Skocz do zawartości

uszczelniacz w płynie chłodniczym


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany chłodnicy w mojej E36 1.6 M40. W starej był wyciek dość spory i potraktowałem go podwójną dawką uszczelniacza. Nie było mowy żeby dalej ciekło. :lol: Mam już nową chłodnicę w idealnym stanie i zastanawiam się jak pozbyć się proszku uszczelniacza z obiegu wody. Samo spuszczenie płynu i zalanie nowego nic tu nie da bo zawsze jakieś resztki pozostaną. Czy najpierw zalać wodę ze dwa razy a dopiero potem płynu chłodniczego?
www.swiatdrewna.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakim uszczelniaczom mówię stanowcze NIEEE :!: :!: :!:

 

hmm no a moze ktos wyjasni rzeczowo , dlaczego markowy uszczelniacz w płynie w ilosci 350 ml np taki -%5B191%3A480%5Dhttp%3A//212.33.67.130/test/valvoline/dodatki/radiator_stop_leak/r_stop_leak.jpg

 

moze wiecej zaszkodzic niz pomóc, skoro, tak jak pisze kolega mirrek2, zastyga on dopiero w momencie gdy wycieknie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ww nie stosowałem, ale po zastosowaniu proszku metalicznego który miał nie zamulać, widziałem jakie bajoro było w układzie. Kiedyś też zastosowałem 2 lub 3 inne środki (nie pamiętam nazw) i efekt był taki sam. Oczywiście słyszałem, że komuś uszczelniło (mnie też trochę), ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś po zastosowaniu uszczelniacza nie miał bajora przy następnej wymianie płynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słyszałem, że komuś uszczelniło (mnie też trochę), ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś po zastosowaniu uszczelniacza nie miał bajora przy następnej wymianie płynu.

 

Faktycznie. Ja z autopsji wiem że każdy uszczelniacz na dłuższą metę szkodzi niż pomaga. Jak miałem e-30 (a było to bardzo dawno temu, części były b. drogie) to ciekła mi chłodnica. Nalałem takiego wynalazku (zaznaczam że też był firmowy) i efekt był taki że zaczął się grzać, gdy wreszcie kupiłem nową chłodnicę nie było można spuścić z bloku chłodziwa!!!! To cholerstwo wlazło, ale wszędzie tam gdzie nie trzeba, bo napewno mi nic nie uszczelniło.

 

Stanowcze NIE, tylko NOWA chłodnica i koniec (zamiennik Nissens lub poszukaj BEHR - oryginał nie drogi)

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego się dziwicie ,że wszelkiego rdzaju \ uszczelniacze \ zostawiają szlam bo uszczelnić to znaczy zatkać kanały , nieszczelności poprzez odkładanie na ściankach substancji uszczelniającej . Być może są już takie preparaty jak reklamowane niegdyś inteligętne proszki które rozpoznawały plamy :twisted2: i odkładają się tylko w miejscach nieszczelności :P Jeśli płukać to kilku krotnie i tylko wodą destylowaną pozbawioną kamienia

Syrena z sercem od rekina!

http://img264.imageshack.us/img264/227/resize1yf.jpg


Duże Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.