Skocz do zawartości

[E91] - Lusterka boczne - cofanie


Markoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z lusterkami bocznymi, mianowicie przy cofaniu ustawiają się automatycznie w dół - w sumie jest to przydatne - lepiej widać podczas parkowania tyłem. Problem polega na tym, że gdy po manewrze cofania rozpoczynam jazdę, nie wracają do pierwotnego połozenia - trochę sie podnoszą, ale nie całkowicie i musze korygować ręcznie.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem, da się jakoś zaradzić? Mam tak od początku posiadania auta.

 

pozdr, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka opcja, że w kluczyku są zakodowane położenia lusterek i być może wraca do tego położenia z kluczyka?

Da sie zapisać ustawienia lusterek do kluczyka czy zapamietuje on ostatnie położenie?

 

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że jak wkładam drugi kluczyk to położenie ustawia się na inne niż przy pierwszym - sprawdze to jeszcze, dla potwierdzenia..

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka opcja, że w kluczyku są zakodowane położenia lusterek i być może wraca do tego położenia z kluczyka?

Da sie zapisać ustawienia lusterek do kluczyka czy zapamietuje on ostatnie położenie?

 

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że jak wkładam drugi kluczyk to położenie ustawia się na inne niż przy pierwszym - sprawdze to jeszcze, dla potwierdzenia..

 

pozdr.

 

To i ja się podłączę do pytania.

 

przy cofaniu ustawiają się automatycznie w dół - w sumie jest to przydatne - lepiej widać podczas parkowania tyłem

 

pozdr, Marek

 

Jak uruchomić opuszczanie lusterka przy cofaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczanie lusterek przy cofaniu dostępne jest tylko z funkcją automatycznego składania...

Dziwne, bo u mnie to działało zanim dziqsek zakodował mi automatyczne składanie. Może chodzi ci o składanie elektryczne?

 

Być może piszę o rzeczach oczywistych, ale żeby działało trzeba dać przełącznik wyboru lusterka na drzwiach kierowcy w lewe położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to Panowie jest? dziala przestawianie automatyczne w prawym lusterku jak sie nie ma automatycznego skladania czy nie? :)

 

ja nie mam tej opcji ze skladaniem ale jak wrzucam wsteczny to nie zmienia prawe wcale polozenia, dzis zobaczy co mam przelaczone czy lewe czy prawe ustawianie jak pisal KrissN.

 

pozdrawiam :cool2:

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musisz we wszystko wierzyć. Nie musisz mieć składanych lusterek, aby to działało.

 

Oczywiście jeśli je masz to na 100% tę opcje masz.

 

Jednak jeśli masz fotele z pamięcią, ale lusterka nie są składane to również jest ta opcja.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmiana pozycji lusterka zewnętrznego podczas cofania

 

Od 09/2005 w połączeniu z opcją wyposażenia SA430 (podswietlane lusterka, Lichtpaket) bez konieczności posiadania elektrycznych siedzeń, pamięci fotela lub elektrycznie składanych lusterek. Przełącznik lusterek musi być skierowany na lewe.

W E90 nie ma chyba podswietlanych lusterek ale jak są na trzech kablach to powinno działać.

 

Moduł KGM lub FRM lub NFRM

ASP_BORDSTEIN aktiv

 

Dołożyć opcję wyposażenia S313A w FA $313

(bez pamięci lusterek spadają za nisko)

Jeszcze nie próbowałem jak ktoś sprawdzi niech da znać :D

 

Moduł NFRM lub FRM lub KGM

Adres 00341409

Nazwa: FAHRWEG_BORDSTEIN_AUTOM

Wartosc: wert_01 (Hex: 2Bh)

Zmiana: (Hex: 24h) ta wartośćią można dowolnie manipulować aż do uzyskania odpowiedniej wysokości lusterka.

E9X

ECU: NFRM (FRM2) checked on FRM2_E89.C09

Adress: 00341409

Name: FAHRWEG_BORDSTEIN_AUTOM

Value: wert_01 (Hex: 2Bh)

anlieferung (Hex: 24h)

Code:

3414'09 FAHRWEG_BORDSTEIN_AUTOM FFh // relativer Verfahrweg des BF-Aussenspiegels

anlieferung 24h //

wert_01 2Bh // alle

 

 

 

E9X

ECU: NFRM (FRM3) checked on FRM3_E89.C32

Adress: 00340D0D

Name: ASP_WEG_BORDSTEIN_AUTOM

Value: wert_01 (Hex: 2Bh)

Code:

340D'0D ASP_WEG_BORDSTEIN_AUTOM FFh //relativer Verfahrweg des BF-Aussenspiegels

wert_01 2Bh //true

 

 

Czyli zmieniamy praktycznie wartość z 43 na 36

43 to (Hex: 2Bh)

42 to (Hex: 2Ah)

41 to (Hex: 29h)

40 to (Hex: 28h)

39 to (Hex: 27h)

38 to (Hex: 26h)

37 to (Hex: 25h)

36 to (Hex: 24h)

35 to (Hex: 23h)

34 to (Hex: 22h)

33 to (Hex: 21h)

32 to (Hex: 20h)

31 to (Hex: 1Fh)

30 to (Hex: 1Eh)

29 to (Hex: 1Dh)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy lusterko się opuszcza czy nie zależy od położenia przełącznika, którego używa się do wyboru lusterka przy jego ustawianiu (czy lewe czy prawe). I jeśli jest w lewym skrajnym położeniu, to prawe lusterko opuszcza się przy cofaniu, a jeśli w prawym - to nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czasem nie Tylko z pakietem

SA 0313

Lub pamięcią siedzen

Lub

Fotohromami

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestescie w stanie sprawdzic czy przy moim Vinie (VIN to WBAVA51017KR97911) jest taka mozliwosc? Sprawdzilem z przelacznikiem lusterek w ustawionym w "lewo" i nic to nie zmienia. Samochod jest z 2007 nie ma pamieci foteli, nie ma skladanych elektrycznie lusterek. Jednak chcialbym miec opuszczanie prawego kiedy jade do tylu :)

 

pozdrawiam

K.

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.