Skocz do zawartości

uszczelka tylnej szyby


czarny2891

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też muszę wymienić tą uszczelkę. Jak ona jest mocowana, tylko na wcisk ?? Gdzieniegdzie mi odchodzi i jak ją wcisnę to za chwilę znów wyłazi. Bardzo brzydko to wygląda dlatego muszę wymienić.

Kupić to napewno można w ASO tylko czy samemu da się ją wymienić, czy trzeba szybę wyciągać :?: :duh:

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka jest klejona poprostu zajedzcie sobie gdzies gdzie wstawiaja szyby (wytna i na nowo wkleją) uszczelke napewno będą miec na miejscu lub dorobią funkiel nówke orginał :mrgreen: mysle ze z przyciemnieniem szyby nie skasuja wiecej niz 120zł :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szyba ma swoje uszczelnienie od środka i tego nie widać, to co jest na zewnątrz na bokach służy tylko wyglądowi i odprowadzaniu wody która spływa z dachu. I jest ona tylko i wyłącznie na wcisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba ma swoje uszczelnienie od środka i tego nie widać, to co jest na zewnątrz na bokach służy tylko wyglądowi i odprowadzaniu wody która spływa z dachu. I jest ona tylko i wyłącznie na wcisk.

Też mi się tak wydawało, bo mi odchodzi z jednej strony na końcówce i jak pociągnąłem to bez problemu można ją wyciągnąć. Ale właśnie nie wiedziałem czy można to kupić i założyć samemu w garażowych warunkach.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie dowiedzialem sie o cene, bo aso czynne do 18 a o 18.08 zywej duszy juz nie bylo. jutro podjade sie dowiedziec.

 

a ty kolego jak sie podpinasz pod moj temat to docinki rodem z 6 klasy zostaw dla siebie

 

wracajac do tematu to ten plastik moze i da sie jakos wyciagnac, bo probowalem w niektorych miejscach go szarpnac, jednak nie wiem jak sie zabrac za narozniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej ktos uzyl zwrotu ze "na zewnatrz" a ja w pierwszej chwili skojarzylem ze chodzi mu o lewa i prawa strone dlatego napisalem ze to jest jeszcze u gory :P nie wiem po czym wnioskujesz ze ja drazliwy jestem :) z reszta temat dotyczy uszczelki wiec tego sie trzymajmy ;) Edytowane przez czarny2891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że jakies nieporozumienia wynikają więc wyjaśnie o co mi chodziło dla sprostowania, mówiłem o uszcelce z boku tylniej szyby i tutaj możesz stary wymieniać ale za jakiśczas krótszy badź dłuższy i tak wypadnie to znaczy bedzie luxna...tentyp tak ma próbowałem już :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! panowie rozwieję wasze wątpliwości !!

tak więc przerabiałem ten temat i uszczelka a dokładnie ramka tylniej szyby składa się z dwóch części jest to dół i osobno góra z bokami w całości w ASO kosztuje to 80zł i wkłada się to na wcisk bo jest to miękka guma która z czasem robi się taka twarda i pęka a najgorzej wyglądają te narożniki..........

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, super dzieki:) mi ktos kiedys powiedzial ze to jest w calosci i od roku sie z tym borykam, myslalem ze jak juz bede wymienial ta uszczelke to przyciemnie szybe bo najczesciej ja wycinaja w sedanie, ale jesli da sie to zrobic bez wycinania to przyciemnianie sobie chyba odpuszcze, tym bardziej ze mieszkam na przeciwko komendy policji, wczoraj bylem na przegladzie i pierwsze co to patrzyl czy szyb nie mam z przodu przyciemnionych a przyciemniac sam tyl.... nie podoba mi sie. a przyciemnic przod tak zeby sie nie czepiali tez sie nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

własnie dokładnie poszukałem i proszę...

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=51_2051&hg=51&fg=05

nr 3 to omawiana uszczelka z przekrojem profilu a dół tylniej szyby to nr 4

ja chyba jutro zadzwonie do ASO i zamówię sobie a jak będe za kilka dni w miejscowości gdzie jest ASO to sobie odbiorę...

 

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z ta uszelka

Problem jednak ykwi w tym ze prubuje ja wcisnac pod szybe i nieda rady, gura sie trzyma jest ok a dul mi caly odchodzi.

Niepodoba mni sie to bo szpeci cale auto moze idzie to na klej jakis wlozyc albo cos???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dokładnie poszukałem i proszę...

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=51_2051&hg=51&fg=05

nr 3 to omawiana uszczelka z przekrojem profilu a dół tylniej szyby to nr 4

ja chyba jutro zadzwonie do ASO i zamówię sobie a jak będe za kilka dni w miejscowości gdzie jest ASO to sobie odbiorę...

 

pzdrawiam

 

 

Jak kupisz to napisz ile kosztuje taka przyjemność.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.