Skocz do zawartości

[E46] Xenon za nisko świeci, poziomowanie


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jest problem :D

 

Jakiś czas temu Zenon zaczął mi za nisko świecić, tuż przed maską.

 

Ustawiłem światła na stacji i przez miesiąc było wszystko OK - świeciły jak należy, poziomowały się w trasie.

 

Kilka dni temu w trasie świeciły dobrze. Poziomowały też dobrze (przy hamowaniu, na górce zmieniał się zasięg świateł).

Auto zgasiłem. Wyruszyłem w drogę powrotną i ... znowu świecą nisko.

Test się wykonuje (góra dół), ale światła ustawiają się na dole i podczas jazdy raczej się nie poziomują, a przynajmniej nie jestem w stanie tego zauważyć.

 

Przedniego czujnika poziomowania na wahaczu nie mam, ale to już od dłuuuugiego czasu, więc to nie powinno być problemem.

 

Co z tym fantem zrobić?

 

Czy kompem się coś kalibruje, ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma się tylny czujnik na tylnym prawym wahaczu? w inpie można podejrzeć pracę czujników czy działa czy nie..jeśli naciśniesz na tył auta i wartości się zwiększą itp to reaguje czujnik

 

druga sprawa to w lampie regulator poziomowania ale mówisz,że działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długiej walce sie poddałem. wszystko sprawne a poziomują się jak im sie podoba :/ świeci nisko zatrzymuje sie gasze fure i swiatla po czy wlaczam ponownie i juz jest git. Generalnie dziala to sobie jak mu sie podoba :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soolek skoro nie masz jednego z wymaganych czujników to jak chcesz miec sprawne poziomowanie ? W jaki sposob auto z jednego czujnika ma ustawić odpowiednio światło ?

Całe szczescie ze opuszcza strumien swiatla bo walilbys po oczach..... zrób to jak fabryka i bedzie wszystko pieknie działać

 

auto po odpaleniu robi sobie test silniczków i to wykonuje kazde e46 nawet nie posiadajace xenonu !!! nie nazywaj tego jako test poziomowania

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przez prawie 3 lata wszystko działało dobrze, pomimo braku przedniego czujnika - czujnik wypadł wraz ze zmianą wahaczy, poza tym był tak zaśniedziały w środku, że pewnie i tak nie działał.

Darujmy sobie przedni czujnik, bo nawet bez niego wszystko działa.

 

Problem pojawił się dopiero miesiąc temu.

Auto zapalone > światła świecą nisko > podnoszę je ręcznie na stacji > światła świecą normalnie > poziomują > miesiąc działa normalnie > jadę któregoś dnia trasę, świecą normalnie > gaszę auto na pół godziny > odpalam, poziomują się, ale zatrzymują się w dolnym położeniu.

 

Przez cały ten czas czujnik przedniego nie ma, więc on nie ma wpływu. Tylny jest, zapewne działa, bo po ręcznym podniesieniu lamp na stacji świecenie i poziomowanie wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wplyw gdyz sterownik oczekuje sygnalu od 2 czujników

w przypadku braku sygnalu z minimum jednego kieruje swiatla maksymlnie w dol, co jest logiczne, jak mozna ustalic poziom auta z jednego czujnika :duh:

to nie moj wymysl a zapis z literatury technicznej dostarczanej przez bmw

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy gdzie w INPA mozna znaleźć podgląd tych czujników od poziomowania. Wydaje mi sie ze juz to kiedyś oglądałem ale nie potrafie tego znaleźć

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wielkie dzięki :cool2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy powiedzcie mi gdzie szukać tego diagramu o poziomowaniu xenonów . Szukałem w lsz ale nie znalazłem czegos takiego

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.