Skocz do zawartości

MiłyOn92

Zarejestrowani
  • Postów

    328
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MiłyOn92

  1. Właśnie mechanik mi zmieniał ten oring bo poprzedni fabryczny puszczał założony corteco i dalej to samo :( albo go trzeba głębiej wbić i może nie wbił tak jak trzeba ale skąd ten smar czy moze byc dyfer uszkodzony gniazdo i nowe oringi nic nie dają :roll:
  2. Panowie tutaj fotki https://zapodaj.net/c8a798b6c470a.jpg.html https://zapodaj.net/5c8eb3901d19f.jpg.html https://zapodaj.net/06a591553ea4f.jpg.html https://zapodaj.net/2fb848832e1b7.jpg.html https://zapodaj.net/693ad0f43238a.jpg.html Obejrzałem na kanale cały tył i wszystkie osłony gumowe półosi są całe nic nigdzie nie zsuwa się ani z pod osłon smar nie wychodzi.Jedynie to tutaj jak flansza,która do dyfra wchodzi.Ale tam jest tylko olej w dyfrze to skąd smar? obejrzałem dokładnie wszystko i na pewno nigdzie z gum półosi to nie idzie..
  3. mam podobnie :) w sumie wymieniłem 3 pompy wspomagania,przewód ciśnieniowy wspomagania + zaworek zwrotny w magłownicy zostaje mi magiel tylko :) ale póki co nie ruszam tego w sumie już od 3 lat :)
  4. i poszło łatwo czy mimo klucza były problem?
  5. czym odkręciłeś koło pasowe jakiś klucz kupiony czy jak?
  6. To już wiem dlaczego mam z nimi problem niby błędu nie pokzuje a świeca nisko. Co prawda błąd był przedniego czujnika , został wymieniony ale poprawy brak. Dzwignie na obu czujnikach dobre. Chciałem sprawdzić czujniki w INPIE ale nie moge tego tam znaleźć kolego wchodzisz w boody-potem lsz lub w polskiej wersji https://zapodaj.net/23ade91fa3588.jpg.html później jak już wejdziesz w LSZ uruchom podgląd ogólnych parametrów Analog 1 jakoś tak f1,f2, lub f3 jak już wejdziesz to STRZAŁKĄ NA SAM DÓŁ i pojawią się :D
  7. z tego co mi wiadomo podpory FEBI są polecane do e46 to jak mogą być złe :) :8)
  8. Prowadnice zacisków oczyszczamy i nakładamy smar tak aby pozostał jedynie film na powierzchni. Jak sobie wymieniałem tarcze to sprawdzałem jak chodzą tłoczki bez oraz z smarem. Oczywiście zmontowałem ze smarem. Tak samo smarujemy zewnętrzne powierzchnie klocków w miejscu styku z zaciskiem (po to aby nie piszczalo czy cos). Jako smarowidło używałem Textar Cera Tec Smar ceramiczny hamulców. ale co ze smarem lepiej pracowało to? bo kurcze sam zgłupiałem już :roll: Mówimy cały czas o tych prowadniach: https://zapodaj.net/48087d19e8c55.jpg.html tak?
  9. Panowie to jak to w końcu jest jedni mówią smarować inni,że nie,że niby posmarowane prowadnice zle pracują bo klocek nie odchodzi od tarczy(dlatego,że guma w której pracuje prowadnica ma rowki) i gdy jest wszystko suche tam bez smaru to guma się napręża przy hamowaniu a po puszczeniu hamulca rowki/żeberka.. odpychają klocek od tarczy.Posmarowanie prowadnicy może skutkować tym,że po puszczeniu hamulca guma nam się ''slizgnie'' po prowadnicy przez co guma wróci do stanu pierwotnego a klocek zostanie dalej przy tarczy... czy to prawda???
  10. z tym,że czy pasta ate plastilube nada się czy lepiej pasta bremszylinder? bo trochę sprzeczne dane są.W instrukcji plastilube pisze: - nie smarować powierzchni ciernych klocka oraz tarcz hamulcowych i części gumowych natomiast ate podaje,że przy montażu nowych gumek(w których poruszają się prowadnice) należy otwory zacisku posmarować pastą ate plastilube i następnie włożyć gumkę w otwór. Popytałem trochę ludzi w necie i tylko 2,3 osoby nie smarują a reszta smaruje :twisted: Pytanie tylko czy ate plastilube czy tą do tłoczków hamulcowych? bo tamta: Pasta do Smarowania Cylindrów i Tłoczków Hamulcowych ATE Bremszylinder 180g Smar Ate Bremszylinder-Paste stworzony został do stosowania przy naprawie, mantażu i konserwacji wewnętrznych części hamulca jak powierzchnie toczne cylinderków, tłoczki, uszczelki i prowadnice. Gwarantuje znakomite smarowanie i obniża tarcie między elementami.
