Skocz do zawartości

Rodzaje kierownic w F10


bbrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wykrywanie rąk na kierownicy do systemu Traffic Jam Assistant. - Asystent jazdy w korku. Auto samo utrzymuje pas ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli nie mylić z stop&go acc ?


Do dzialania potrzebna tez inna przekladnia kierownicza ?

Potrzebna jest przekladnia elektryczna i wymagany jest tez radar aktywnego tempomatu

Ale to cos innego niz tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ze mną coś nie tak....


Czy ma ktoś z Was porównanie tak jak ja,


Bo epiej mi się jeździ z kierownicą nie mpakietową....


Lepiej się trzyma, manewruje.


W mpakiet (z okrągłą poduszką) dolna osłona z logiem m nie dosc ze czasami skrzypi....

To nie ma jak złapac jej, na parkingu czy na miescie manewry... no wole tamtą.


Ciekawe jaka Wam leży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy ktoś wie gdzie można obszyć, bądź kupić skórę taką super gładką jak jest fabrycznie na kierownicy? Z daleka na zdjęciach wszystkie wyglądają na bardzo gładkie, ale z bliska widać "zmarszczki" i nie wygląda to tak jak fabrycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś wie gdzie można obszyć, bądź kupić skórę taką super gładką jak jest fabrycznie na kierownicy? Z daleka na zdjęciach wszystkie wyglądają na bardzo gładkie, ale z bliska widać "zmarszczki" i nie wygląda to tak jak fabrycznie.

Poszukaj prawdziwej skóry nappa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz porządnie obszyć skórą kierownicę, to unikach tych tanich firm co to obszywają po 200 zł, bo w większości to "partacze" co robią na słabych skórach.

Dobrze obszyta kierownica oryginalną skórą nappa bmw to cena ok 350-400 zł w przyzwoitym zakładzie co obszywa kierownice na oryginalnych skórach i daje na to gwarancję.

Ciekawy wątek odnośnie polecanych firm do obszywania kierownic skórą masz tutaj:https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&start=30#p2655448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo obszycie poduszki powietrznej to odradzam jakiekolwiek jej obszywanie. Jakakolwiek ingerencja w jej powierzchnię grozi tym, że zadziała nieprawidłowo i jak dostaniemy takim zerwanym materiałem, albo znaczkiem BMW w oko to... zostaniemy jednookim piratem. Samo obszycie obręczy jak najbardziej. Na pewno lepiej obszyć kierownice skórą w porządnej firmie - BĘDZIE JAK NOWA - niż kupować używkę w "dobrym stanie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ta wygląda ładnie jak oryginał.

.

bda5c2be-53a5-456b-987d-4ed5da4caced.jpg

.

Ta nawet ładniejsza od oryginalnej :)

.

6f07f61f-e9b3-48b0-85e1-dfa84a5fe51f.jpg

.

ta już odlotowa ;)

.

5ca0d118-622e-4929-867e-029ddc701d22.jpg

.

Jak sam widzisz są firmy co dobrze potrafią obszyć kierownicę

 


Na zdjęciach ta pierwsza wygląda ładnie, ale jak się przyjrzysz to widać nierówności, a na żywo pewnie jeszcze bardziej (ciężko to zauważyć, ale jak porówna się oryginał z obszyciem to widać różnicę). Zależy mi, żeby to załatwić w 1 dzień, a jestem ze Śląska. A może ktoś wie gdzie mogę kupić taką super gładką skórę? Czy jest w ogóle możliwe dostać taką skórę jak fabrycznie? Na Śląsku jest PFI w Knurowie, byłem u nich kiedyś i fajnie podchodzą do klienta, ale nie wiem czy mają takie gładkie skóry.


Ja jestem mega czepliwy, jeżeli chodzi o szczegóły :) Zobacz sobie na szwy, nie są tak jak oryginał. Dla mnie ta jest super obszyta (na zdjęciu) i ma szwy tak jak oryginał, ale to w Niemczech.


s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć oryginał Kup sobie w ASO ori za 5000 zł lub obszyj kierownicę skórą w porządnej firmie za 500 zł.

Kilka razy już obszywałem kierownicę i w dobrej firmie zrobią Ci jak w oryginale.


