogę dać dosłownie gaz do dechy a i tak przez pierwsze 7-8 sekund będzie maks 2k obrotów, dopiero po tych kilku sekundach wkręca się na obroty i "zaczyna jechać". Ogólnie też po wyskoczeniu tych kontrolek silnik jest tak jakby ospały i strasznie wolno przyśpiesza.

Byłem z tym u mechanika i było kolejno: przepustnica, ale okazało się, że już ktoś wcześniej wymieniał więc to nie to, dalej silnik krokowy - wymieniony, problem nadal ten sam, następnie wymiana sterownika silnika ale to również nie pomogło.

 

Ktoś może miał podobny problem albo wie co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniać w ciemno lub podpiąć pod komputer z inpa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadnej konkretnej, bo nie podałeś błędów, tu jest problem, nie da się ocenić co jest do wymiany tylko po objawach. Ale tak jak pisałem już w innym Twoim temacie, że skoro był problem z przepustnicą to pewnie dalej jest, ciężko trafić na sprawną używkę. Trzeba zacząć od diagnostyki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.