Skocz do zawartości

[E91] Sportowe dostosowanie podwozia a wybór amortyzatorów


szyms

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na ostatnim przeglądzie słabo wypadły moje amorki tylne (ogólnie dziwne, rok temu miały ponad 70%, teraz wyszło im niecałe 30%, ale przegląd robiłem na innej stacji). Generalnie samochód prowadzi się dobrze, amorki nie są wylane, ale przymierzam się do ich wymiany - wynik zweryfikuję jeszcze na innej stacji.

Tu pojawia się pytanie. Seryjnie mam opcję S226, sportowe dostosowanie podwozia. Czytałem, że po wymianie na Sachs auto idzie w górę i robi się koza. Chcę tego uniknąć - auto ma stać tak nisko jak obecnie.

Co zatem mogę kupić, by nie uzyskać efektu kozy?

Może Monroe Reflex? Czy żeby mieć pewność odpowiedniej wysokości auta lepiej założyć amorki M-pakietowe?

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wymieniał w E87 118d i ma 226A. Po wymianie na Bilstein (na 100% dobrze dobrany wg katalogu) i bez wymiany sprężyn auto stoi wyżej (przednia oś). Później coś z tym zrobił, ale muszę zapytać (chodzi o forumowego kolegę krzysiek555).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega wymieniał w E87 118d i ma 226A. Po wymianie na Bilstein (na 100% dobrze dobrany wg katalogu) i bez wymiany sprężyn auto stoi wyżej (przednia oś). Później coś z tym zrobił, ale muszę zapytać (chodzi o forumowego kolegę krzysiek555).

Dokladnie tak bylo blistein b4 sport wedlug katalogi blistein i przod byl idelany na duzy snieg :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem po wymianie amora auto stało wyżej? Przecież amortyzator kompletnie nie ma nic do tego. Tylko i wyłącznie sprężyna ustala wysokość auta. No chyba że miałeś za długi amor i to na nim oparło sie auto, ale wtedy taki amor wytrzymałby tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
b6 są najlepsze na jakich jeździłem. Są jednorurowe. Można je tak ustawić że auto się podniesie, ale nie da się wtedy sensownie jeździć. B4 są dwururowe i moim zdaniem ich montaż nie powinien spowodować podniesienia auta. B6 są rozbieralne i można w warsztacie zmienić ich ustawienia w obie strony tzn na ściskanie i rozciąganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakim cudem po wymianie amora auto stało wyżej? Przecież amortyzator kompletnie nie ma nic do tego. Tylko i wyłącznie sprężyna ustala wysokość auta. No chyba że miałeś za długi amor i to na nim oparło sie auto, ale wtedy taki amor wytrzymałby tydzień.

Taki sam zobacz sobie w galerii powinny być zdjęcia,cuda się zdarzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do siebie Sachs-4 amortyzatory do zawieszenia w mpakiecie.

Na tył 311410, na przód odpowiednio 311405 i 311406.

 

Auto siedzi dokładnie na takiej samej wysokości jak na oryginalnych amorach z mpakietu. To sprężyna decyduje o wysokości, a nie amor.

 

Sachs na pewno jest droższy od Monroe - B6 będzie jeszcze droższy, nie wydaje mi się, żeby taka inwestycja miała większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysiek555 też liczył na to, że może coś źle złożył, ale niestety to amortyzator Bilstein robił negatywną robotę - auto z przodu stało wyżej i nie było na to rady :(

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega Krzysiek555 też liczył na to, że może coś źle złożył, ale niestety to amortyzator Bilstein robił negatywną robotę - auto z przodu stało wyżej i nie było na to rady :(

 

Jaki model tego bilsteina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.