Skocz do zawartości

Intercooler 530d vs 535d


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad wsadzeniem większego coolera ponieważ jak każdy wie w dolocie 530d jest dosc gorąca i cooler jest lekko mały jak na ten silnik. Poczytałem trochę forum i obiło mi sie o uszy w paru postach, ze ludzie polepszają IC 535d natomiast znalazłem wymiary obu:

 

518/520/525/530d :550x155x80mm

535d :550x169x80mm

 

Jak widac różnica jest niewielka bo tylko (a może i az) 1.4cm na długość. Czy rzeczywiście duzo to poprawi? Wydaje mi sie ze super różnicy nie bedzie. Mój problem polega tez na tym ze szukam czegoś ORI BMW zeby mi nie powiedzieli za 100k km ze turbo padło przez customowy IC. Macie jakies info na temat jakis coolerow np Performance o ile istnieją (to tez w sumie mocno mnie ciekawi) albo może od jakiegoś 50i czy bog wie czego. Dajcie znac co o tym sądzicie i jeżeli cos wiecie w tym temacie.

 

Istnieje jakis intercooler performance do 535d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną obserwację odnośnie grzania w moim aucie. IC "Performance" do 535 nie ma, czyli trzeba aftermarketowe wkładać. Wagner właśnie zapowiedział wypuszczenie takiego na rynek

 

 

sent from my iPhone via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jeżeli nie ma performance a 50d ma juz wodne to nic większego od BMW chyba nie ma. Czyli albo zakładać aftermarket albo 35d który mało co da (objętość 35d jest większa o ok 9-10% wiec różnica może być mała)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Właśnie wymieniłem u siebie intercooler na 35/40d i szczerze mówiąc dla mnie to jakaś lipa jest ten IC. Niby Performance a nie Performance. Wyższy jest o jakieś 1 żeberko, reszta jest ta sama i żadnej innej różnicy nie widziałem. Zaglądałem do wnętrza i wewnątrz tak jak parzyłem wszystko tez wyglada tak samo. Ogólnie gra nie warta świeczki aczkolwiek w moim przypadku nie było innego wyjścia. Lepiej 9-10% większy intercooler niż żaden.

 

Zastanawia mnie jak na tym intercoolerze jeżdżą 35/40d, przecież tam w odlocie to musi panować piekło. Jak juz zmieniać intercooler i ktoś nie ma juz gwarancji to nie pierdzielcie sie w ten "Performance"/35d bo nie ma sensu, odłóżcie kasę na jakiegoś wagnera czy bóg wie co, coś co jest lepsze. Nawet te z fmic.pl by lepiej działały a sa w tych samych cenach tylko ze 500x większe.

 

Porobiłem zdjęcia jak jeden przy drugim wyglada, jutro wstawię ale szczerze mówiąc nie ma na co patrzeć poza jednym żeberkami wyżej.

 

A i co do montażu to nie jest to takie wszystko pnp. Sam intercooler oraz rury pasowały bez najmniejszego problemu. Ale pod intercoolerem jest plastik mocujący, w 35/40d jest on inny. Stary nie pasuje gdyż intercooler wystaje nam niżej o 1cm, przez co nie da sie przykręcić plastiku.

 

 

A wić tak jak wcześniej mówiłem, fajna opcja dla osób którzy posiadają gwarancje na auto i nie chcą jakos dłubać w niewiadomo co aby jej nie stracić - mój przypadek. Serwis nie ma szans zeby poznał bez mierzenia linijka i porównywania rozmiarów czy intercooler jest inny czy nie. Jak ktoś jest po gwarancji to odradzam montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
osoby zainteresowane wagnerem prosze o kontakt , dla swoich klientow mamy 15 % rabaty od ceny wyjsciowej . jestemy oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Czyli mówisz o części nr 9 (17117791180)?

diag_3lif.png

Cena ponad 215zł:

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=17117791180

Gdzie wyrwałeś za 100zł?


Jestem bardzo ciekaw czy moja jest rozbieralna bo górny rysunek jest po moim vin i nie wygląda jakby miało być w częściach osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.