Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


przemekmdc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chodziło mi o moduł poduszek tylko sterownik silnika, po połączeniu w ista pojawia się data produkcji od sterownika, widać od razu po połączeniu, razem z silnikiem, tapicerką, kolorem itp., ale jakby to był ten problem to raczej połączenie powinno być tylko błąd poduszki by był, mimo wszystko podaj datę z pierwszej strony w ista. Wg mnie w samym dme jest coś nie tak z elektroniką.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak napisałem, zajrzałbym do środka dme, różnica w wyposażeniu nie ma znaczenia, nie powinno być problemu z komunikacją z modułem poduszek, więc dme na stół do elektronika. Uszkodzenie wiązki można chyba wykluczyć, bo rozumiem, że jest tak od momentu zmiany dme?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To już trzeba było sprawdzić błędy, bo może jest coś innego niż brak komunikacji, choć to mało prawdopodobne. Ale jak go kupiłeś i był odpalony to poduszka nie świeciła się? Można pruć auto, ale warto przed tym wykluczyć niektóre rzeczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Drzwi przednie lewa strona i przed pasażerem, do kompletu chyba klema pirotechniczna.

 

Najlepiej jakbyś połączył się z airbag w inpa, bo to tłumaczenie jakoś do mnie nie przemawia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie połącze to co zrobić ?

Dlaczego nie przemawia, pisze jak jest sam widzisz ze po podlaczeniu plusa mozna odczytac jakies bledy konkretniejsze .

 

W tej chwili kontrolka tez inaczej sie zachowuje bo gasnie na chwilke i sie znowu zapala a wczesniej swiecila sie ciagle.

Ta klema to na bank , zwarke zrobilem i sam odpalilem niechcacy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi o tłumaczenie błędów w ista, bardziej wiarygodny jest ori opis w inpa. To, że jest połączenie to wiadomo, że jest postęp. Zrób zrzuty błędów z inpa (moduł poduszek) i wklej do tematu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To samo :lol: zajrzyj do klemy, auto w ogóle teraz odpala? Bo jakoś mi to umknęło.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala , klemę zalaczyłem bo oczywiście ładunek po eksplozji rozłączył to akurat nie problem klemę wymienię ale o co chodzi z tymi poduchami ? Są podłączone niby wszystko Ok a jednak nie . I jeszcze jedna kwestia dlaczego do poduch przy przednich słupkach idą dwie kostki jedna od detonacji ładunku a druga ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wydaje się dość prosta w żadnej z "kurtyn" idących w załóż słupka nie ma przejścia do sterownika poduszek. Są dwa przewody od kierowcy brązowo czarny i brązowo niebieski od strony pasażera brązowo czarny i brązowo czerwony .

Sygnał z brązowo czerwonego i brązowo niebieskiego nie trafia do sterownika z tym ze w sterowniku takich kolorów nie ma .

Czy możliwe jest żeby gdzies zmieniały kolor tylko po co ? Ma ktoś wiedzę w tym zakresie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
modul FRM3 ktory odpowiada za swiatla i inne drobiazgi. cos tam jest nie tak z wersja 3 tego modulu i lubi sie popsuc przy kodowaniu ale tez podobno czasem przy diagnozowaniu auta. podobno tez mozna go naprawic. poszukaj na formum postow dotyczacych FRM3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul FRM3 ktory odpowiada za swiatla i inne drobiazgi. cos tam jest nie tak z wersja 3 tego modulu i lubi sie popsuc przy kodowaniu ale tez podobno czasem przy diagnozowaniu auta. podobno tez mozna go naprawic. poszukaj na formum postow dotyczacych FRM3

szyby tez by sie nie otwierały i był by brak dziwieku pdc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby sa powiazane z FRM, PDC nie wiem... ale wiele modulow jest polaczona funkcjami z FRM

scaramanga dzieki za pomoc,miales rację to moduł frm został uszkodzony przy sprawdzaniu inpą .wszystko jusz śmiga naprawa trwał 15 min bez kodowania pzdr :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio wymieniałem świece(oryginalne Beru), uruchomiłem auto, wszystko dobrze, chodziło na wolnych obrotach aż stopniowo zaczęły falować obroty po kilku minutach i to coraz bardziej. Zgasiłem auto i więcej już nie dało rady odpalić. Podłączyłem komputer i wyskoczyły takie oto błędy:

 

https://zapodaj.net/b97578f28dbd2.jpg.html

https://zapodaj.net/e63c52de4bb5b.jpg.html

Czy błąd odnośnie pompy wtryskowej(czujnik obrotów pompy wtryskowej) oznacza, że jest walnięta i trzeba dać ja do regeneracji??

Pompa paliwa działa bo podłączyłem na krótko i chodzi, przekaźnik pompy paliwa też git.

Edytowane przez krzyjd93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze moje podpowiedzi byly pomocne. ktory to frm? 3? jak wygladala naprawa?

był to FRM3 ,naprawa wyglądała tak ze koleś mi sam wykręcił moduł trwało to parę minut i zabrał go do domu na 15 min ale nie wiem co z nim robił za chwile wrócił podłączył i wszystko działało bez kodowania :cool2: jakieś luty czy coś poprawił ale dokładnie nie wytłumaczył mi bo to Litwin był a ja w anglii jestem koszt 70 funtów .mowił ze kiedyś zajmowało mu 2 dni naprawa a teraz pare minut .jak cos to mam kontakt do niego jak ktos jest w uk i ma taki problem to mogę dać namiary .przez wysyłkę tez to robi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czyli potwierdza sie ze frm3 sa slabe... na razie nikt nie pisal ze frm1 lub 2 zdechly przy tego typu procedurach.

 

w frm3 podobno jest problem softwareowy nie sprzetowy. cos tam gdzies sie zapisuje a przy braku zasilania nie potrzfi tego odtworzyc czy jakos tak... a czy przy tej zabawie inpa miales jakis spadek napiecia drastycny? czy frm3 zdechl bez specjalnego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.