Skocz do zawartości

bmw e39 2,8 wysokie spalanie LPG


chinka27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem ty nowy nie wiem co i jak się jeszcze je :) mam od 4 miesięcy bawarkę 2.8 kombi automat z 1997r z instalacją gazową firmy prins. I pali mi 20l gazu po mieście a w trasie przy 100/110km pali 16l miałem uszkodzoną sonde lambd i wymieniłem ją ale nic nie pomogło jest to samo. Czy to jest normalne ? można mi jakoś pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przydałoby się porównać, wtedy wiadomo gdzie szukać. Jak na paliwie wyjdzie w normie, a na gazie kosmos to sprawa jest jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie za 50zl noc nie da. Zainwestuj w cały zbiornik paliwa przyjedź 50km jak masz mało kasy i znowu pod korek

Inaczej nie ma sensu bo komp i wskaźnik potrafią bardzo bardzo zmienić km do następnego tankowania przy tym samym poziomie paliwa, wie to i tak nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ja dobrze rozumiem , że spalanie sprawdza wskazaniem kompa????

Toż to same bzdury zwłaszcza na gazie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Sam mam gaz i gdybym sprawdzał spalanie kompem i to tylko przez odcinek gdzie chodzi na gazie czyli najwyższe spalanie na niegogrzanym silniku. Spalanie pewnie z 18l. Jak nie masz na paliwo to ciężko ci będzie naprawić ten samochód. Po drugie powinieneś trzymać teraz chociaż 3/4 zbiornika benzyny.

 

Na pewno kupiłeś oryginał? Bo kosztuje 800zl. Dobre zamienniki 500zl. Napisz dokładnie jakiej firmy kupiłeś, chyba że rzeczywiście kupiłeś OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno jest orginał. teraz zatankowałem paliwo za 50 zł 12l narazie zrobiłem 30km a komp pokazuje jeszcze 60 do przejechania ale cały czas wariuje i pokazuje co innego. teraz na wypłatę tankuje do pełna i sprawdzę ile pali w końcu. przejadę 100km i doleje beny. A żeby to było mało wysiadła mi pompa wspomagania i rozrusznik się zawiesza :( i czasami nie odpala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wariuje bo wynik pokazuje w oparciu o aktualne spalanie. Zaraz po odpaleniu może Ci pokazać rezerwę i 50km do przejechania, a po paru km rezerwa zgaśnie i będzie 150km do przejechania.

 

Inaczej, niż lejąc do pełna nie sprawdzisz. I spróbuj zachować warunki w jakich uzywasz. Bo jak od razu pojedziesz i te 100km w trasie zrobisz też spalanie będzie mniejsze niż na dojazdach po pare km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wróciłem do domu zrobiłem 66km za 50zł. to wychodzi gdzieś 18/19 l na 100km a starałem się nie przekraczać 2t obrotów. No ale nic czekam do wypłaty i tankuje do pełna i w tedy będziemy mieli 100% jasność :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak tym silnikiem nie przekraczasz 2000obr. to nie myśl , że jedziesz oszczędnie.

To nie diesel.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinka27 nie zostawiłeś sobie żadnego budżetu na naprawy? :duh:

Długo masz gaz w aucie? Jeżeli na benzynei będzie ok to pewnie jakiś element instalacji gazowej się zużył (parownik, wtrysk...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również bejce w automacie silnik 2.8 benzyna-gaz i w trasie pali mi(oczywiscie nie jade na emeryta, wyprzedzam jak jest tylko okazja, prędkość do 100-110km/h) ok 12,5-13 litrow gazu

Miasto do 15 litrów, co nie znaczy że wiecej nie wypije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No smigalem po mieście ze spokojem bez szaleństw. Dzis zatankowałem do pełna 70l i teraz się okaze ile tak naprawdę zrobię km. Mam pytanie kolega kazal mi sprawdzic przepływomierz ale wszystko z nim chyba jest ok byl zały czas otwarty. Czy tak powinien byc na zgaszonym i zapalonym silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływki i inne czujniki sprawdza się inpa. Robiłeś to? Bo w ręce to można sobie klucz trzymać a nie sprawdzać jakikolwiek czujnik czy przeplywke. Musisz po kompa a nawet się przejechać z podłączonym komputerem i niech ktoś kumaty ci wszystko sprawdzi

 

Gdzie kupiłeś sondę i ile dałeś? Kupiłeś nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.