Skocz do zawartości

Koła 20": jak dobry/zły jest to pomysł?


maciek_w

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem, założyłem i zwątpiłem... 19"

 

Więc odnośnie tematu przewodniego ja bym w chwili obecnej już 19tek nie kupił bo po prostu tracą się na samochodzie, zwłaszcza czarne..

Może chociaż po obniżeniu będzie lepiej.

 

Foto poglądowe:

 

17"

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-BLEHBYE3.jpg

 

19"

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-AGHPVZCJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, założyłem i zwątpiłem... 19"

 

Więc odnośnie tematu przewodniego ja bym w chwili obecnej już 19tek nie kupił bo po prostu tracą się na samochodzie, zwłaszcza czarne..

Może chociaż po obniżeniu będzie lepiej.

 

Foto poglądowe:

 

17"

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-BLEHBYE3.jpg

 

19"

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-AGHPVZCJ.jpg

 

Powiem szczerze nie wygląda to dobrze :( Ja do ciemnej limuzyny nie założył bym czarnych felg , to co w sportowcu GT-R Black Edition sie sprawdza tu nie zagrało imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wetnę się :norty:

 

Mam u siebie przod 245/40 R19 tył 275/35 R 19. Pytanie brzmi, czy mogę założyć opony o niższym profilu tj przód 35 i tył 30?? Jeśli tak to w jakimrozmiarze? Chodzi mi o to aby opony było "mniej" bo mam czarne felgi. Tylko czy wtedy całe koło nie będzie za małe?? :roll: :roll: wiem, że najlepszą opcją byłaby felga 20 na profilu 30 ale chce jeszcze ten rok przelatać na tych 19 a opony muszę kupić, chyba że zamotam jakąś zamianę z kimś... :mrgreen: co sądzicie?

11079712_1103926226299844_481777518_n.jpg?oh=4c8342e138926d254f5c6794a58f249a&oe=55147839&__gda__=1427338537_2912fd9d6c070c776851b8ec812851c3

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... ale po co chcesz to robić? przecież musisz zachować w miarę stałą średnicę całego koła.

 

czyli przy stałej średnicy felgi, musisz mieć stałą wysokość boku opony, bo inaczej całe koło będzie albo za małe, albo za duże.

 

profil opony nic nie znaczy w tym momencie, bo musisz mieć te 98 (przód) albo 97 mm (tył) wysokości opony (tyle wychodzi u Ciebie przy rozmiarach, które masz obecnie)

 

nawet jak założysz "niższy profil" (tj 35 zamiast 40 i 30 zamiast 35), to to nic nie zmieni, bo skompensujesz szerokością opony. I tak na przedniej osi musiałbyś założyć kapcie 275/35, bo to da zbliżoną średnicę koła (wysokość opony wyniesie 96 mm) a z tyłu 315/30 (wysokość opony 94 mm)

 

dlatego drogą do zmniejszenia wysokości balonów będzie większa średnica felgi...

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być dobre, kolega ma takie tylko w innym rozmiarze i sobie bardzo chwali. Poza tym chyba Monogramus miał takie opony na swojej 530i....

 

Wracając jednak do pytania postawionego w temacie - 20" na pewno wygląda zacnie, ale jak założyłem w pon letni zestaw 19", to już zdążyłem przytrzeć 2x felgę :duh: Po prostu przyzwyczaiłem się już do 18" zimowych, gdzie nie trzeba było uważać na nic. Więc nie chce wiedzieć co się dzieje przy 20" :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
oryginalne w oryginalnym rozmiarze są chyba najlepsze…

 

Pytanie szczere i płynące z autentycznej ciekawości: co stoi za tym punktem widzenia? Pytam np. o doświadczenia z felernymi felgami (miękkie, kruche, słaba powłoka lakiernicza, ciężkie, etc etc) innych producentów.

 

dzięki!

m.

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Obecnie jeżdżę BMW F11 2011r 530d xdrive, z fabryki wyjechala na 19" styling 351. Chciałbym kupić felgi w rozmiarze 20", ale z różnymi szerokościami. Przód: 9" 245/35 ET32, tył: 10,5" 275/30 ET35. Wydaje mi się, że wejdą bez problemu, ale nie wiem czy do xdrive nie powinny być jednakowe szerokości felg... Wiecie może coś w tym temacie? Mam EDC i AD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był wałkowany.

X-drive nie ma nic do szerokości, z fabryki samochody wyjeżdżają z różnymi szerokościami opon..

Informacje o możliwych konfiguracjach kół są na wklejce na słupku od strony kierowcy i w instrukcji i w katalogach BMW z akcesoriami i na znanym portalu aukcyjnym też.

Tak możesz takie wymiary jak podałeś, a w ET się nie zagłębiam (8,5 i 9 mają w konfiguratorze BMW) - jak kupujesz felgi 20" do f10/11 to mają one odpowiednie ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.