Skocz do zawartości

wycięty dpf w e87 czy do czegoś się przyda


drift501

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie przed kilkoma dniami wyciąłem u siebie w aucie dpf, mam pytanie czy powinienem ten wycięty filtr zabrać ze sobą czy np warsztat może go zregenerować i sprzedać? Bo dopiero dziś o tym pomyślałem. Filtr wyciąłem bo miałem co 2 tyg problem zapychał się także z tym nie było wątpliwości. Tylko tak zastanawiam się czy powinienem zostawiać ten element u mechanika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapytam z czystej ciekawości. Dlaczego wyciąłeś? Dlaczego nie naprawiłeś albo nie wymieniłeś na sprawny? Akceptujesz czarną chmurę za sobą?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja wyciąłem u siebie ok 3 miesiące temu i sprzedałem. Normalnie na skup katalizatorów, oni to chętnie biorą i potem sprzedają dalej albo przetapiają. Za taki filtr możesz wziąć ok 600zł - 700zł. Pojawi się dużo cwaniaków pewnie że wezmą od Ciebie za 300 (wiadomo czemu). 600-650 to cena po której warto sprzedać. Wszystko zależy od cen platyny na giełdzie..

 

Akceptujesz czarną chmurę za sobą?

Ja tam u siebie wyciąłem i chmury nie ma.. a napewno nie czarna.. :)

filtr nie jest dobrym elementem dla silnika, a cały proces "naprawiania" (czyszczenia g0 i wypalania) jest kosztowny i nie daje pewności że starczy na dłużej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dpf przezyje auto lecz jesli zbyt czesto sie zapycha przyczyna moze lezec gdzie indziej

Koszt czyszczenia domowym sposobem- 25 zeta

Wyciac Dpf mozna zawsze i w kazdej chwili ale czy nie warto z nim powalczyc nim sie podejmie taka decyzje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf przezyje auto lecz jesli zbyt czesto sie zapycha przyczyna moze lezec gdzie indziej

Koszt czyszczenia domowym sposobem- 25 zeta

Wyciac Dpf mozna zawsze i w kazdej chwili ale czy nie warto z nim powalczyc nim sie podejmie taka decyzje???

 

a w jaki sposób domowo wyczyścić dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wymontowuje dpf i z jednej strony zakladam gruba gumowa rekawice i sciskam opaska

W motoryzacyjnym kupuje koncentrat plynu do mycia silnikow rozcienczam i wlewam

Stoi to sobie kilka godzin potem wylewam plukam i powtorka do momentu az nie wyleje czystego plynu

Z jednego koncentratu masz 20 litrow plynu

Tak juz uzdrowilem trzy Dpf-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. nie żałuje, że wyciąłem regenerować i na ile to Ci wystarczy miesiac? Jak sie nie jezdzi w trasy to nie ma sensu trzymac dpfa tymbardziej ze jak auto przejechalo 180tys to dpf juz nie jest 1-szej nowosci. Jak masz czarną chmure po wycieciu dpfa to fajne masz bmw chyba było to bmw. U mnie jedynie zapach spalin jest wyczuwalny jak na zimnym auto startuje nic poza tym same plusy inna jazda zupełnie. Dpf to tylko zapychacz i nic wiecej. Jak ktoś trasy dlugie robi to spoko ale jak sie jezdzi po miescie to ciągły problem. Tylko, że jak sprzedasz jak oni to rozwiercaja i wytlukuja a nie w calosci wyciagaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. nie żałuje, że wyciąłem regenerować i na ile to Ci wystarczy miesiac? Jak sie nie jezdzi w trasy to nie ma sensu trzymac dpfa tymbardziej ze jak auto przejechalo 180tys to dpf juz nie jest 1-szej nowosci. Jak masz czarną chmure po wycieciu dpfa to fajne masz bmw chyba było to bmw. U mnie jedynie zapach spalin jest wyczuwalny jak na zimnym auto startuje nic poza tym same plusy inna jazda zupełnie. Dpf to tylko zapychacz i nic wiecej. Jak ktoś trasy dlugie robi to spoko ale jak sie jezdzi po miescie to ciągły problem. Tylko, że jak sprzedasz jak oni to rozwiercaja i wytlukuja a nie w calosci wyciagaja

No ja mam nadzieje takim ludziom w końcu zaczną zabierać dowody rejestracyjne. Jak nie chcesz DPFa to kupujesz benzynę.

 

Mapa jakości powietrza w cebulandii na tle europy:

http://i.imgur.com/EsLrnxo.png

 

Jak widać, cebule bez DPFa i równie popularne półgłówki palące śmieci w starych piecach węglowych przyczyniają się do tego, że każdy z nas żyje krócej i w gorszym zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. nie żałuje, że wyciąłem regenerować i na ile to Ci wystarczy miesiac? Jak sie nie jezdzi w trasy to nie ma sensu trzymac dpfa tymbardziej ze jak auto przejechalo 180tys to dpf juz nie jest 1-szej nowosci. Jak masz czarną chmure po wycieciu dpfa to fajne masz bmw chyba było to bmw. U mnie jedynie zapach spalin jest wyczuwalny jak na zimnym auto startuje nic poza tym same plusy inna jazda zupełnie. Dpf to tylko zapychacz i nic wiecej. Jak ktoś trasy dlugie robi to spoko ale jak sie jezdzi po miescie to ciągły problem. Tylko, że jak sprzedasz jak oni to rozwiercaja i wytlukuja a nie w calosci wyciagaja

No ja mam nadzieje takim ludziom w końcu zaczną zabierać dowody rejestracyjne. Jak nie chcesz DPFa to kupujesz benzynę.

 

Mapa jakości powietrza w cebulandii na tle europy:

http://i.imgur.com/EsLrnxo.png

 

Jak widać, cebule bez DPFa i równie popularne półgłówki palące śmieci w starych piecach węglowych przyczyniają się do tego, że każdy z nas żyje krócej i w gorszym zdrowiu.

Dokładnie! Ja za każdym razem jak widzę plującego czarną sadzą kocmołucha nierzadko zadymiającego całą ulicę to mam ochotę kupić bazukę i własnoręcznie eliminować ten złom z ulic. Ludzie przecież my wszyscy to wdychamy. Niestety na naszych drogach to częste i nikt z tym nic nie robi, w zachodniej Europie nie do pomyślenia... Dziki to jeszcze kraj niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piotrek f36 gwaranyuje Ci ze jak w Polsce beda takie sankcje dla stacji diagnostycznych jak np.w niemczech to nikt nie pomysli nawet o wycieciu dpf czy katalizatora

Drift 501 powiem Ci tak 8 mies temu kupilem zonie Mazde3 z zapchanym dpf-em gdy go zdemontowalem bylo w nim cos jak mazut jak zaczalem szukac okazalo sie ze turbina byla rozszczelniona wiec do regeneracji z nia a dpf do czyszczenia / opisalem procedure /

Auto jezdzi juz 7 mies przeturlalo 27 tys km i jest spokuj

Skad wiesz ze nie masz tego samego problemu a usunales tylko skutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%!! Kupiles diesela to dbaj o niego odpowiednio, a nie smrodzisz w promieniu kilometra. W Polsce powinni dodawac jako wyposazenie do wszystkich aut automatyczne zamykanie obiegu powietrza w autach, jak tylko przed nami pojawi sie - i tu moje spostrzezenia - 1.9 lub 2.0 ze stajni wieswagena.

Ledwo co wczoraj jechalem na trasie za A3, kopcil jak stary Ził! Szybciej zgine jadac za nim niz zawracajac i jadac pod prad autostrada! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.