Skocz do zawartości

Ile kosztuje auto w leasingu ?


vhnb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W wieku 33 lat powinno się już myśleć jak mężczyzna, a nie jak nastolatek :) Przykro mi, ale uważam, że jesteś trollem.

 

Zgadzam się, ludzi urodzonych na początku lat 80tych uczono jeszcze konstruktywnego myślenia w szkołach.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Regularnie na tym forum oraz na forach Porsche pojawia się ktoś kto opowiada że mieszkając w bloku i robiąc na etacie planuje auto za pół bańki. U nas teraz ma to być 6er a pół roku temu X5 F15, wszystko w wielkiej benzynie bo w zasadzie pacjent nigdzie nie jeździ ale fajnie popatrzeć na 500 tyś przez okno. Do tego zawsze jego poprzednie auto to Corsa 1.2 albo Yaris 1.0. Myślę że ignorowanie będzie najlepszym sposobem, bo jakiś cel te posty mają (proponowanie szybkiej kasy na PW ?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to już teraz rozumiem, dlaczego lwia część aut luksusowych w naszym kraju jest leasingowana. Po prostu samochód jest „bonusem” za prowadzenie działalności i nijak się ma do kosztów ponoszonych przez kupców pracujących na etacie.

Z moich obserwacji niestety wynika, że niektórzy „byznesmeni” zdają się o powyższym zapominać i każde zerknięcie na ich leasingowane cudo przez „szarych obywateli” winduje ich i tak już wygórowane ego :duh: . Trochę więcej pokory by się przydało.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na element pozerski nie ma wpływu, jednak:

 

z moich obserwacji wynika, że "etatowcy" myślą, że leasing sam się spłaca. Otóż kiepska informacja - nie, nie spłaca się. Spłaca ją właściciel firmy.

 

Przy prowadzonej działalności gospodarczej leasing może być źródłem bardzo taniego kredytu. Jak już ktoś wcześniej napisał - nie opłaca się kupować za gotówkę, gdy leasing jest tak tani.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można założyć osobny temat.

Ile kosztuje auto w kredycie ? Myślę że ten temat zainteresuję bardziej ludzi którzy pracują na umowie o pracę, ponieważ co etatowca interesuję leasing jak go przecież nie może wziąć jak nie prowadzi działalności gospodarczej.

 

Osoby które pracują na umowie o pracę mogą kupić auto na 2 sposoby albo gotówka albo kredyt i tym ludziom brakuje super taniego leasingu.

Ludzie którzy mają firmy mogą kupić auto na 3 sposoby gotówka, kredyt i właśnie ten wymarzony dla wielu właścicieli firm leasing i jedyna możliwość pochwalenia się etatowcom na jakie to ich auto nie stać biorąc nową X6 czy 6 Gran Coupe w leasingu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na element pozerski nie ma wpływu, jednak:

 

z moich obserwacji wynika, że "etatowcy" myślą, że leasing sam się spłaca. Otóż kiepska informacja - nie, nie spłaca się. Spłaca ją właściciel firmy.

 

Przy prowadzonej działalności gospodarczej leasing może być źródłem bardzo taniego kredytu. Jak już ktoś wcześniej napisał - nie opłaca się kupować za gotówkę, gdy leasing jest tak tani.

 

Co do pozerów to przyznam ci rację, choć dalej uważam, że na przedsiębiorcę łatwiej trafić :)

 

Etatowcy mają jednak sporo racji twierdząc, że leasing spłaca się sam. Jeśli moje przykładowe wyliczenia są poprawne, wychodzi na to, że przy takich samych dochodach brutto przedsiębiorcy biorą na rękę dużo więcej właśnie dzięki mniejszym podatkom i składkom ZUS. I niech mi tu nikt nie wyjeżdża z tekstem, że przedsiębiorca musi się nieźle namęczyć na 20k zł. Etatowiec za takie pieniądze też siedzi w pracy znacznie dłużej niż wymagane 8 godzin (a przynajmniej każdy z moich kolegów po fachu...)

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz prostego faktu. Niezależnie od sposobu finansowania takie 6 GC to nie jest auto dla większości ludzi. Trzeba zarabiać naprawdę przyzwoite kwoty — na pewno nie 13k miesięcznie :D
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Let's agree to disagree"... :cool2:

 

Właśnie o to chodzi, że ja nikomu nie żałuję i naprawdę cieszę się, że coraz więcej Polaków stać na lepsze życie. Po prostu chciałbym, by każdy zdał sobie sprawę z tego ile tak naprawdę kosztuje kupno samochodu vs. jego leasingowanie.

 

Kilka lat temu przeszedłem z etatu na DG i naprawdę przez długi czas banan nie schodził mi z ust przy analizowaniu wszystkich benefitów. Przy obecnym poziomie doświadczenia i sytuacji rodzinnej bardziej opłaca mi się jednak siedzenie na etacie...

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty jakieś czytam tutaj. Przecież Jak się jest na etacie to firma kupuje Auto (6gc czy co tam chce) i etatowiec darmo ma - i wtedy jest najtaniej przecież.

 

Z całym szacunkiem, ale glupoty to ty teraz piszesz. Firma która płaci może przeznaczyć miesięcznie ok 22k na pracowanika, nie płaci mu brutto 20k i nie dorzuca leasingu za 6k.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny co kto już napisał, ale napiszę od siebie konkretnie.

