Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale dlaczego serwisujesz auto X tysiecy km od domu, to juz nie pojme.

 

Gdybyś wiedział jak swoją pracę wykonują angielskie serwisy to też wolał byś to zrobić w polecanym warsztacie w PL, niestety mi się nie poszczęściło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

155 przebiegu , 2.5 xdrive , rok 2013, nie ma jeszcze wiekszych objawow , ale chcialbym juz powoli sie przymierzyc do wymiany ... mozecie polecic jakis warsztat we Wroclawiu/okolicach ?

 

dostalem wycene jednego z autoryzowanych pkt i zaspiewali sobie prawie 10k brutto :D :D :D :D - sama robocizna prawie 6k :mad2:

 

znalazlem w Legnicy za okolo 3k - http://autotech-legnica.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kurde miałem e61 2,0 diesel i tam też każdy o rozrządzie pisał, że strach itd, teraz mam f11 i to samo rozrząd i rozrząd. Nie ma co się przejmować jak będzie słychać to wymienisz, jak strzeli to silnik wymienisz i już . Silnik i tak wyjdzie taniej niż rozrząd w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu żadna wiedza tajemna, większość mechaników to ogarnie ale uważam że im się nie chce.

Bo trzeba silnik wyciągać, stanowisko zająć na cały dzień, lepiej 20 samochodów przyjąć na odczytanie błędów i ta sama kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde miałem e61 2,0 diesel i tam też każdy o rozrządzie pisał, że strach itd, teraz mam f11 i to samo rozrząd i rozrząd. Nie ma co się przejmować jak będzie słychać to wymienisz, jak strzeli to silnik wymienisz i już . Silnik i tak wyjdzie taniej niż rozrząd w ASO.

Wymiana silnika sama może i taniej ale każdy rozsądny po zerwanym rozrządzie w nowym silniku wymieni i rozrząd żeby spać spokojnie a wtedy to już chyba koszt podwójny i cena większa niż wymiana w aso rozrządu i dalej nie wiesz w jakim stanie masz ten nowy silnik Ja twierdze jak ktoś ma dobry silnik wymienić rozrząd dla świetego spokoju Ja wymieniałem przy przebiegu 200tys klm i mechanik mówił ze środkowy miał lekki luz także tragedi nie było ale teraz mam święty spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś w tym jest, że te silniki robią duże przebiegi - patrząc na moim przykładzie to miesięcznie na paliwo wydaj jakieś 1500-1800zł (ok 6000km)

 

Jakbym tak powoził się wymarzonym 550i to na samo paliwo miesięcznie bym wydał ze 2 razy tyle (co najmniej)... W skali roku to ze 20tyś zł więcej na samo paliwo - nie mówiąc o wyższych kosztach przeglądów, tarcz, klocków i nie daj Boże napraw :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że odświeżam ale myśle że tutaj zadam pytanie

 

Od 3 dni zauważyłem/usłyszałem że jak samochód zimny nie rozgrzany bo po jakimś np 5km słysze przy dodawaniu gazu jakiś taki klekot :-D przy wyciszonym radiu

 

przy dodawaniu gazu słysze jak puszcze juz nie

 

Po jakiś 5-10km mogę gazować i juz problem nie występuje

czy to jest rozrząd czy po prostu jak auto nie jest rozgrzane zima to tak jest ?

 

Wcześniej nigdy nie zwracałem uwagi

 

auto ma jakieś 115tys przebiegu

Wszystkie inne rzeczy typu olej olej w skrzyni automatycznej tarcze klocki były wymieniane jakieś 5tys km

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wynik 455 000 km robi wrażenie ok 65 tys km rocznie :D

 

faktycznie szacun :cool2:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymieniłem rozrząd 525 f11 218km xD. Górny był tak roz... , że panowie w warsztacie nazwali mnie farciarzem roku a sami dziękowali niebiosom , gdy zobaczyli po rozebraniu jak to wygląda , że podczas jazdy próbnej (zgłaszałem też inne problemy) im się nie zerwał :) 145 tys km przebiegu :duh:
Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie siejcie paniki :)

Należy jechać do warsztatu który zajmuje się BMW i tam określą czy do wymiany.

To wszystko słychać i dodatkowo można wymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.