Skocz do zawartości

Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów


przemekmdc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, z silnikiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Objawy to zamulony silnik jak jest zimny. Ciężko się wkręca powyżej 1500obr/min. i trochę skaczą obroty. Jak wskazówka wyjdzie z niebieskiego pola temperatury to już jest ok, poza tym że odczuwalne jest lekkie kołysanie budą na postoju. Brat mi podpiął pod kompa i wyskoczyło 10 błędów.

17028938_603549236516298_1452317721_n.png

17035565_603549246516297_9578607_n.png

17077831_603549253182963_701696860_n.png

17092149_603549239849631_1027351097_n.png

17093889_603549243182964_1354660707_n.png

17105652_603549249849630_1491829782_n.png

Większość jest od sond lambda. Podobno inne sprawy mogą powodować błędy sond, dlatego odrazu piszę, że odma jest nowa razem z rurkami i dolot jest sprawdzony i szczelny. Jakby ktoś mi podpowiedział to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich . Palą mi się kontrolki DSC i hamulca ręcznego żółta a INPA wyświetla błąd 5e40 , chciałbym skalibrować czujnik skrętu INPĄ zanim zacznę wymieniać czujniki .Poczytałem , że jest to możliwe , prosiłbym o opis procedury jak to zrobić bo jestem laikiem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja niunia to e46 1.8 benzyna .problem tkwi w tym ze nie ma mocy . Raz wchodzi ładnie na obtory innym razem tak zamula ze nie idzie jechać . Po podłączeniu do kompa pokazuje błąd P0102 . Co to może być ?Co trzeba wymienić,? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja niunia to e46 1.8 benzyna .problem tkwi w tym ze nie ma mocy . Raz wchodzi ładnie na obtory innym razem tak zamula ze nie idzie jechać . Po podłączeniu do kompa pokazuje błąd P0102 . Co to może być ?Co trzeba wymienić,? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Niski poziom wejściowy obiegu przepływu masy lub objętości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może pojawił się kiedyś taki temat, ale od paru dni pokazuje mi się check engine w mojej e46 1.8. Po podłączeniu pod komputer i uruchomieniu cdif pokazuje nieznany błąd o numerze P2738. Jeśli to możliwe prosił bym o pomoc, jak sobie poradzić z tym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się kiedyś przydać: https://www.automo.pl/kody-bledow-obd2/, zakładka narzędzia, http://e46forum.pl/baza-kodow-bmw-tlumaczenie-pl-kody-bledow-bmw-10317, tylko nie ma tu takiego kodu. Ale z postu wyżej tłumaczy to na obwód sterowania niskiego ciśnienia (Solenoid F). Masz automat? To zerknij tu https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.engine-codes.com/p2738.html&prev=search lub tu viewtopic.php?f=69&t=292214. Edytowane przez BoskiCoolo
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugerując się drugim linkiem do sprawdzenia sonda lambda za katalizatorem albo sam katalizator. Spadki mocy czuć chociaż na benzynie podobno ciężko jest wyczuć katalizator jak jest trochę zapchany.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie odpala przez błąd czujnika wałka rozrządu wlotowego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się przywitać, bo czytałem jako niezarejestronay uzytkownik - cześć ! :)

 

Przychodze z problemem, niedawno wymieniłem koła, zapiekły się więc wulkanizatorzy z kopa zdejmowali .. ale nie pierwszy raz więc nie uważałem że mogłoby sięcoś stać.

 

Po wyjeździe z wulkanizacji, pojawiła się kontrolka akumulatora na chwile, ale zgasła, i pojeździłem tak cały dzień. Nastepnego dnia jadąc z większą prędkością nagle zgasł samochód, odpaliło kontrolki akumulatora, dsc i ręcznego na żółto. Zgasiłem samochód, odpaliłem, wszystko ok. Problem się powtarzał z każdym nagrzaniem i osiągnięciem większej prędkości.

 

Podpiąłem pod komputer, błędy które wywaliło :

 

5E1A

5E43

2731 czujnik wałka rozrządu (?)

2788 wydaje mi sie ze czyjnik predkosci w dyferencjale (?)

 

Dziś wymieniłem czujnik wałka rozrządu na ori, z nowym o-ringiem, silnik nie drży na niskich obrotach, tyle z plusów. Reszta problemów bez zmian :mad2: dodatkowo zgasł dziś dojeżdżając do świateł i nie chciał odpalić

 

Czy ktoś miał podobne objawy ? Co mogli mi zepsuć na wulkanizacji ? Gdzie znajduje się czujnik z błędu 2788 ?

