Skocz do zawartości

Zabezpiecz swoje auto !!! OSTRZEŻENIE !!!


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może wniosę coś do tematu.

 

http://polimed2.pl/b1.jpg

 

http://polimed2.pl/b2.jpg

 

Praktycznie po przyjeździe z nart auto zostało pod domem jeszcze z boxem na dachu. Od początku miałem paranoje na punkcie zostawiania pod blokiem ale czasem tak wyjdzie ze musi zostać. Godzina 3 w nocy (okno otwarte bo mamy zawsze - auto stało naprzeciw okien) obudziło mnie cykanie takie rytmiczne cyk ..... cyk ..... cyk - wstałem podchodzę do okna a tam zaparkowane audi a6 kombi dwóch panów w kominiarkach i jeden rozpierdziela właśnie mi zamek. Wiec otwieram okno i pozdrawiam pana uprzejmie różnymi epitetami na k.. ch.. drąc przy tym ryja niemiłosiernie. Panowie popatrzyli na okna i spokojnym krokiem wsiedli do auta i odjechali. oczywiście ślad zaginął. Cud że tego nie ukradli bo wtedy zabezpieczeń dodatkowych nie było a auto nie miało roku.

 

Oddałem auto do Bawarii , dostałem zastępczą jedynkę . Biała brzydka oklejona z kratką... Sobota - wychodzę rano - patrze nie ma kołpaków.. Myślę sobie pięknie jeszcze mnie skroją w salonie za kołpaki. Ale wstanę w niedziele rano pojadę na giełdę do Gliwic , może kupię swoje. Staje rano patrze przez okno nie ma auta... Zapindolili salonową zastępczą ... W salonie dzięki bogu zbytnio się nie przejęli.

 

Ale co najlepsze po pary miesiącach jako że ja zgłosiłem kradzież przyszedł mi akt oskarżenia ( nie wiem dlaczego do mnie przecież nie byłem właścicielem auta) bo złapali tych kolesi. ( Sławne kradzieże X5 X6 W tarnowskich górach, Piekarach itd). Sama lista skradzionych aut miała kilkanaście stron a4. Co proponował prokurator ? Dla członków gangu 1 tys zł grzywny i 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata , dla szefa 1 rok pozbawienia wolności bez możliwości zawieszenia i 1 tys zł.

 

Noż kur.... mać powiedzcie jak to ma być inaczej ?????? Skoro oni są praktycznie bezkarni....

 

Parę tygodni temu zakosili znajomemu e60 spod Castoramy w Chorzowie. Na kamerach niby coś widać ale ... jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlasnie chodzi o to aby wywalic zamek- a potem zaslepic mozesz sobie jak chcesz... Nie ma zamka to nie ma jak otworzyć

No tak, ale jeśli zaślepić zamek taką nakładką bez dziury to potencjalny złodziej oglądając samochód od razu stwierdzi, że nie warto się bawić. W razie awarii akumulatora w najgorszym wypadku trzeba rozwalić zaślepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być bardziej dociekliwy i sprawdzić czy faktycznie nie ma zamka czy ktoś go nie bierze pod szpic :mrgreen:

Ciekawą opcją jest jeszcze http://mikroznakowanie.pl/

 

Interesuje mnie jedna rzecz jeszcze, a mianowicie jeśli nie mam składanej kanapy to wywalenie zamka z bagażnika też jest wskazane? Rozpieprzenie tylnej kanapy to też nie lada przypał. A zawsze zostałaby opcja dostępu do aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją jest jeszcze http://mikroznakowanie.pl/.

 

Tylko co to obchodzi złodzieja czy auto jest w jakiś sposób oznakowany! Kradnie furę, odstawia do pasera, inkasuje kasę i tyle.

To już zmartwienie raczej pasera...

A części i tak się sprzedadzą bo są po atrakcyjnej cenie.

 

Ciekaw jestem czy ktoś kto doposaża swoje auto w M-pakiet, NAVI, nowe felgi, itp. zainteresował się skąt pochodzą te części.

Co to za oznaczenia na nich! Raczej nie, montuje graty do furki i cieszy się że nie przepłacił.

