Skocz do zawartości

428i wydech M performance


pieron82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega dziwnie cytuje posty ? Bo nie wiem czy do do mnie było pisane czy jak ?

Pierwszy cytat z numerem wydechu był napisany do Ciebie. Później faktycznie cytaty cytatów się zrobiły.:) Co do tego wydechu z 428i to chyba nie będzie pasował do 430i. Tylko nie wiem co tam mogło się takiego zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania wydech końcowy OME z 435 i z blendą zderzaka. Był na moim aucie 2 tygodnie, zmieniałem na wydech japoński 3 Designe i dyfuzor karbonowy. Wydech i blenda zostały, zupełnie nowe. Zainteresowanym odpowiem na priv.
Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem temat ale dla pewności dopytam, rozumiem, że w 430i GC z pakietem M żeby zmienić wydech na taki z dwiema końcówkami wymieniamy dyfuzor i od którego modelu będzie pasować?

A może ktoś w Warszawie ma zmieniony wydech w 430i i miałby znalazłby chwilę czasu żebym mógł posłuchać jak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, forum ma sluzyc podejmowaniu swiadomych decyzji zakupowych poprawiajacych radosc z jazdy:) a w tym przypadku najlepiej posluchac na zywo zamiast ubijac słowną pianę;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 430i jest zauważalna różnica dźwiękowa między wydechem do 430i, a 440i ? Słuchałem i jeździłem 430i w m performance i było jak dla mnie super, jeździłem też z 440i, ale w prawdziwej 440i więc to bez porównania. Pytam tylko z ciekawości bo i tak już kupiłem wydech m performance do 430i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał porównanie wydech 428i z wydechem 430i m performance dla auta BMW 428i bo osobiście mam m performance 428i tak jak wyszło z salonu i dzięki jest dość ciekawy na sporcie ale nie mam porównania jaki by był gdyby dać z 430i m performance czy tam 440i bo to to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał porównanie wydech 428i z wydechem 430i m performance dla auta BMW 428i bo osobiście mam m performance 428i tak jak wyszło z salonu i dzięki jest dość ciekawy na sporcie ale nie mam porównania jaki by był gdyby dać z 430i m performance czy tam 440i bo to to samo

 

W ogóle jestem bardzo ciekawy czym się różnią te dwa wydechy 428ivs430i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a warto inwestować w takim przypadku jak ja mam 428i m peformance zamienić na 435i m peformance?

 

Zastanawiam się nad innym wydechem ale boje sie małej zmiany bo ten 428i m peformance dobrze brzmi słyszałem ale tylko na youtube (a to nie ma co porównywać ) mg motorsport i też ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Ja wrzuciłem MP z 435 zamiast stockowego 428 i wówczas to był bardzo duży przeskok. Słyszałem wydech MP428 i chyba nie ma wielkiej różnicy w dźwięku MP428 vs MP435 (oczywiście zakładając ze obydwa montujemy do 428i;) ja wziąłem od razu ten z 435 bo symetrycznie położone i grubsze końcówki wyglądają znacznie lepiej.
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Ja wrzuciłem MP z 435 zamiast stockowego 428 i wówczas to był bardzo duży przeskok. Słyszałem wydech MP428 i chyba nie ma wielkiej różnicy w dźwięku MP428 vs MP435 (oczywiście zakładając ze obydwa montujemy do 428i;) ja wziąłem od razu ten z 435 bo symetrycznie położone i grubsze końcówki wyglądają znacznie lepiej.

 

Ja mam w 330i wydech MP z 340i i podobne spostrzeżenia jak kolega trusmar, wygląda to zdecydowanie lepiej :cool2:

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest ktoś z Śląska co ma 428i z wydechem mg Motorsport i chwilę wolnego czasu kiedyś żeby posłuchać bo mam totalna zageostke czy warto zmieniać mój wydech m performance na mg Motorsport pod względem optyki na pewno bo dwie końcówki się proszom w tym samochodzie ale jak z dźwiękiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Śląska co ma 428i z wydechem mg Motorsport i chwilę wolnego czasu kiedyś żeby posłuchać bo mam totalna zageostke czy warto zmieniać mój wydech m performance na mg Motorsport pod względem optyki na pewno bo dwie końcówki się proszom w tym samochodzie ale jak z dźwiękiem

Proszą się w 435i albo 440i, więc tam są. Chodź w sumie to co się dzieje w motoryzacji...Stinger 255 KM i podwójny wydech z obu stron, lub jakieś 1.6 (np. A klasa z wydechem z obu stron i wiele innych marek czy to japońskich, czy francuskich, niemieckich). Z drugiej strony atrapy jak w Audi czy w Mercedesach. Ja osobiście do 430i kupiłem wydech M performance do 430i, zapłaciłem za niego ponad dwa razy mniej niż proponowano mi w salonie bo znalazłem ofertę, gdzie prawdopodobnie pewien Pan zmienił wydech na z obu stron nie wiele po tym jak wyjechał autem z salonu, więc ten wystawił na sprzedaż i mogę powiedzieć, że wygląda jak nowy. Teraz czeka tylko na założenie. Też myślałem o wydechu z 440i, ale dźwięk ten sam bo z 2.0...na końcu języka mam pewne powiedzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś z tych atrap sie śmiałem ale uważana że mają w pewnym sensie sens.Masz samochód idalne proporcje światła prawe z lewym koła lewe z prawym szyby dach opadająca linia spoiler i na koncu JEBBB z jednej strony dwa wystające fiuty po jeden stronie.

