Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście bym sie na zwykle nie zamienił ale przy bardzo niskim profilu opon zawieszenie M

jest faktycznie twarde i nie ma się co oszukiwać, dla większości pewnie za twarde.

Dlatego najlepiej się przejedz i tym i tym, szczególnie ze są takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Nie wiem czy tutaj ta informacja juz byla, ale G30 / G31 na Europe od jakiegos czasu oprocz fabryki w Dingolfing, montowane jest rowniez przez Magna Steyr w Austrii.

Myślę, że to miejsce produkcji może być nawet na plus. Kiedy montowali tam X3 pierwszej generacji. To auto miało najniższy % awarii w całej gamie modelowej BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zawieszenie M i 19' i jestem bardzo zadowolony a bałem się przy zamawianiu bo to moje pierwsze BMW i każdy mi mówil, że zęby zgubie a tu miłe zaskoczenie bo jeździ się super. Kolega ma standardowe i dla mnie czuć jak buja i całe szczęście, że wybrałem M pakietowe. Na zime mam 18' i to w ogole jest komfort :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zawieszenie M i 19' i jestem bardzo zadowolony a bałem się przy zamawianiu bo to moje pierwsze BMW i każdy mi mówil, że zęby zgubie a tu miłe zaskoczenie bo jeździ się super. Kolega ma standardowe i dla mnie czuć jak buja i całe szczęście, że wybrałem M pakietowe. Na zime mam 18' i to w ogole jest komfort :lol:

 

Ja mam standardowe + 19" na lato było super ale na 18" to buja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam adaptacyjne zawias plus 20 cali na lato i po utwardzeniu jest w sam raz. Na zimę mam 18 i jest zbyt miękko. W f10 miałem zawiasy M i 19 cali i wydaje mi się że bylo nieco twardziej niz w G30 na 20stkach, ale ciężko porównać bezpośrednio, bo teraz mam adaptacyjne zawieszenie. Ja wrzuciłbym 20 nawet na zwykły M zawias, ale ja wolę twardo niż miękko, pewnie kwestia preferencji, dbałości o auto na gorszych nawierzchniach, itp.
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przegoniłem od auta dwóch szczyli, którzy jak wnioskuje po kopaniu w fele i druciku w ręku, chcieli zeszmacić mi auto i może celowo porysować lakier. Pomijając to jak bardzo wkurwia mnie taki brak szacunku do cudzej własności, to chyba podaruje sobie karbonowe dodatki z MP, bo auto najwyraźniej już wystarczająco prowokuje. Strach parkować na mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka liga to ta pasująca?stary,już dawno stara gwardia jumaczy aut przerzuciła się na vat i inne łatwiejsze tematy bo auta to wrzód na dupie.Ani haraczu nie wyciągną ani tego spokojnie nie rozbiorą bo nawet TY jako użytkownik nie wiesz jakie tam są gpsy i producent tylko wie jak szybko odnajdzie auto.Znam przypadek gdzie x6 znaleźli w 6 godzin przy użyciu laptopa i helikoptera.Fakt że już auto miało przebite numery i inny silnik ale znaleźli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wg Ciebie na allegro, części to są po sprzątaniu garażu u Niemca. Oczywiście lekarza, co właśnie zmienił po roku G30 na nowe, a części kupił na zapas :mrgreen:

 

Znam przypadek gdzie x6 znaleźli w 6 godzin przy użyciu laptopa i helikoptera.Fakt że już auto miało przebite numery i inny silnik ale znaleźli

 

Taaaa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie numer 1:

Mam adaptacyjne światła LED, ale nie potrafię włączyć automatyki - kontrolkę mam ustawioną na światła mijania z literką A i poza miastem ciągle są to światła mijania. Jak po prostu włączę długie, to nadal oślepiam innych.

 

Pytanie numer 2:

Mam tylną skrętną oś, ale biorąc pod uwagę promień skrętu totalnie jej nie czuje - nie doszukałem się żadnych ustawień w iDrive, a przekręcając kierownicę do oporu na postoju koła pozostają proste. O co chodzi?