Szukasz dobrej firmy do obszycia kierownicy skórą - tutaj masz kilka polecanych firm: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&p=2663004#p2655448


Chcesz kupić ori skórę "nappa BMW" napisz do nich może Ci odsprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa, fabryczne obszycie czy foteli czy kierownicy wcale nie jest takie idealne. Naprawdę dobry tapicer potrafi to zrobić - obszyć lepiej od fabryki. To tak jak z ASO niby OK, ale są specjalistyczne warsztaty "bez autoryzacji", które zrobią taniej i lepiej niż ASO. Dlatego jest forum i można na nim znaleźć porady, gdzie zrobić lepiej i taniej niż fabryka daje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-l1600.jpg


Podeślij link do tej kierownicy, ciekaw jestem kto i w jakiej cenie to robi, sprzedaje.


Tak swoją drogą jak się powiększy to zdjęcie http://i.ebayimg.com/images/g/h1MAAOSwHWtbwIMX/s-l1600.jpg to nie wygląda jak prawdziwa naturalna skóra - jak by ktoś w Photoshop zrobił retusz i wygląda to jak gładka guma ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fabrycznie nowe F10 mam obecnie fabrycznie nowe G30 i niestety jakość szycia skóry - tapicerki nie jest idealna... Ale czy jest coś idealnie wykonanego ? Zawsze znajdzie się troszkę krzywy szef/szycie, gdzieś jakaś zmarszczka, załamanie. Jak tapicerka jest z naturalnej skóry - to naturalna skóra sama w sobie nie jest idealna i jakieś niedoskonałości może mieć (chyba, że zaczną ściągać skórę z krów laboratoryjnych, hodowanych w idealnych warunkach). Rocznie autem robię ok 90 tys. km, więc kierownica zużywa się dość szybko, po ok. dwóch/trzech latach wygląda mało estetycznie. Nie polecam malowania kierownicy (wytrzymuje realnie ok. 20 tys. km. = strata kasy) przerobiłem ten temat osobiście. W ASO kupować kierownice za kilka tysięcy ??? Po co ??? Można dać do obszycia skórą taką kierownicę do dobrej renomowanej firmy i zrobią Ci jak w fabryce, albo i lepiej. Są firmy w Polsce co używają oryginalnych skór BMW, obszywają ładnie i dokładnie i taka kierownica wygląda SUPER. No i wydajesz na to kilkaset złotych a nie kilka tysięcy. Ale z tym oszczędzaniem to też bez przesady, bo jak zamówisz obszycie kierownicy w takiej najtańszej firmie to wyjdzie to słabo (brzydko) a i trwałość takiej lipnej (nie oryginalnej skóry) jest jak malowania. Zamów w dobrej znanej i polecanej firmie obszycie kierownicy i będziesz zadowolony. Było już wiele wątków na ten temat na forum - poszukaj opinii na forum na temat dobrej firmy w swojej okolicy, zamów i ciesz się nowa kierownicą. A i są jeszcze firmy co to mają kierownice do BMW na wymianę. Mówisz co potrzebujesz, robią-obszywają jak sobie życzysz, wysyłają do Ciebie gotową, a ty im odsyłasz soja starą lub jedziesz do nich na samą wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszyłem dzisiaj w PFI w Knurowie, wygląda super i skóra jest bardzo gładka. Na pewno wytrzyma dłużej niż seria, bo kiedyś już u nich obszywałem i po 40 tys km w ogóle nie było widać zużycia. Więc jak ktoś ma takie wątpliwości jak ja to polecam się udać do tej firmy :D Właściciel super profesjonalnie podchodzi do tematu :)


Natomist LeatherWorkShop ucięło rozmowę po kilku pytaniach z mojej strony i do dzisiaj nie mam odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Kupiłem, założyłem i jeżdżę. Po kilku kilometrach człowiek zapomina, że nie ma okrągłej kierownicy ;) Ważne, żeby zrobić moda kiery w firmie co ma o tym pojęcie. Trzeba unikać takich co robią ze szpachli i żywicy bo po prostu kierownice są twarde i niewygodne (przerobiłem ten temat dość dogłębnie) :) Unikaj takich pseudo firemek z Allegro czy OLX, bo tam to szukają frajerów na jednorazowego strzała i tyle. Dobre renomowane firmy mają tyle zamówień, ze to do nich ustawiają się kolejki i nie wystawiają się na Allegro i OLX.