 

 

http://parts.auto-dynamics.pl/57338-large_default/uklad-wydechowy-bmw-serii-5-540i-g30-g31-bmw-m-performance-wydech-tlumik-koncowki-dzwiek-oryginalny-tuning.jpg

 

tak powinien wydech wyglądać po dwóch stronach wlany w samochód w dyfuzor a to co jest w 428i tonalnie do niczego nie pasuję

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1009258&stc=1&d=1397197072

 

 

No sam powiedz do czego te dwie rurki pasują??? jak samochód hydraulika

 

i to nie chodzi o to że chce zrobić z 428i 435i tylko poprsotu symetrycznie to wygląda owiele lepiej.

 

 

w passacie nawet mam ładniejszy wydech

 

142906466_I.jpg?1486121594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atrap. Zależy od modelu. Nowe Audi Q5 wygląda fatalnie. Nawet ze 100 metrów zauważyłbym, że to atrapa. Co do Passata. Też wygląda jak wydech-atrapa. Co do G30 ze zdjęcia. :cool2: :cool2: To mi się podoba, ale to może być tylko pakiet stylistyczny. Gdybym kupił BMW 540i byłbym zły, że tak samo wygląda 520d w M pakiecie. Co do rurek to o wiele bardziej podobają mi się takie niż bezpłciowy, wtopiony wydech w zderzak w Passacie. BMW 5 ze zdjecia o wiele ładniejszy wydech. Każdy ma swój gust. To jest piękne bo tak to wszyscy mogliby jeździć takimi samymi autami, nie byłoby tej różnorodności. Komuś podoba się Multipla, innemu Passat itp. itd.. Nowa seria 4 pewnie odziedziczy dużo z nowej 3 i obecnej 5, więc już nie będzie nikogo martwić wymiana wydechu na "z obu stron". Ja chętnie bym zamienił wydech z obu stron na ten podwójny z jednej i 3 litry pod maską. Bo brzmienie, osiągi, radość z jazdy wynagradzałaby mi to co z tyłu może dla kogoś być brzydkie. W sumie z autem jak z kobietą. :) Najlepiej żeby miało i wygląd i dobre serce. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już parę razy męczyłem ale dalej nie mam odpowiedzi czy ktoś ma wiedzę na temat wydechu mg Motorsport jak się ma do wydechu m performance ? Czy jest wielka różnica czy warto wymienić czy jest głośniejszy co kolwiek jakieś informacje bo boje się zmieniać że nic mi to nie da albo da niewiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie, nie moge zrozumiec dzialania wydechu M performance. Gdy auto jest odpalone po calej nocy, przepustnica jest zamknieta. Wlaczony tryb eco/comfort i tocze sie autem bez dodania gazu i otwiera sie przepustnica. Zamyka sie znow jak gasze auto. Nie wiem o co chodzi jaki ma sens jak ciagle jest otwarta praktycznie :-) zamyka sie tylko na czas wylaczenia auta do momentu wrzucenia biegu. Bezsens troche :-) jaka jest zasada dzialania tej przepustnicy? Moze ktos na wlasnym przykladzie powie jak zachowuje sie u niego? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie moge zrozumiec dzialania wydechu M performance. Gdy auto jest odpalone po calej nocy, przepustnica jest zamknieta. Wlaczony tryb eco/comfort i tocze sie autem bez dodania gazu i otwiera sie przepustnica. Zamyka sie znow jak gasze auto. Nie wiem o co chodzi jaki ma sens jak ciagle jest otwarta praktycznie :-) zamyka sie tylko na czas wylaczenia auta do momentu wrzucenia biegu. Bezsens troche :-) jaka jest zasada dzialania tej przepustnicy? Moze ktos na wlasnym przykladzie powie jak zachowuje sie u niego? Pozdrawiam

 

Możesz to rozjaśnić? Przez otwarcie przepustnicy masz na myśli głośniejszy dźwięk z obu końcówek?

U mnie na ori dziala to tak, że klapa otwiera się po odpaleniu auta po nocy i stopniowo zamyka po kilkunastu sek. Otwiera się w trybie sport. W trybie comfort nie czuje, by kiedykolwiek podczas jazdy się otwierała.

Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po nocy i odpaleniu auta jest zamknieta. Po czym otwiera sie nawet w trybie eco po wrzuceniu biegu i ruszeniu autem bez dodawania gazu i pozostaje otwarta. Pozniej na postoju przelaczanie trybow eco,comfort, sport nie daje efekt, jest juz otwarta caly czas i nie zamyka sie. Wszystko do kolejnego zgaszenia auta gdzie zamyka sie i znow otwiera jak odpisalem wyzej. Problem w tym ze otwiera sie w kazdym trybie i nie zamyka w zadnym trybie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei cały czas otwartą :D na trybie sport (klapa otwarta) wyłączyłem silnik, odpiąłem kabel od sterownika i tak już zostawiłem :mrgreen:


Wcześniej oczywiście działało tak jak kolegom.


Może masz coś ze sterownikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.