  11. w książce sam naprawiam+ w Tisie pisze https://zapodaj.net/6914972d56e96.png.html Wyciągnąć czujnik zużycia klocka hamulcowego w kierunku do tyłu od klocka hamulcowego. Poluzuj śruby prowadzące (1) za pomocą specjalnego narzędzia 34 1 080 . Wyciągnąć zacisk hamulca wstecz. Uwaga instalacyjna: Tylko czyste śruby prowadzące; nie smaruj. Sprawdź wątki. Wymień wszystkie śruby prowadzące, które nie są w idealnym stanie. Moment dokręcania w bmw sam naprawiam też: https://zapodaj.net/d98e08f855545.jpg.html
  12. Witam mam pytanie czy prowadnice zacisków w e46 należy smarować czy nie? jedni mówią,że nie może tam być smaru zaś inni,że bez smaru cięzko to będzie chodzic
  13. Panowie podpowie ktoś? niby ate pisze,że nie wolno smarować :roll: z tym,że po posmarowaniu teoretycznie lepiej powinno to działać.Bo prowadnia wchodzi ciasno do gumy.Po założeniu nowych gumek+nowa prowadnica to ciężko palcem przepchać nawet
  14. Witam Panowie proszę o pomoc.Otóż płynu nie ubywa itp ale jadąc autem zanim zacznie mocno hamować muszę wcisnąć hamulec około tyle co na zdjęciu: https://zapodaj.net/ed426194659ab.png.html i dopiero wtedy hamuje.Odpowietrzałem już kilka razy 2x na stacjach bmw i samemu.Powietrza w układzie nie ma ani w wyprzęgniku też.Pedał jak wcisnę na odpalonym silniku to deczko zejdzie ale nie do podłogi samej do podłogi to jeszcze daleko :roll: Efekt jest taki: jadąc samochodem jak nacisnę hamulec to czuć,że noga ciut głębiej wejdzie.Efekt można porównać np do czegoś takiego zacisk mamy rozebrany ale dalej podłączony do samochodu wciskamy tłok np przyrządem,wkładamy klocki i naciskamy hamulec po złozeniu zacisku aż klocki dojdą do tarczy przez ten czas naciskania pedał hamulca nisko wchodzi dopiero jak tłoczek dopcha klocek do tarczy to już jest twardy.I przy jedzie wydaje mi się,że dzieję się coś takiego.Po naciśnięciu hamulca tłoczek powinien od razu docisnąć do tarczy.Gdy tak się stanie hamulec jest fajny twardy prawie z góry a potem podczas jazdy znów. Nie wiem czy wina pompy hamulcowej by to była? że przepuszcza ? czy wina może uszczelnień tłoczków? przednie tłoczki mam nowe frenkit i uszczelnienia frenkit + prowadnice.Z tyłu tylko nowe prowadnice+sprężyny przód tył.Tłoczki tylne nie wymieniane od nowości z tym,że tylne mogę ręką wcisnąć.Zauważyłem też,że przednie tłoczki wychodzą szybciej tzn naciskam pedał 3,4razy i tłoczek już sporo wyszedł.A tylne to trzeba z 10 razy aż wyjdą.. ale wejść to ręką się je wciśnie.Jak sądzicie co lepiej kupić używka pompa i wymienić czy może tylne nowe tłoczki+ uszczelnienia ATE i z przodu też bym zmienił uszczelnienia z frenkit na ate.Bo ktoś pisał,że miał autofrena i po kilku mc spuchły. Proszę o odpowiedz
  15. Witam Panowie miałem wymienianą uszczelkę dyfra po prawej stronie tutaj jak przykręcona jest półoś.Olej nie wycieka z dyfra już ale ciągle z tyłu chlapie mi smarem :roll: smar podczas jazdy jest rozpryskiwany do góry po dyfrze,tulejach.Na pewno nie jest to olej.Przyjżałem się prawej i lewej półosi.Osłony mają całe wszystko suche..to skąd smar się bierze? pomoże ktoś?
  16. w takim razie po co są robione te zamienniki i w ogóle dopuszczone do sprzedaży :D
  17. Króciec pod kolektorem jest z tego co mi wiadomo pewnie uszczelka puszcza.Pompa wody też nie ma filozofii.Według mnie 200zł to maks co bym zapłacił.