Co do takiej kierownicy jak przesłałeś linka to się nie wypowiem, bo mam zmodyfikowaną kierownicę, ale miękką obszytą skórą (carbon look - ale to nie twardy karbon) tutaj możesz poczytać o co kaman z "miękkim karbonem" https://www.maximonia.pl/carbon-look.html Takie kierownice z prawdziwego włókna węglowego lakierowane na połysk są na pewno ładne, ale czy wygodne na co dzień ??? Bo to takie strasznie twarde i sztywne. Jak masz okazje to podjedź do jakiejś firmy co robi takie kierownice i na miejscu weź w łapę jak leży czy ci pasuje i tyle.

 

Własnie grzebę i szukam na forum info odnośnie mojego postu: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=374769 - widzę w twoich postach, że zrobiłeś w tej firmie Maximonia Car Design z Tomaszowa Mazowieckiego pełną modyfikację kierownicy. Napisz jak to się sprawuje po czasie, jak z jakością i trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, założyłem i jeżdżę. Po kilku kilometrach człowiek zapomina, że nie ma okrągłej kierownicy ;) Ważne, żeby zrobić moda kiery w firmie co ma o tym pojęcie. Trzeba unikać takich co robią ze szpachli i żywicy bo po prostu kierownice są twarde i niewygodne (przerobiłem ten temat dość dogłębnie) :) Unikaj takich pseudo firemek z Allegro czy OLX, bo tam to szukają frajerów na jednorazowego strzała i tyle. Dobre renomowane firmy mają tyle zamówień, ze to do nich ustawiają się kolejki i nie wystawiają się na Allegro i OLX.

Co do takiej kierownicy jak przesłałeś linka to się nie wypowiem, bo mam zmodyfikowaną kierownicę, ale miękką obszytą skórą (carbon look - ale to nie twardy karbon) tutaj możesz poczytać o co kaman z "miękkim karbonem" https://www.maximonia.pl/carbon-look.html Takie kierownice z prawdziwego włókna węglowego lakierowane na połysk są na pewno ładne, ale czy wygodne na co dzień ??? Bo to takie strasznie twarde i sztywne. Jak masz okazje to podjedź do jakiejś firmy co robi takie kierownice i na miejscu weź w łapę jak leży czy ci pasuje i tyle.

 

Własnie grzebę i szukam na forum info odnośnie mojego postu: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=374769 - widzę w twoich postach, że zrobiłeś w tej firmie Maximonia Car Design z Tomaszowa Mazowieckiego pełną modyfikację kierownicy. Napisz jak to się sprawuje po czasie, jak z jakością i trwałością.

 

Zgadza sie robiłem u nich i jest GIT :) Co prawda nie zrobiłem kierownicy z prawdziwego włókna węglowego tylko z tzw Soft Carbon Look (tutaj masz u nich opisane co i jak https://maximonia.pl/soft-carbon) Robią też kierownice do aut z prawdziwego carbonu https://maximonia.pl/carbon-fiber, ale mnie to nie bardzo przypasowało. Też na początku taką chciałem, ale jak byłem u nich osobiście to miałem możliwość pooglądać u nich różne kierownice, wziąć do reki i zobaczyć jak to leży w łapach. Ważne, że znają się na tym co robią i cokolwiek byś u nich nie wybrał myślę, że będziesz zadowolony. Jak masz możliwość to najlepiej do nich podjedz, naprawdę mili ludzie którzy chętnie doradzają a i na miejscu wybór materiałów mają duży i można coś indywidualnie pod siebie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jeszcze pytałeś jak z trwałością, dużo nie jeżdżę, ale po kilku miesiącach kierownica wciąż wygląda jak nowa, ale to tylko kilka miesięcy. wg zapewnień tej firmy Maximonia powinna spokojnie wytrzymać minimum 2 lata intensywnej eksploatacji. Jak miną dwa lata to napisze czy wytrzymała :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jeszcze pytałeś jak z trwałością, dużo nie jeżdżę, ale po kilku miesiącach kierownica wciąż wygląda jak nowa, ale to tylko kilka miesięcy. wg zapewnień tej firmy Maximonia powinna spokojnie wytrzymać minimum 2 lata intensywnej eksploatacji. Jak miną dwa lata to napisze czy wytrzymała :cool2:

 

Dzięki za info, ogólnie to sporo dobrego znalazłem na temat tej firmy na różnych forach, ale rzeczywiście nigdy takiej kierownicy do auta z carbonu nie miałem w rękach. Jedynie co na zdjęciach się ogląda i wyglądają super, ale jak w praktyce ??? Chyba rzeczywiście masz rację i spróbuję się z nimi umówić i podjechać, aby obejrzeć na żywo takie kierownice z włókna węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.