Skocz do zawartości

Spalanie E53 4.4 V8 z LPG


padzio91

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mogą się wypowiedzieć właściciele X5 v8 z lpg coś na temat spalania? jak wygląda realne zapotrzebowanie na gaz tej jednostki w mieście jak i na trasie? bo można różne opinie wyczytać w internecie. No i czy lepszym wyborem byłaby wersja x5 z 3,0 R6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 4.6 w trasie takiej jak na wakacje - góry i po górach - ogółem przejechałem jakies 1000km ale bez szalenstw to spokojnie 16L. Natomiast jeżeli chodzi o miasto to zależy jak jeździsz ale u mnie jest to ok. 20L. Przy zbiorniku w kole czyli 40L jest to w*****e bo co 200km trzeba tankować ale za to bagażnik jest dostępny cały.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
n62 jest bardziej ekonomicznym silnikiem. Pompe mam rowniez rozebrana i jest w prawym rogu, pod bezpiecznikami. Nie mam subwofera wiec bylo to mozliwe. Postaram sie o jakies zdjecia, jakiego serwisu do zdjec uzywacie? Imageshack jest platne teraz wiec nie uzywam go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja 4.6 w trasie takiej jak na wakacje - góry i po górach - ogółem przejechałem jakies 1000km ale bez szalenstw to spokojnie 16L. Natomiast jeżeli chodzi o miasto to zależy jak jeździsz ale u mnie jest to ok. 20L. Przy zbiorniku w kole czyli 40L jest to w*****e bo co 200km trzeba tankować ale za to bagażnik jest dostępny cały.

Cooooo? To ty sam jeździłeś - na pusto? Mi po górach moja trójka też ok. 16 gazu wciągnęła. To jak to ma się do twojego auta, jego masy etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:shock:

Te wartosci to bierzecie z komputera czy wyliczacie ilosc gazu w zbiorniku/przejechane kilometry?

Komputer nie pokazuje dokładnie. Po urlopie w górach wyliczyłem, że moje auto (2,5, automat) spaliło ok. 16,5/100 km, nie wliczając w to dojazdu. Sama jazda podczas urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator gdzie masz?? Mozesz pokazac zdjecie?? Jaka to butla?? Bo z checia bym sobie zmienił :8)

 

Pamietalem ze gdzies sa, odszukac nie moglem. Prosze:

 

viewtopic.php?f=83&t=245617&start=15

 

 

No super ale aku to tam nie ma. Dlatego pytanie gdzie jest przeniesiony gdyż normalnie jest za tylną kanapą w tym samym miejscu co koło zapasowe.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, u mnie butla jest 53L i mimo ze powinno wchodzić jakieś 42L to tankowac musze co jakieś 34-36L bo inaczej co chwila piska jak dodam gazu bardziej ze brakuje i na benzyne się przełącza. Więc w mieście na tej ilości przejezdzam do od 140 do 160km a w trasie bez szaleństw od 190 do 230km. Oczywiscie te 230km to już bardzie na 38-40 litrach - wiadomo. Jest troche tych zależnosci. Natomiast na autostradzie cała butla zeszła po jakiś 100 - 120km przejechanych więc da się ale 20sta z budzika nie schodziła :twisted: Oczywiście w Niemczech ....
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnie 3 miesiące eksploatacji spalanie przedstawiało się następująco:

 

Miasto (delikatnie z gazem) - 17-18l/100km

Miasto (trochę ostrzej) - 20-22l/100km

Trasa (krajówki i niżej, spokojna przepisowa jazda) - 12,5-13l/100km

Trasa (szybsza) - 15l/100km

 

W pierwszej wiadomości autor pyta czy warto kupować 3.0i... nie wiem, znajomy ma i raz prowadziłem... po przesiadce z 4.4 ma się wrażenie, że ktoś tobie z tyłu przyczepkę załadowaną gruzem doczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Na ostatnie 3 miesiące eksploatacji spalanie przedstawiało się następująco:

 

Miasto (delikatnie z gazem) - 17-18l/100km

Miasto (trochę ostrzej) - 20-22l/100km

Trasa (krajówki i niżej, spokojna przepisowa jazda) - 12,5-13l/100km

Trasa (szybsza) - 15l/100km

 

W pierwszej wiadomości autor pyta czy warto kupować 3.0i... nie wiem, znajomy ma i raz prowadziłem... po przesiadce z 4.4 ma się wrażenie, że ktoś tobie z tyłu przyczepkę załadowaną gruzem doczepił.

 

 

Bardzo podobne spalanie jak u mnie. może palić 13.5L I 20L zależy od nogi. Automatem też trzeba umieć zmieniać biegi choć to automat(trzeba puścić trochę pedał gazu w tedy zmieni na wyższy bieg i trzymać go na najniższych obrotach) z Kielc do Lwowa plus powrót z przepisową prędkością (ale i tak w Bałtowie dostałem zdjęcie bo myślałem że dwupasmowka się zaczyna) obróciłem za 280zł wyszło nie wiele więcej niż 1.9sdi żony. A jak wróciłem do domu to banan z ust nie zchodził przez tydzień bo każdy myślał że fortunę wydam na gaz. A 27litrów to się mówi dla szpanu co to nie JA, takie spalanie chyba na wyścigach tylko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 litrow pb do sie osiagnac przy predkosci 160km/h +

Po miescie przy delikatnej nodze moja x5 pali okolo 17 litrow. W trasie przy predkosci 90-100km/h da sie osiagnac nawet 11 litrow pb. 27litrow po miescie to pali porsche cayenne gts albo jeep srt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 litrow pb do sie osiagnac przy predkosci 160km/h +

Po miescie przy delikatnej nodze moja x5 pali okolo 17 litrow. W trasie przy predkosci 90-100km/h da sie osiagnac nawet 11 litrow pb. 27litrow po miescie to pali porsche cayenne gts albo jeep srt

 

Dokładnie taka od 180 robi robotę ale gdzie w Polsce :cool2: ale to uczucie jak się patrzą na ciebie po tym jak powiedziałeś że pali 27litrów lub ile wlejesz jest niezapomniane :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.