Skocz do zawartości

F30 335i MSport - jceel


jceel

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

Doszedłem do wniosku że też się pochwalę swoim F30. :mrgreen: 335i kupiłem od BMW Polska za pośrednictwem M-Cars w lutym 2015, miało wtedy przebieg 10000km (na dzień dzisiejszy mam troszkę ponad 27000km). Z VINu wynika, że było to auto prasowe. Przy przebiegu 15000km zrobiłem pierwszą wymianę oleju (na własną rękę oczywiście). W czerwcu 2015 zdecydowałem się na porządny detailing lakieru i nałożenie powłoki ceramicznej (większość zdjęć poniżej jest zrobionych tuż po detailingu, oprócz tych na których widać śnieg - te są zrobione tuż po zakupie :8) )

 

Wyposażenie jest całkiem przyzwoite - szczególnie chwalę sobie hamulce M i adaptacyjne zawieszenie :8)

 

http://i.imgur.com/IdICWcT.jpg

http://i.imgur.com/8zKkyfM.jpg

http://i.imgur.com/PPeqPcn.jpg

http://i.imgur.com/BF0WaxD.jpg

http://i.imgur.com/TZIZ4tZ.jpg

http://i.imgur.com/FPUqxYb.jpg

http://i.imgur.com/bP0EG1v.jpg

http://i.imgur.com/CKRoH6M.jpg

http://i.imgur.com/tgxlcj6.jpg

 

Rozkodowany VIN:

========================================
Vehicle information
========================================
Type code: 3A91
Model: 335I (EUR)
E-F-R series: F30
Series: 3
Type: LIM
Steering: LL
Doors: 4
Engine: N55
Displacement: 3.00
Power: 225 (306 hp)
Drive: HECK
Transmission: AUT
Paint code: 300 - ALPINWEISS 3
Upholstery code: LCSW - LEDER DAKOTA/SCH
Prod.date: 2014-04-16
S1CB	ACEA / CO2 scope
S2NH	M SPORTBREMSE
S2PA	Lockable wheel bolt
S2PE	18"M LM RAEDER STERNSP.400 M/MB
S2TB	Sport automatic gearbox
S2VB	Tyre pressure control (TPC)
S2VF	Adaptive M chassis
S2VL	Variable sport steering
S3AG	Reversing camera
S4AD	Interior trim strips, brushed aluminium
S4AE	Armrest front, retractable
S4DL	AKZENTLEISTEN SCHWARZ HOCHGLAENZEND
S4NE	BLOW-BY-HEIZER
S5AC	High-beam assistant
S5DA	Passenger airbag deactivation
S5DC	Rear-seat headrests, folding
S6AC	INTELLIGENTER NOTRUF
S6AE	TELESERVICES
S6AK	CONNECTEDDRIVE SERVICES
S6AM	REAL TIME TRAFFIC INFORMATION
S6AN	CONCIERGE SERVICES
S6AP	REMOTE SERVICES
S6AR	INTERNET
S6NS	KOMFORTTELEFONIE MIT ERW. SMARTPHON
S6WA	INSTRUMENTENKOMBI. M. ERW. UMF.
S7NH	BMW Service inclusive
P7S9	CONNECTEDDRIVE SERVICES PAKET
S8A1	Sprachversion polnisch
S8AT	POLNISCH BETRIEBSANL./SERVICEHEFT
S8KA	OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE
S8TH	SPEED LIMIT INFO
S8V1	HINWEISSCHILD NCAP ENGL/DEU/ITAL
S9AA	Outer skin protection
S230	Extra package, EU-speciifc
S249	Multifunction f steering wheel
S258	Tyres with runflat properties
S302	Alarm system
P337	M Sports package
S420	Sun protection glazing
S423	Floor mats, velours
S428	Warning triangle and first aid kit
S430	Interior/outside mirror with auto dip
S431	Interior rear-view mirror with auto dip
S459	Seat adjustment, electric, with memory
S465	Through-loading system
S481	Sports seat
S488	Lumbar support, driver and passenger
S493	Storage compartment package
S494	Seat heating driver/passenger
S502	Headlight cleaning system
S508	Park Distance Control (PDC)
S520	Fog lights
S522	Xenon Light
S534	Automatic air conditioning
S544	Cruise control with brake function
S548	Kilometre speedo
S563	Light package
S609	Navigation system, Professional
S688	HARMAN/KARDON SURROUND SOUND SYSTEM
S698	Area-Code 2 for DVD
S710	M leather steering wheel
S715	M Aerodynamics package
S760	High gloss shadow line
S775	Headlining anthracite
S902	Special inspection press vehicles
========================================
Individual equipment
========================================
no access - Vehicle data protected