  18. po tych 10KM przy obecnych -6 stopniach powinieneś mieć 86stopni.Ja mam 86 jadąc 100km/h 5 bieg. Jadąc 120/130km/h 6bieg 87stopni Jadąc około 80km/h 4 bieg 85-84stopnie Termostat główny oe bmw+egr behra.Na poprzednich termostatach też oe bmw główny+egr miałem również oe bmw bo był przystępny cenowo temperatura w zimę również 85-86 podczas jazdy (temperatury od -10 do -20 były) W lato a tym bardziej gdy jest te +5stopni na plusie temperatura 88-89 ale na minusowych nie miałem nigdy podczas jazdy takiej.A mam już 2x termostat główny oe bmw + 2x termostat egr 1 oryginalny bmw drugi behra z frezowanym logo :)
  19. Witam Panowie rozmawiałem z mechanikiem od bmw.Umówiłem się profilaktycznie za 3 tyg na sprawdzenie tego.Powiedziałem co się dzieje koleś powiedział odpowietrzenie układu w e46 to kwestia 15minut.Ja mówię ogrzewanie działa poprawnie,płynu nie wywala,temperatura w porządku.Jedynie o tym pływaku powiedziałem.Typ powiedział,że beemki tak mają.Panuje tam ciśnienie z tego co zrozumiałem.Powiedział wieczorem po jezdzie jak silnik ostygnie odkręć korek troszkę i upuść ciśnienie ze zbiorniczka i zakręć.Rano odkręć no wiadomo,że jak rano odkręcę to już pływak nie będzie szedł do góry bo będzie max. Pytanie tylko jest czemu dla przykładu'' po odciągnieciu 100ml płynu'' pływak ciut opadnie po czym słychać,że coś napływa do zbiorniczka i go wypycha znów do max.O ile jest dla mnie to zrozumiałe,że po odkręceniu korka uchodzi ciśnienie i pływak idzie do góry to teraz gdy już nie ma ciśnienia to dlaczego przy odciąganiu dowolnej ilości płynu następuje efekt,że zaczyna coś znów dopływać do zbiorniczka bo słychać w nim i pływak o te 1-2cm znów wypcha do góry o to mi chodzi A na logikę: Ponieważ powietrze zawsze wychodzi górą.Zbiorniczek jest w najwyższym punkcie.Czyli na logikę po odkręceniu korka zbiorniczka uchodzi ciśnienie z układu,które wypycha wskaznik ponieważ wyrównuje się ciśnienie i dlatego jeśli ja odciągam 100/200ml to coś zaczyna wypychać pływak->ciśnienie (bo znów po odciągnięciu wyrównuje się) jednym słowem=szukanie dziury w całym..
  20. Panowie szukałem szukałem i google się zlitowało trafiła mi się strona behra https://www.hella.com/techworld/pl/Technologia/Uklad-chlodzenia-pojazdow/Chlodzenie-silnika-2800/ i jest tam ładna animacja plus opis Zbiorniczek wyrównawczy sposób działa hella: Wysoka temperatura płynu chłodzącego powoduje wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia wskutek wzrostu objętości płynu chłodzącego. Płyn jest wtłaczany do zbiornika. Ciśnienie w zbiorniku wzrasta. Zawór nadciśnieniowy w korku wlewowym chłodnicy otwiera się, pozwalając na wydostanie się powietrza. Podczas normalizacji temperatury płynu chłodzącego, w układzie chłodzenia powstaje podciśnienie. Płyn chłodzący jest odsysany ze zbiornika. Wskutek tego w zbiorniku również tworzy się podciśnienie. Powoduje to otwarcie zaworu kompensacji podciśnienia w korku zbiornika. Do zbiornika napływa powietrze aż do chwili wyrównania ciśnienia. U mnie jest to co na czarno zaznaczyłem..czyli jest to efekt normalny czy to efekt tego,ze coś nie działa jak trzeba? :) to co na czarno to własnie jest u mnie :) pytanie czy to stan normalny czy coś to powoduje i tak nie powinno być :)
  21. dzwoniłem do mechanika on mówi to,że słychać,ze do zbiorniczka wraca plyn to normalny objaw.Po uruchomieniu pompa zasysa sobie płyn i rozprowadza po układzie a po wyłączeniu silnika słychać jak on przypływa tzn wraca sobie do zbiorniczka ok.Ale co jest odpowiedzialne za to,że po odkręceniu korka mi unosi pływak i wtedy slychać jak coś przypływa przykład: silnik po nocy zimny nie odpalany,nic nie przypływa itp.Odkręcam korek wskaznik między min a max po czym sam po 2,3 sekundach idzie do samej góry i wtedy słychać w zbiorniczku jak coś przypływa i go pcha do góry.. dodam silnik się nie przegrzewa,trzyma temperaturę,płynu nie wywala,ogrzewanie działa idealnie,wycieku żadnego nigdzie nie ma.Sprawdzone wszystkie węże itp. Więc co to może być? no co po odkręceniu pcha ten pływak.Ktoś pisał,że robi się ciśnienie czy nadciśnienie w ukłądzie i wytwarza się poduszka i wtedy po odkręceniu korka wypycha pływak do góry.Ale z czego ta poduszka się robi?
  22. a jak myślisz,czemu tak sie może dziac? jedna osoba napisała podnosi się bo coś pompuje powietrze do układu chłodzenia po zgaszeniu silnika robiąc poduszkę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.