Skocz do zawartości

NOWA MAPA EUROPE PREMIUM 2015-2 CIC HDD JUŻ DOSTĘPNA!!!


ajlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po weekendowych nieudanych próbach aktualizacji mojej Navi w końcu się udało. Robiłem to już 3 raz w aucie a namordowałem się jak... :duh:

Linki do torrentów uzyłem z zródła forum e90post.com, chociaż te od kolegi KRUK były ok. w wersji na 1x USB.

Dzień wcześniej kupiłem SanDisk 64GB Cruzer Extreme USB 3.0 Flash Drive Memory Stick Pen i pozniej mysłałem, ze trochę przesadzam z rozmiarem?!?

Do sformatowania sticka w FAT32 uzyłem programu Martik USB Disk Formatter bo Winda widziała go w exFAT32.

Do rozpakowania pliku Europe_West_Premium_2015-2.7z.001 uzyłem 7zip

Po poprawnym rozpakowaniu uzyskałamem katalog o nazwie NAVD_000004CE_255_002_061 i dodadkowy plik Instructions.txt.

Zapakowałem sam katalog na USB stick i biegiem do auta... i tu ZONK :mad2: Nie rusza aktualizacja :idea:

Włozyłem stick do portu USB w podłokietniku wiedzac, ze z tej lokalizacji nie ruszy ale chciałem sprawdzić czy auto widzi cos w slocie USB?

Niby widziało katalog a w nim plika wiec dlaczego nie rusza update? :?

Wrociłem do kompa i wywaliłem główny katalog NAVD_000004CE_255_002_061 a zostawiłem samo pkgdb i plik config.nfm

Szybkim krokiem wróciłem do auta i nadeszła chwila próby bo szczerze to już miałem dość :oops:

I... wreszcie pokazuje się na ekranie pytanie o proces aktualizacji :D O FSC już nie pytało bo mam Lifetime. Dobrze, ze zabrałem z sobą Corona Extra bo dłuższa chwila mi tam zeszła 32min. do finalnego momentu z restartem iDrive.

 

Podziekował Wszystkim za udostepnienie linków do w/w map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki :cool2:

 

A wie ktoś za co są odpowiedzialne te foldery?

LIT_ECE_

POIINFO_ to akurat wiem :)

TLT_ECE

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Nikt nic nie podpowie co to za skroty folderow?

 

2. Ma ktos problemy zmapa East? Rozmazane nazwy ulic, nie plynna praca nawigacji z perspektywy?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Koledzy, a poleci to z dysku zewnętrznego zamiast USB, czy 500 gb to za duży rozmiar żeby go samochodowe bebechy ogarnęły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

A ja czasem wrzuciłem jakieś 3 grosze do dyskusji i cierpliwie czekałem. Wreszcie pojechałem do mojego autoryzowanego serwisu i poprosiłem o aktualizację mapy. Zostawiłem auto, panowie mi wgrali, zapłaciłem 360 PLN. Załatwione :D . Ale jak mówią: można tak, można tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W Lublinie liczą sobie sobie 500 zł za aktualizację, mają tylko wersję West.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem odpowiadam.

360 PLN netto zapłaciłem za wgranie software'u plus uruchomienie, czyli za klucz aktywacyjny. Mapę mam i używam jej. W tej cenie nie dostałem mapy do ręki na żadnym nośniku. Mapa była wgrywana "z systemem" co by to nie oznaczało.

Według informacji salonu mapa na nośniku będzie dostępna za ok. miesiąc. Będą też dostępne klucze wielokrotne, ale nie uzyskałem informacji kiedy.

Odnośnie dokładności mapy to stwierdzam że jest bardzo OK, aczkolwiek brakuje niektórych drobnych korekt przebiegu ulic wykonanych i oddanych do użytku w Warszawie w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem nowym użytkownikiem (zarówno auta jak i forum) i chciałem się podzielić z Wami moimi uwagami co do jakości nowych map. Otóż miałem zrobioną ostatnio (w połowie lipca) aktualizację (w ASO), na najnowszą nawigację z niniejszego wątku. Odbyłem już parę wycieczek po kraju i jestem jednak zaskoczony, bo nawigacja mi szaleje. Poprzednia wersja (2013) pracowała poprawnie, a ta robi dziwne rzeczy - wyznacza objazdy na prostej drodze, np. na prostym odcinku drogi wymusza skręt w bok, jazdę równoległą do obecnej i to ulicą niższej kategorii, a następnie znów wraca na poprzednią główna trasę. Wygląda to tak, jakby pewne odcinki dróg nie miały ciągłości miedzy sobą (miałem takie zjawisko w bardzo starej Automapie). Inna wpadka z wyznaczaniem trasy - nawigacja kieruje w bok na parę kilometrów, żeby tam zawrócić na jakimś węźle drogowym i znów jechać te kilka kilometrów do trasy, którą jechaliśmy poprzednio.

Nie wiem czy to błąd map, a może błąd jakiegoś algorytmu czy generalnie źle wgranej nawigacji do komputera pokładowego?

Dodam, że w ustawieniach mam zaznaczone jedynie unikanie dróg płatnych i promów, a mimo to na drogach krajowych nawigacja się najwyraźniej gubi... Spotkaliście się już z takimi objawami, można temu jakoś zaradzić?

X3_navi_jazda-w-bok.jpg?dl=0 https://www.dropbox.com/s/w0kkd62dl7h4rgv/X3_navi_jazda-w-bok.jpg?dl=0

X3_navi_objazd-na-trasie.jpg?dl=0 https://www.dropbox.com/s/s1rin9gwo9judep/X3_navi_objazd-na-trasie.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To nie jest normalne ja od dawna nie używam innej nawigacji niż wbudowana w BMW i takich problemów nigdy nie miałem.

Tak uwaga, jak chcesz by nawi szybciej działała to wyłącz widok z satelity i rejon ustaw tylko na kraj w jakim jesteś czyli w twoim przypadku Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie korzystam z innych nawigacji, od kiedy mam fabryczną w aucie. Wkurzający jest jedynie polskojęzyczny głos (przypomina teściową) ;) i to pretensjonalne dodawanie wszędzie słowa "proszę".

Niestety, nowa wersja samej nawigacji wydaje się w moim przypadku wadliwa. Po mieście trasy są dobre (takie jak poprzednio), wariacje występują przy długich podróżach, głównie na drogach krajowych. Czy możliwe jest, że nie nagrano mi jakichś plików, które odpowiadają za algorytm lub mam np. uszkodzony dysk HDD w aucie?

Ad1. Obliczanie trasy i wyświetlanie działa tak jak poprzednio (przy takich samych ustawieniach), nie zauważyłem czasowej różnicy w działaniu, jedynie w precyzji obliczania tras.

Ad2. Antena działała dobrze na wcześniejszej wersji, nie sądzę żeby w serwisie celowo mi ją uszkodzono czy rozkalibrowano (o ile to możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.