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Śliczna sztuka !! Nie wspomnę juz o tym co jest pod maska. Gratuluje !

Polecam wymienić żarówki kierunków z przodu na srebrne żeby pozbyć sie efektu "jajecznicy" w reflektorach, przy białym jeszcze bardziej rzuca sie w oczy ;)

 

Planujesz jakieś mody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna sztuka !! Nie wspomnę juz o tym co jest pod maska. Gratuluje !

Polecam wymienić żarówki kierunków z przodu na srebrne żeby pozbyć sie efektu "jajecznicy" w reflektorach, przy białym jeszcze bardziej rzuca sie w oczy ;)

 

najbardziej w sumie interesowałyby mnie ledowe kierunki, o ile da się w ogóle zrobić by to wszystko działało jak należy, ale może te białe żarówki to niegłupi pomysł.

 

Planujesz jakieś mody ?

 

chciałbym MPPK i MPE, czekam tylko aż ktoś mi zaproponuje sensowną cenę za całość razem z montażem ;) wizualnych raczej nie, chociaż z drugiej strony bardzo mi się podoba Twoje podświetlenie konsoli środkowej (a właściwie panelu klimatyzacji) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeszcze go nie założyłem bo czekam na ramkę, ale to fajna rzecz i kosztuje grosze.

 

Ledowe można założyć bez problemu tylko trzeba zakodować bo w innym wypadku będą robić stroboskop podczas sprawdzania żarówek przez auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, przypuszczam że niewiele wolniej lata od mojego M135i :) Gratki, takie typowe półrodzinne auto :P

 

właśnie po to potrzebuje MPPK - by zniwelować tę różnice całkowicie (przynajmniej z seryjnym M135i). :mrgreen: Długo myślałem nad zakupem M135i, ale jednak mimo wszystko optycznie mi się nie widzi, wole sedany :( a od wożenia rodziny (tj. narzeczonej i psa) to mam w sumie teraz X1 ;)

Edytowane przez jceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Fura kozak!:)

Czy ta ramka ledowa podejdzie pod każde auto? Za ile i gdzie można to kupić?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Pod każde F30/F31/F32 napewno, inne wersje trzeba się upewnić.

 

Podkleiłem temat z instrukcją:

 

viewtopic.php?f=163&t=287335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fura no i ten silnik :cool2: pozazdrościć dźwięku i osiągów :) nie myślałeś o czarnych nerkach i większej feldze?

 

Większa felga kompletnie odpada, bo wtedy już nie będę w stanie normalnie jeździć po drogach (z wyjątkiem tych świeżo wyremontowanych i autostrad). A co do czarnych nerek to nie wydaje mi się żeby one robiły jakąś zauważalną różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 19" jeździ się normalnie ;) Chociaż ten wzór w 18" też jest fajny.