Nie martwi się że kolega np.: z forum właśnie stracił swoje BMW z full opcją.

Edytowane przez aditonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy paser bierze wszystko w ciemno jak leci? Czy może jakoś się zabezpiecza przed bolcowaniem pod prysznicem i innymi atrakcjami ufundowanymi przez ZK :mrgreen: Bo jeśli paserzy w jakiś sposób się zabezpieczają to złodziej raczej odpuści auto na którym jest naklejeczka mikroznakowanie.pl i poszuka czegoś innego.

W końcu e90 to nie IS250 których jest 10 x mniej. Jeszcze rok - dwa i będziemy mieli zalew e90 tak jak było z e46. I jeśli złodziej będzie się miał rypać w niedogodnym miejscu z autem które ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia to pójdzie na następny parking i weźmie coś "januszowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie miał zamówienie to zabierze z mikroznaczkami oraz z Twoim psem na tylnej kanapie :) poczytajcie jest tego masa w internecie, rozszyfrowywanie potencjalnego złodzieja i jego przemyśleń by samemu pocieszać się że akurat mojej nie ukradną jest złudne, to często prości ludzie a) ukraść B) sprzedać c) zapomnieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wycofane z produkcji)

 

 

 

ciagle w produkcji

 

http://www.auto-alarm-berlin-shop.de/CS-Gas-System

 

Osobiscie mysle ze najlepszym alarmem jest taki ktory powiadamia bezglosnie wlasciciela ze ktos otworzyl drzwi w aucie…

Reszta zalezy juz od inwencji , mozliwosci i fantazji wlasciciela.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli ze tylko wymieniasz te zaslepki i to rozwiazuje cala sprawe? i wszystko wchodzi zamka nie trzeba demontowac nie przeszkadza on w zaslepce ktora nie ma otworu na zamek? :)

 

:duh:

 

 

Wlasnie chodzi o to aby wywalic zamek- a potem zaslepic mozesz sobie jak chcesz... Nie ma zamka to nie ma jak otworzyć

 

Dla pelni bezpieczeństwa mozesz zaspawac otwór spawarką :D (żart)

 

 

 

masz na mysli ze tylko wymieniasz te zaslepki i to rozwiazuje cala sprawe? i wszystko wchodzi zamka nie trzeba demontowac nie przeszkadza on w zaslepce ktora nie ma otworu na zamek? :)

możesz wyjąć wkładke i założyć element nr22.tak myśle.

 

tak wlasnie o tym caly czas trąbie - to tak banalnie proste i tanie, a jakże skuteczne...

 

Koledzy a co to jest ten element nr 22 bo za bardzo nie widzę w opisach zamka tego elementu?

I Jeszcze jedno. Czy zaślepka z drzwi tylnych lewych pasuje bez żadnych przeróbek do drzwi przednich lewych oczywiście po wyjęciu wkładki zamka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz patrzyłem na ten link:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/41_1634-uklad-zamykania-drzwi-z-tylu/i51060/kL/sN/r2009/m09

I tam nr 22 to w obrazkach na dole takie cosik płaskie i na dodatek przekreślone wiec już całkiem zgłupiałem.

 

Czyli uściślając muszę kupić zaślepkę drzwi tylnych lewych nr 9 na obrazku i założyć ją do drzwi kierowcy?

Czy kupić zaślepkę nr 22 na obrazku z drzwi prawych przednich i założyć do drzwi kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że poz. 22 bedzie pasować aczkolwiek poz. 9 tez tylko 22 ma taki dynks który wchodzi w miejsce wkładki.Może na jakimś szrocie załatw klamke pasazera i bedziesz wiedział.U mnie (e61) pasuje osłona zamka z tyłu ale to inna konstrukcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem całą klamkę od angola, sprzedawca zapewniał mnie iż klamka jest w stanie idealnym gotowa do montażu,

ale jak zwykle po odebraniu paczki okazuje się że tak nie jest i zdemontowałem zaślepkę klamki bez kluczyka i zamontuje ją do mojej.

Po zamontowaniu wszystkie klamki będą wyglądać tak samo.