 

Dzięki, i przepraszam że startuje na forum z problemem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrzucając Ci kola cos namotali chyba bo 2 bład jest od czujnika skretu. Czujnik skrętu koła mozesz skalibrowac inpą.

 

Cześć ! Dzięki za odpowiedź.

 

Skalibrowałem na nowo, skasowałem błędy. na 40 km był spokój.

 

Znów zaczeło sypać błędami i te same objawy. Błędy :

2866

2780 cdkbm

277f cdkn

 

Z tego co czytam, czujnik wału korbowego. Jest możliwość uszkodzenia takeigo czujnika lub samego wału podczas wymiany kół ? :mad2: zbieg okoliczności chyba ..

 

Poszukam używki o dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pacjent bmw e46 320d 150km auto kręci nie odpala nie słychać pompy w progu stało sie to z dnia na dzień auto wcześniej nic nie wykazywało.

Dodaje liste błedów:

 

4212 gluehkerze zylinder 1 ansteuerung

4222 gluehkerze zylinder 2 ansteuerung

4232 gluehkerze zylinder 3 ansteuerung

4242 gluehkerze zylinder 4 ansteuerung

3F30 (0193) Raildruck sensor Signal

4B90 Raildruckuberwachung bei Motorstart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwsze 4 to błędy świec żarowych, wiec na 99% sterownik świec do wymiany/naprawy.

Kolejny to czujnik ciśnienia cr, on może być przyczyną Twojego problemu (sprawdź wtyczkę i przewody).

Ostatni to zbyt niskie ciśnienie paliwa podczas odpalania, może to być konsekwencja problemu z czujnikiem cr lub problem z pompą progową, ewentualnie lejący wtryskiwacz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z którym nie potrafie sobie poradzić

 

kasuje te bledy ale zaraz są ponownie chodzi o blad

 

4212 Glow plug zylinder 1

oraz 2 3 i 4.

 

kolejny blad to

 

4501 control of exhaust re-circulatrion

 

ktos pomoze ?

ponizej screen

 

b12a180d24c23.jpg

ee336e6f4351e.jpg

-->BMW E46 320d 196km 432nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Egr masz zaślepiony? Drugi błąd na to wskazuje. Błędy 4 świec żarowych są spowodowane prawdopodobnie uszkodzonym sterownikiem lub spalonymi 4 świecami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem używane e46 1.8 z 2000r 2 dni temu, od razu w oczy rzucała się zapalona kontrolka od chłodniczego płynu a raczej niskiego jego stanu, oraz po jeździe jakieś 150km check engine. Zmartwiło mnie to trochę ale tak, zeby nie smigac nie wiadomo z czym do mechanika chciałbym chłodnice sam ogarnac jesli sie da.

Otóż dolałem litr płynu chłodniczego rozowego ( pisalo ze do kazdego pasuje ) do otworu, przy czym nie wiedzialem jeszcze wtedy nic o zadnym odpowietrzaniu, dopiero potem już nie mając płynu na zimnym silniku odpowietrzyłem tym plastikowym korkiem na włączonej klimie na maxa (cieple powietrze dalem zeby grzało). No i dalej kontrolke oczywisice pokazuje, po przejechaniu paru metrow. I teraz moje pytanie co mogę zrobić? Nie chce jechąc do mechanika bo ja zielony jestem póki co w sprawach auta, a mi koleś zobaczy ze mlody naiwny to policzy nie wiadomo ile a moge sobie sam zrobić być może. Wiem że pojemność tego płynu tam to jest jakies minimum 6L. Wiec może po prostu wlać więcej, te 5Litrów? i zobaczyć czy kapie? Temperatura w środku autka jak jechalem spory dystans była miodzio nawet klima całkiem chodziła. Jak to zrobić?

 

Druga sprawa to kontrolka check engine. Normalnie jechąc ztym do jakiegos mechanika zeby podpial i zobaczyl? Ile mnie to wyniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki masz poziom płynu? Może jest ok a czujnik jest uszkodzony, podpięcie pod komputer i sprawdzenie błędów to 50-100,- pomijam aso, bo tam to 200,- byłoby mało.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.