 

ja narzekam nawet że X1 na 17" za bardzo łupie na dziurach :D jakbym kiedyś kupował coś z serii 5 lub 6 to raczej tylko na tzw. pnełmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W sumie masz rację - to wszystko zależy od indywidualnych upodobań ;) ja od zawsze jezdziłem na większych felgach, niskich profilach i często obniżonymi autami więc mam zniekształcony pogląd na komfort :) Ale czasem jak jadę sobie X3 na 18" to zapominam o jakichś denerwujących studzienkach itp :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fura no i ten silnik :cool2: pozazdrościć dźwięku i osiągów :) nie myślałeś o czarnych nerkach i większej feldze?

 

Większa felga kompletnie odpada, bo wtedy już nie będę w stanie normalnie jeździć po drogach (z wyjątkiem tych świeżo wyremontowanych i autostrad). A co do czarnych nerek to nie wydaje mi się żeby one robiły jakąś zauważalną różnicę ;)

 

O gustach się nie dyskutuje, jak dla mnie czarne nerki w bialym samochodzie robia robotę, do tego czarne felgi... ale to moje zdanie.

Ja jeżdżę latem na 19stkach i zawieszeniu sportowym i nie narzekam :wink: ale ja tak jak Randall przyzwyczajony jestem do twardych samochodów, do tego stopnia ze przez myśl mi przeszły 20stki na lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Auto sliczne, nic mu nie brakuje!

Bialy pasuje super do BMW, szczegolnie m-pakowych wersji.

 

Chociaz z drugiej strony ja bym tego koloru przy polskiej pogodzie nie wybral dla siebie.

Tydzien temu wypozyczylem na kilka dni nowke biala mazde 6 i po zrobieniu w 3 dni 1000km na myjni recznej jedyne co mi sie cisnelo na usta to k%¤&% ;) Woda z szamponem z lancy pod duzym cisnieniem wogole nie mogla sobie poradzic z zaschnietym brudem (z 10 min walczylem) I wygladalo to mizernie, gabka/fibra tylko ten brud rozmazywala bardziej po karoserii.

Umycie tego auta (do stanu jako takiego zeby nie wygladal tragicznie) zajelo mi z 20-30 minut.

Przy aurze w PL jesienno-zimowej 6 na 12 mies w roku utrzymanie bialego auta w czystosci to troche masochizm.

Zdecydowanie latwiej zyc z estoril blue, mineral grey I innych posrednich kolorach.

 

PS. Za silnik :cool2: :cool2: w dobie N20 I akcyzy.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sliczne, nic mu nie brakuje!

Bialy pasuje super do BMW, szczegolnie m-pakowych wersji.

 

Chociaz z drugiej strony ja bym tego koloru przy polskiej pogodzie nie wybral dla siebie.

Tydzien temu wypozyczylem na kilka dni nowke biala mazde 6 i po zrobieniu w 3 dni 1000km na myjni recznej jedyne co mi sie cisnelo na usta to k%¤&% ;) Woda z szamponem z lancy pod duzym cisnieniem wogole nie mogla sobie poradzic z zaschnietym brudem (z 10 min walczylem) I wygladalo to mizernie, gabka/fibra tylko ten brud rozmazywala bardziej po karoserii.

Umycie tego auta (do stanu jako takiego zeby nie wygladal tragicznie) zajelo mi z 20-30 minut.

Przy aurze w PL jesienno-zimowej 6 na 12 mies w roku utrzymanie bialego auta w czystosci to troche masochizm.

Zdecydowanie latwiej zyc z estoril blue, mineral grey I innych posrednich kolorach.

 

PS. Za silnik :cool2: :cool2: w dobie N20 I akcyzy.

 

 

Dobra powłoka na lakier i problem znika na myjni :lol: :lol: :lol:

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem opłukać auto na ciśnieniowej myjni co drugi dzień a zadowolenie z własnej konfiguracji pod swoje upodobania bezcenne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co za problem opłukać auto na ciśnieniowej myjni co drugi dzień a zadowolenie z własnej konfiguracji pod swoje upodobania bezcenne :)

Dokładnie sama radość ja jak jest ciepło to dwa razy w tygodniu jade opłukać przy mojej ceramice schodzi idealnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.