Skocz do zawartości

Passat B8 vs Audi A4 B9 vs BMW f30


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Porównuję auta o podobnej specyfikacji i silniku.

 

---------------------

Passat Comfortline

---------------------

TDI 150 manual cennikowo 127 400 zł, z rabatem 9,5% daje 115 297 zł.

Utrata wartości przez 5 lat 51500 zł

 

+ Więcej miejsca niż w f30 (ale za to trudiejsze manewry w mieście bo auto dłuższe o 20cm)

+ Jeżeli liczy się kasa, to najmniejsza utrata wartości

 

---------------------

BMW 318d manual

---------------------

Diesel 150 KM manual (8,6 sek do 100) cennikowo z doposażeniem jak Comfortline (tylko bez navi) 158 002 zł, z rabatem 12% (potwierdzony BMW Smorawiński) daje 139 000 zł.

Utrata wartości przez 5 lat 60040 zł a może i nawet więcej (niestety. Dlaczego?)

 

W porównanie do Passata:

+ Lepsze zawieszenie (też komfortowe, ale jeszcze lepiej tłumi wszystko bez bujania)

+ Bardziej precyzyjny układ kierownicy

+ Lepsza pozycja za kierownicą, bardzo wygodnie i pełne połączenie kierowcy z autem

+ Więcej frajdy z jazdy

+ Prestiż

+ Oczekiwanie na auto 3 miesiące, a nie 6

 

-------------------

AUDI A4 nowe B9

-------------------

Diesel 150 KM manual cennikowo z doposażeniem jak Comfortline (tylko bez navi) 154 200 zł, z rabatem 15% (potwierdzony Ciesielczyk Poznań) daje 131 070 zł.

Utrata wartości przez 5 lat 53970 zł

 

Audi a4 nowe tańsze od f30! W moim przypadku o 9 tys zł. Audi w standardzie ma ledy, zestaw głośnomówiący, lusterka ściemniane itd. Dziwne. Dziwne jest także, że Audi ma gorsze parametry silników, a jest nowszy, mógł stworzyć przewagę. Np. Tdi 150 km ma 8.9 sek do setki kontra 8.6 w 318d. Audi jest z tym silnikiem nawet wolniejsze niż Passat b8...

 

Audi b9 w/w waży 1505 kg czyli... tyle samo co 3 letnie już f30 w aktualnej odmianie 318d.

 

Jedyna przewaga to wnętrze?

 

Nie wiadomo jak to jeździ jeszcze. Miał ktoś już okazję? :mrgreen: Podobnie do Passata? Jeżeli tak, to wolę bmw.

 

Gdybyście teraz kupowali auto, to bralibyście pod uwagę Passata? Co myślicie i wiecie o nowym audi a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się że żle liczysz z utratą wartości Passata,moim zdaniem VW za 5 lat będzie wart ok 50 tysięcy zlotych ,BMW 60-65,Audi podobnie ,natomiast w BMW masz przeglądy za free co daje Ci jakieś 4 tyś.zł.oszczędości i za 3400zl 5 lat gwarancji.Diesel BMW to nowe b47,ciche i mega ekonomiczne.Audi miało byc mega lekkie i co?Dali ledy? hm.do f30 must have to pakiet Polski i tam masz też ledy,pozatym masz model po lifcie który nie cierpi na żadne choroby wieku dziecięcego. Na Bmw słabo negocjujesz rabat bo na F30 można otrzymac 15-17% :wink: A i jeszcze jedno RWD to RWD ;)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz a4, nawet sie nie zastanawiaj. audik jest o klase albo dwie wyzej technologicznie i jakosciowo od bmw.

 

Brednia.

 

Nowy Passat fajny, ładny i duży ale ich już jest bardzo wiele na drogach dlatego żeby go później sprzedać to trzeba będzie albo wołać mniej albo znaleźć barana.

 

Nowe A4 wyszło im na prawdę nieźle ale f30 właśnie dostało lift i w niczym nie ustępuje temu bądź co bądź volkswagenowi z innym znaczkiem.

 

Umów się na jazdę próbną wtedy ocenisz sam najlepiej co Ci bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jako elektronik że i Passa i Audi to tak naprawdę elektronicznie skoda, jedynym wyróżnieniem to inne materiały, wyposażenie wewnątrz i karoseria, cała reszta to skoda.

Ogólnie to ja bym brał BMW jednakże konkurentem dla niej jest Audi z tym ze nei za te same pieniądze, na rynku wtórym audi zawsze stoi taniej niż BMW.

Na plus BMW:

- silnik

- RWD

- układ kierowniczy wraz z zawieszeniem daje super prowadzenie

- osobiście wolę stylistykę BMW jednakże nowe Audi też przyciąga wzrok

- nie mam pewności ale wydaje mi się że najmniej kradną BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to ten wybor zalezy glownie od wlasnych preferencji

 

- Passat to auto oferujace stosunkowo dobra jakosc wykonania i osiagi za nizsza cene w porownaniu do producentow premium. Jest jednak dosyc nudny i jak na auto "powszechnego" uzytku ma zbyt wysoka cene.

