Skocz do zawartości

e90 2006r 320d 163km podwyższone obroty na zimnym


sajlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie do wszystkich.

Czy u Was podczas niskich temperatur (np -10)po przestanej nocy zaraz po uruchomieniu silnika wzrastają obroty tzn 1000- 1100? Czy macie obroty jak przy ciepłym silniku czyli około 800?

W e46 właśnie tak mam a w e90 obroty są jak przy rozgrzanym silniku. W czym tkwi problem?

Czekam na odp, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym to wiedzieć. Sprawdzałem korektę dawki paliwa na wtryskach i na 3 cylindrze jest nieco większa niż na pozostałych ale wszystko mieści się w podanej normie. Sugerowano mi wymianę/ regenerację wtrysków bo to może być przyczyna niskich obrotów przy zimnym silniku oraz jego szarpanie po odpaleniu. Co o tym sądzicie? Głównie chodzi mi o tą nierówną pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny bo chyba nie każdy to zauważył: autor tematu pyta dlaczego jemu NIE podnoszą się obroty, a więc co jest przyczyną braku, nazwijmy to, funkcji szybszego rozgrzewania silnika.

 

Dotychczas znalazł odpowiedź na pytania:

1. dlaczego silnik telepie się po odpaleniu, jak jest zimny

2. po co inżynierowie wymyślili tak fikuśną funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No lipa, świece żarowe są ok, nowy sterownik. Świece nie mają nic do wyższych obrotów, auto pali na dotyk. Od jakiej temp. zew. przy zimnym silniku wchodzi Wam na wyższe obroty przy starcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lipa, świece żarowe są ok, nowy sterownik. Świece nie mają nic do wyższych obrotów, auto pali na dotyk. Od jakiej temp. zew. przy zimnym silniku wchodzi Wam na wyższe obroty przy starcie?

Nagraj film przy starcie i zobaczymy.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej podłaczyć INPA i zobaczyć co pokazują czujniki temperatury zamiast je wymieniać na chybił-trafił. Jak rano przed odpaleniem podepniesz to wszystkie powinny pokazywać taką samą temperaturę. Odpalasz i obserwujesz czy jakieś wskazanie nie szaleje. Temperatury te z tego co pamiętam możesz obserwować też w ukrytym menu (temp. silnika na pewno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.