 

 

http://i57.tinypic.com/ir3oki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby ktoś nie wpadł na pomysł zdemontowania wkładki zamka i zostawienia samej zaślepki :) dziś z ciekawości rozebrałem klamkę i myślę że rozsądnie było by zostawić zamek(wkładkę ) do tego dać zaślepkę żeby nie był widoczny zamek a końcówkę wkładki poprostu obciąć by nie było czym przekręcić w mechanizmie drzwi po zdemolowaniu wkładki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se spokoj z tymi zabezpieczeniami - tylko kase tracicie ..

Lepiej zainwestowac te pieniadze w porzadne Casco w porzadnej firmie a nie tam gdzie taniej.

Znajomemu ostatnio jette skradziono - odzyskal cala kase po 3 miesiacach ( czas poszukiwania przez policje), plus oddano mu kase za wynajecie auta za 3 miechy :wink:,

zgodnie z umowa ubezpieczenia ... zadnych prawnikow , problemow itd

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to faktycznie strata kasy na zabezpieczenia, lepiej liczyć że ukradną i ułatwiać złodziejowi robotę , pewnie oddali mu też kasę za dodatki, opony i dużo innych wydatków które poniósł podczas użytkowania samochodu??, do tego 3 mc niepewności oddadzą kasę?, nie oddadzą ? ile oddadzą itd. Wiadomo że AC lepiej mieć ale kradzież auta pociąga za sobą masę kosztów ! pisanie że zabezpieczenia nie mają sensu jest dopiero bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża rzesza forumowiczów ma porobione dodatkowe mody za które nikt nie odda $$,

- to samo tyczy się firmowych lub cennych przedmiotów zostawionych w aucie,

- robionych chwilę przed kradzieżą napraw które nie rzadko są liczone w tysiącach

 

każdy ma prawo do robienia tego na co ma ochotę odnośnie swojego auta więc w temacie " zabezpiecz swoje auto" nie piszmy złośliwości że to strata kasy czy czasu bo tym tropem idąc 60% tematów z tego forum dot. modyfikacji jest jeszcze większą stratą KASY I CZASU ! a tak oczywiście nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem problemów z wypłatami AC bedzie coraz więcej. Ponoć w nowych kluczykach (nie wiem czy to sie tyczy po liftowych e90 czy przed liftów) zapisują się dane takie jak , czy szyby były zamkniete, czy auto było zamkniete itp... teraz uzebpieczycielowi łatwiej się będzie wymigać od płacenia.

 

Po za tym ostatni raz zapłaciłem 4,5 tys zł za AC na rok jak miałem M5 E39 - koniec z tym. Od 5 lat nie placę i jak do tąd jestem do przodu 22 tys zł... A na zabezpieczenie moich aut (e91 i e90) wydałęm łącznie 1200zł a śpie spokojnie...

 

 

Ps te mody jakie zaproponowałem czyli wywalenie zamka + ukryte odciecie zapłonu to koszt max 300 zł ,więc mówimy o groszach w stosunku do wartosci auta. Nie rozumiem jak mozna to nazywać bezsensem :duh: nie wiem gdzie trzeba dopłacic 300 zł, zeby sobie wykupic AC w pożadnej firmie... To niby roznica pomiedzy link4 a PZU to 300zł |?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że jak wyjmiesz wkładke a złodziej zerwie zaślepke to twoje super auto otworzy śrubokrętem. :norty:

W obecnym aucie miałem twierdze a i tak próbowali je zawinąc całe szczescie mam AC i ubezpieczyciel sfinansował wymianę CAS z zamkami i kpl. nowych kluczy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że jak wyjmiesz wkładke a złodziej zerwie zaślepke to twoje super auto otworzy śrubokrętem. :norty:

W obecnym aucie miałem twierdze a i tak próbowali je zawinąc całe szczescie mam AC i ubezpieczyciel sfinansował wymianę CAS z zamkami i kpl. nowych kluczy. :mrgreen:

 

Ale widać jednak twierdza dała radę? tak czy siak lepsze na dzisiejsze czasy bedzie odciecie zapłonu na pstryczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.