 

- Audi jak do tej pory stanowilo optymalny kompromis dla klientow szukajacych polaczenia auta komfortowego, ktore jednoczesnie umozliwia dynamiczna jazde. Nadaje sie bardzo dobrze do codziennej jazdy i oferuje cechy samochodu premium. Problemem jest, ze samochod nastawiony na kompromis pozbawiony jest charakteru, oferuje ogolnie gorszy komfort niz Mercedes i slabsza dynamike niz BMW

 

- BMW to auto dla kierowcow, ktorzy szukaja samochodu dajacego przyjemnosc z jazdy. Prawie idealna ergonomia, dynamiczna sylwetka i sportowe zestrojenie auta, sprawiaja ze nie zwraca sie uwagi na takie szczegoly jak gorsze materialy wykonczenia badz mniej praktyczne nadwozie.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bmw słabo negocjujesz rabat bo na F30 można otrzymac 15-17% :wink: ;)

 

To faktycznie słabo mi poszło. Jak uzyskać te 15-17%? Mówisz o aucie do produkcji?

 

To ma być drugie bmw jakie kupiłem u dealera. Poprzednie w 2013 broker dawał mi 13% a dealer 12% oznajmiając, że już koniec możliwości (brzmiało przekonująco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że żle liczysz z utratą wartości Passata,moim zdaniem VW za 5 lat będzie wart ok 50 tysięcy zlotych ,BMW 60-65

 

Tak będzie, ale dla aut z przebiegiem normalnym czyli 100tys plus. Te z mniejszym (mnie to dotyczy) wychodzą 50% spadku wartości, bmw i audi nieco więcej, bo jak kogoś stać na 75 tys, to często woli dopłacić i kupić nowego passata czy coś podobnego i popyt na 5letnie bmw pomniejszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogolnie to ten wybor zalezy glownie od wlasnych preferencji

 

- Passat to auto oferujace stosunkowo dobra jakosc wykonania i osiagi za nizsza cene w porownaniu do producentow premium. Jest jednak dosyc nudny i jak na auto "powszechnego" uzytku ma zbyt wysoka cene.

 

- Audi jak do tej pory stanowilo optymalny kompromis dla klientow szukajacych polaczenia auta komfortowego, ktore jednoczesnie umozliwia dynamiczna jazde. Nadaje sie bardzo dobrze do codziennej jazdy i oferuje cechy samochodu premium. Problemem jest, ze samochod nastawiony na kompromis pozbawiony jest charakteru, oferuje ogolnie gorszy komfort niz Mercedes i slabsza dynamike niz BMW

 

- BMW to auto dla kierowcow, ktorzy szukaja samochodu dajacego przyjemnosc z jazdy. Prawie idealna ergonomia, dynamiczna sylwetka i sportowe zestrojenie auta, sprawiaja ze nie zwraca sie uwagi na takie szczegoly jak gorsze materialy wykonczenia badz mniej praktyczne nadwozie.

 

Lepiej bym tego nie ujął.

Z pkt widzenia racjonalnego rozumowania bmw średnio ma sens, jest drogie, ciasne, ale ma to coś czego nigdy nie da passat, żeby nie wiem jakie ledy miał, a ta nieszczęsna bmka wciąż na żarówach stała - otóż passat zawsze będzie nudnym autem, które widząc rano wprawia w nastrój zbliżony do listopadowego deszczowego poniedziałku.

Piech pewnie nie raz zastanawiał się co stoi za porażką Pheaton'a, przecież samochód był lepszy od A8, ale jednak z g... bata nie ukręcisz :twisted:

 

Audi daje radę na śliskiej nawierzchni, ale wyważenie pozostawia sporo do życzenia.

 

Passata to bym z Superb'em porównywał, równie porywające :twisted:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wogóle można porównywac VW do Audi czy BMW,ja rozumiem C classe ,Lexusa IS-a ale Passata?Przecież w tym od 140km.h nie da sie rozmawiać tak szumi,dajce spokoj.Jak ktoś mądrze napisał BMW ciasne,ma rwd co w zimie nie jest dla dziewczynek ale nie jest i nigdy nie będzie Skodą w troszkę lepszym opakowaniu :)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak wogóle można porównywac VW do Audi czy BMW,ja rozumiem C classe ,Lexusa IS-a ale Passata?Przecież w tym od 140km.h nie da sie rozmawiać tak szumi,dajce spokoj.Jak ktoś mądrze napisał BMW ciasne,ma rwd co w zimie nie jest dla dziewczynek ale nie jest i nigdy nie będzie Skodą w troszkę lepszym opakowaniu :)

Ano da się. To już nie te czasy gdy audi i bmw były premium. Wystarczy porównać jakość materiałów czy niezawodność silników...

Z drugiej strony porównać passata to można z 5tką i a6.

3jka to golf czy astra...

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym od 140km.h nie da sie rozmawiać tak szumi,dajce spokoj.