 

Generalnie z samochodu jestem zadowolony, irytuje mnie tylko jedna rzecz - drzwi. Zamykają się gorzej niż w moim poprzednim, ponad 10-letnim aucie z niższego segmentu. Najwyraźniej BMW chce zmusić ludzi do zamawiania opcji domykania, ale litości - żeby w aucie za ponad 300k trzeba było trzaskać drzwiami jak w żuku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1)

 

Automatykę musisz włączyć każdorazowo po odpaleniu auta.

 

Długie się włączą jak system uzna za stosownbe - laternie i inne jasne punkty mają wpływ na to, że długie nie zawsze się włączą

 

ad 2)

 

Z tego, co wiem, to jest to parę stopni, więc tego raczej nie zauważysz

 

ad 3)

 

No cóż :) - taka polityka

 

Ja i tak się cieszę, że to nie nowe A6 - obsługa klimy z dotykowymi przyciskami to dramat, a tam wszystko jest na dotyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacyjne ledy są w g30 świetne. W starszym x3 niby jest ta funkcja ale praktycznie jej nie widać.

Poza włączeniem na A musisz jeszcze nacisnąć dolny przycisk na czubku przełącznika kierunkowskaza.Wtedy wyświetla się długie ale w momencie świateł z nad przeciwka będą uciekać w drugą stronę +doświetlać znaki.Bajka

 

Z domykania drzwi jestem zadowolony bo nie zawsze uda się za pierwszym razem zamknąć i wtedy nie trzeba powtarzać.Nie wiem ile to kosztuje bo miałem w pakiecie ale warto dopłacič

 

Natomiast bardzo brakuje mi dociskania pasów.W demo to było i super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociskanie pasów nie jest w standardzie?

 

Nie jest.Byłem pewien że domykanie drzwi jest w standardzie.

 

Przy okazji ciekawy jestem jak to rozwiążą w nowej A6

 

A6 ma matrixy i są to światła o klasę wyżej od znanych nam ledów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o system asystujący kierowcę 5AS za prawie 5k.pln tylko drga kierownica i pojawia się kontrolka.A co z naprowadzaniem na pas?trzeba dać kolejne 5k?

 

Wystarczy najniższa średnia krajowa czyli jakieś 1500k brutto miesięcznie I masz Ukraińca który będzie ci wracał na pas.

 

Nie lubię takich żartów.Kiedyś sam pracowałem u niemca i wiem jak inni z pogardą traktowali polaków.Teraz co prawda mogliby mi buty czyścić ale nie o tym temat.

To jak to jest z tym systemem?

 

Mam też Pakiet Business Class kosztuje ok.10k.zawiera elektryczną regulację foteli z regulowanym podparciem lędźwiowym oraz nagłośnienie Harman Kardon.

A co z wentylacją przednich foteli?dodatkowy pakiet? Jak ktoś nie ma tego pakietu to jaki ma sprzęt grający zamiast średniego H&K?

 

Troche słabo,myšlałem że to w podstawie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza włączeniem na A musisz jeszcze nacisnąć dolny przycisk na czubku przełącznika kierunkowskaza.Wtedy wyświetla się długie ale w momencie świateł z nad przeciwka będą uciekać w drugą stronę +doświetlać znaki.Bajka

 

Bardzo dziękuje, pora się przeprosić z instrukcją. :) Jutro jadę testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Wystarczy najniższa średnia krajowa czyli jakieś 1500k brutto miesięcznie I masz Ukraińca który będzie ci wracał na pas.

 

 

 

Chamskie teksty na temat innych narodowości radzę zostawić dla siebie bo następnym razem załatwię Ci urlop od forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamskie teksty na temat innych narodowości radzę zostawić dla siebie bo następnym razem załatwię Ci urlop od forum.

 

Chamskie ? W Poznaniu stopa bezrobocia 2% i jedyne osoby które chcą za takie $$$ pracować - adekwatnie do wykonywanej pracy - to właśnie osoby z Ukrainy/Rosji etc. A i tak po miesiącu dwóch wolą pojechać na zachód gdzie za równowartość wykonanej pracy dostaną dwukrotnie tyle - i się im wcale nie dziwię. Ja tam nie widzę żadnej emotki typu " :D :lol: " albo haha żeby to traktować jako żart, tym bardziej że "autopilota" w BMW nie ma. Trochę ogarnięcia w ocenianiu.

http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.