Skocz do zawartości

bmw e91 n46 320i 150km koszt wymiany rozrządu


dziadson1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Myślę ze to uczciwa cena

Pewnie zestaw febi, pytanie czy z uszczelka pokrywy i kółkiem zegarka na dole

Nie pytałem o uszczelkę ale nie sądzę, bo jakby do ceny rozrządu doliczyć uszczelkę to by chłop prawie za darmo robił ;)

Póki co zostawiłem temat w spokoju, wymieniłem wadliwy napinacz na nowego typu i łańcuch napięty jak nowy.

Będę to kontrolował, ale póki co wymieniać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dla świętego spokoju możesz wymienić. W 1000 zł powinieneś się zmieścić z uszczelką i kołem zębatym.

Wpisz sobie w wyszukiwarkę na forum: rozrząd w silniku N46, w tym temacie znajdziesz informacje i zdjęcia zamieszczone przez kolegę ppatryk, jest też info jak sprawdzić czy łańcuch jest luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witajcie. Nie chce zakładać nowego tematu. Chciałbym wymienić rozrząd w swoim aucie (dokładnie takie jak w temacie). Gdzie wymienialiscie ten rozrząd w takiej cenie? Mechanik powiedział mi 2tys w górę.. czy do wymiany rozrządu trzeba podnosić silnik? Mieszkam w Legionowie pod Warszawa, ale chętnie dojadę gdzieś na wymianę jeśli będzie zrobiona w lepszej cenie. Prosze o info!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja wymieniałem w serwisie specjalizującym się w BMW, niestety ASO u mnie nie ma, więc nawet nie wiem ile by wzięli.

Rozrząd jest z przodu, więc jest łatwe dojście, stąd też niewygórowana cena. W silnikach z rozrządem z tyłu koszty rosną sporo, właśnie ze względu na robociznę (wyciągnięcie silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sam.. Części kosztowały 300 zl plus chyba 30zl uszczelniacz wału.. 700 zł to uczciwa cena pod warunkiem że nie trafi się taki paprochy jak ostatnio koledze co na forum pisał.. Ja bym odrazu uszczelniacze zaworów zmienił bo nie wiele już dzieli przy wymianie rozrządu
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sam.. Części kosztowały 300 zl plus chyba 30zl uszczelniacz wału.. 700 zł to uczciwa cena pod warunkiem że nie trafi się taki paprochy jak ostatnio koledze co na forum pisał.. Ja bym odrazu uszczelniacze zaworów zmienił bo nie wiele już dzieli przy wymianie rozrządu

Chyba wiem o kim mówisz :D

Do autora tematu

tak sie wymienia rozrząd
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, łatwiej sie gada z mechanikiem mając ogólne pojęcie :) mechanik powiedział ze powinno sie wymienić tez ślizgi od łańcucha pompy olejowej, a do tego trzeba juz zdejmować miskę (podnosić silnik). Ale na moje życzenie może wymienić sam rozrzad. Co o tym sądzicie ? Powinienem zmienić tez ślizgi łańcuszka pompy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To co powiedział mechanik to prawda. Jest jeszcze dolny łańcuch od pompy oleju. Zazwyczaj wymienia się tylko górny plus ślizgi od niego. Ja zostawiłem dolny, bo jak pytałem to stwierdzili, że górny wykazywał zużycie, szczególnie ślizgi. Jak chcesz mieć problem z czaszki to wymień wszystkio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg bez sensu, góra nowa, dół stary :?

Takie naprawy, to półśrodki, ile zaoszczędziłeś - 1000 zł ?

Dołożyłbyś te kilka stów na części i kilka stówek za robociznę i byłoby z głowy.

Ślizgi wykonane są z kiepskiego tworzywa i mają tendencję do kruszenia się.

Nie spał bym spokojnie wiedząc, że nie wymieniłem kompletnego rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.