 

Zrobiłem 1000 km w tym passacie b8 i mam obawę, że powyżej 140km jest ciszej niż w f30 :roll: :mrgreen: To auto vw jest udane jakościowo. Na tyle, że wracałem do niego myślami. Natomiast Passat to faktycznie nuda. Brak chęci pokonania dodatkowych kilometrów. F30 szukałem pretekstu.

 

Ponadto siedząc w passacie miałem wrażenie lekkiej porażki życiowej (nieskromnie). Ale to już inny problem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy passat czy nowa skoda superb moze smialo konkurowac z piatka, spadek wartosci tez jest na korzysc tych pierwszych.

jakosc wykonania i materiałów bmw jest daleko z tyłu w porownaniu do jakosci aut koncernu vw.

jedna z niewielu zalet bmw to mozliwosc posiadania RWD, w napedzie na cztery kola gora jest konkurtencja.

co do cen aut uzywanych to a4 jest wyzej wyceniana niz 3.

ogolnie marki niemieckie bardzo spadly jakosciowo, podobno jeszcze lexus jest produkowany solidnie.

ja osobiscie nie bral bym pod uwage wogole 318d ze wzgledu na mala moc silnika jezeli juz to co najmniej 320d albo 320i.

jak szukasz auta z moca 150km to z tych trzech wybralbym pastucha i zostaloby jescze 24 tys zl w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

moze cena Vw jest atrakcyjna pod względem kupna nowego - ale - mój znajomy zaciekły fan VW miał ostatni raz VW - to co mówił to nie wierzyłem - poprzez branie oleju, problemy z mechaniką silnika oraz pożar auta ostatni raz kupił VW ( mial ostatnio Turana i Golfa ) teraz jeździ Toyotą:)...

Mi osobiście podobają się VW szczególnie ostatnie dwie generacje ale każdy z nas porównuje po co BMW jak można tańszego lepiej wyposażonego VW to samo można powiedzieć po co PAssata jak można miec Superb w lepszej cenie .....

 

polecam Skode i Vw jako auto w firmie, osobiście wole jedzic z mniejszym wyposażeniem ale bardziej dopracowanym BMW czy AUdikiem

 

co do jakości - miałem nowego passata do testów i ile krzepiących plastików znalazłem to zostawiam dla siebie.... a jeśli ktoś porównuje serie 3 do golfa lub astry to niech kupi sobie traktor i poszuka żony prze TVP1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ze w nowych autach od razu mozna zauwazyc efekt pracy ksiegowych, ale pod wzgledem nowoczesnosci stosowanych rozwiazan niemieckie marki sa nadal bezkonkurencyjne. Wiekszosc fachowcow jest zdania, ze BMW oferuje obecnie najlepsze systemy w dziedzinach multimedia, connectivity i assistance. To wlasnie ci producenci opracowali i nadal wprowadzaja najbardziej innowacyjne rozwiazania od systemow skanujacych stan nawierzchni i dostosowujacych prace zawieszenia po takie gadzety jak fotele z masazem. Jesli ktos uwaza, ze producenci premium zza zachodniej granicy nie oferuja nowoczesnych aut, niech poczyta na temat nowej serii 7. Dla kierowcow lexusa i infiniti bedzie to pewnie jak lektura science fiction

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, mówię tylko że porównanie passata do trójki to jak porównanie piątki z a8. To dwie różne wielkości auta i nie ma co porównywać oprócz ceny.

Jeśli już mowa o trójce to miejsca ma tyle co xe albo astra albo golf. Co się komuś bardziej podoba, co komu bardziej leży to może sobie sam wybrać. I tylko możemy sobie pogratulować możliwości wyboru :)

 

Inną kwestią jest czy warto płacić więcej za posiadanie auta marki bmw. No ale to musi każdy sam sobie określić.

 

 

 

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Służbowo jeżdżę Paskiem, A4 i Superbem w wersji L&K, prywatnie X3.

Pomimo tego, że tamte auta są cichsze, szybsze,itp(wiadomo SAV nie ma porównania do tamtych) z miłą chęcią wsiadam do BMW, bo nie wiem, jakoś najlepiej w nim się czuję :D .

BMW ma charakter, któremu brakuje VW i Superbowi, chociaż jest mega fajny, a akurat to jest dla mnie jeden z ważniejszych wyznaczników auta.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawy temat, ale jednocześnie dość proste wnioski można wyciągnąć. W przypadku wyboru auta o mocy 150 kM uważam, że autor nie szuka zbyt wielu emocji, W taki wypadku proponuję Superba. Da najwięcej za najmniej. Jeśli ktoś szuka emocji to proponuję co najmniej BMW 330i (po staremu 328i). Chętnie dowiedziałbym się jakie emocje miał autor tematu po jeździe tym modelem. Tylko nie piszcie, że to inne pieniądze, jest zawsze opcja np. Premium Selection itp. Kolejna sprawa jeśli autor tematu patrzy na utratę wartości to kupuje na chłodno, wybór z rozsądku a tak się BMW nie kupuje :D , Na koniec taki aspekt jak gadżety. Osobićie nie wyobrażam sobie kupić zegarka, kurtki czy torby vw a BMW chętnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.