 

Nie pamiętam tego dokładnie, ale dla auta z kratką leasing dawał ok 50% oszczędności przy drugim progu podatkowym, natomiast aktualnie u mnie na sp. komandytowej i podatku liniowym leasing i tak daje ok 30% oszczędności. Przy okazji, leasing jest tańszy niż zakup gotówką z powodu preferencyjnego opodatkowania leasingów dzięki lobbowaniu przez te instytucje, co jest chore. Chciałem kupić M135i za gotówkę, to przy wartości 188tyś wyszło 10tyś taniej w leasingu niż za gotówkę, licząc wszystkie koszty.

 

Co do samego leasingu i lansowania się, dziwi mnie ta zazdrość, że ktoś może brać w leasingu a ktoś nie. Gdybym nie mógł kupić auta w leasingu, brałbym zamiast 650ix pewnie 550i z salonu, albo 2letnią 650ix i tyle. Nadal by mnie było stać. Np. X6 za ok 400tys dawało jakieś 10.5tys raty miesięcznej w leasingu - obojętne czy leasing czy kredyt, jeśli ktoś ma 5tys na reke czy nawet 10tys, to i tak będzie to za drogie dla niego. Ale nie uważam, że to powód do hejtowania w jedną czy drugą stronę typu "ja mam, ciebie nie stać" vs "ale głupi, kupiłem 3 letnie za pół ceny". Prawda jest taka, że to czy ktoś może pozwolić sobie na takie a nie inne auto wynika w pewnej mierze z wiedzy/umiejętności, ale z drugiej ze szczęścia, bo nie każdy zawód można zrobić na własną działalność i brać leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jeżeli z obliczeń banku dotyczącej zdolności kredytowej wynika że na auto za 550k zł kogoś stać na spłatę raty kredytu z wypłaty 13k miesięcznie to dlaczego ma tego nie robić, przecież ktoś tu napisał że te BMW kupuję się sercem a nie rozumem.

Przecież taki kredytobiorca czy leasingobiorca sam zna lepiej swoją sytuację zawodową, rodzinną czy finansową i jeżeli wszystko dobrze obliczył i wychodzi mu że na nową 6 GC z salonu wystarczy te 13k pensji miesięcznie to jest to wystarczający argument nawet w kontekście długiego spłacania tego auta np. 5 czy 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir, dużo prawdy w tym co piszesz. Moją intencją nie było hejtowanie przedsiębiorców, tylko uświadomienie pozerom, że tak na prawdę to nie ma się czym chwalić. Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców i etatowców, którym sodówa nie uderzyła do głowy :cool2:

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już wszyscy są tak uświadomieni, to ja jeszcze podsumuję (bo chyba umknęło), że jak się kupuje samochód w leasingu np za 500k to te 500k tak czy inaczej trzeba leasingodawcy spłacić, a żeby je spłacić to trzeba zarobić (osiągnąć/wykazać zysk).

Tak więc niezależnie od formy finansowania zakupu każdy (przeważnie) posiadacz pojazdu musi spłacić przynajmniej jego równowartość.

A czy zrobi to w jeden dzień czy cztery lata to inna kwestia i ani jednego, ani drugiego nie powinno to w żaden sposób nobilitować ponieważ są to indywidualne kalkulacje.

Ile razy to już słyszałem: "ja tam kupuję za gotówkę" - mówi dumny posiadacz luksusowego auta i daje do zrozumienia, że go stać na taki gest, a po trzech latach jak się dokształcił i ktoś za niego policzył (np.na forum): "nigdy nie kupię już za gotówkę".

Ale nie ma co się dziwić takim forumowym dyskusjom skoro przynajmniej połowa naszych rodaków nie wie co oznacza np. zwrot "x% w skali roku" -no bo na maturze najgorsza była matematyka, a wodolejstwo na polskim najłatwiejsze.

No, a przynajmniej połowa leasingobiorców jest dymana przez leasingodawców wespół w zespół z dealerami samochodów, którzy to dają im pseudo upusty albo na samochód albo na okazyjny leasing co w sumie i tak jest niekorzystne dla klienta, no ale on się dobrze czuje bo wszystko "załatwił" w jednym miejscu i powiedzieli mu, że to się opłaca.

Tak więc, jak widać i słychać, jeden jest dumny z siebie, że potrafi liczyć (i przeważnie się tym nie chwali), a drugi że nie potrafi i też jest dumny bo o tym nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał iż osobie fizycznej pozostaje gotówką lub kredyt, a co z leasingiem dla OF?

 

Rzeczywiście istnieje, ale ponoć jest jeszcze mało popularne ergo drogie (drożdze od firmowego). Z czasem pewnie będzie dobrą alternatywą dla kredytów.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilk325 napisał :

Wiele osób normalnie zarabiających w Niemczech czy we Francji również nie jest stać na nowy samochód, nie tylko BMW.

 

Nie wmówisz mi że ktoś kto zarabia w Niemczech czy we Francji 3 000 Euro na miesiąc nie jest stać taką osobę na auto za powiedzmy 120 000 Euro.

W Polsce jest masa przypadków że ktoś ma 3 000zł na miesiąc i jezdzi autem za 120 000zł, więc w Niemczech czy we Francji mogą być te same wartości tylko że w innej walucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.