Skocz do zawartości

528i zerwany rozrząd


KrzysiekF10

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Panowie na czym opieracie swoje sądy nad tym silnikiem, ale ja jeżdżę nim od pół roku zrobiłem co prawda dopiero 20kkm ale dla mnie bajka 245km z 2.0l 10.5l po mieście, jedna , dwie czy nawet 20 jaskółek w tym temacie wiosny nie czyni, wcześniej gdy zastanawiałem się przy kupnie nad 2.0D to przeglądając forum stwierdziłem że to mega nieudany silnik a u się okazuje że 80% w Polsce to właśnie 2.0D, poczekajmy z osądami na więcej informacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I co, padły jakieś decyzje? Będzie naprawa z gwarancji?

 

Kolega napisał w 1 poście ,że auto jest po gwarancji :wink: Może dostać rabat na części , może także liczyć na tzw. ,,gest handlowy '' ale nie na gwarancję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Hej,

czy ktoś podpowie czy łańcuchy rozrządu w F10/F11 były fabrycznie inne na przestrzeni lat.

Mój łańcuch wygląda tak - czy to jest jakiś wzmocniony, czy normalny? Sugerujecie go po jakimś czasie profilaktycznie wymienić?

https://naforum.zapodaj.net/5b57d7910d93.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Hej,

czy ktoś podpowie czy łańcuchy rozrządu w F10/F11 były fabrycznie inne na przestrzeni lat.

Mój łańcuch wygląda tak - czy to jest jakiś wzmocniony, czy normalny? Sugerujecie go po jakimś czasie profilaktycznie wymienić?

https://naforum.zapodaj.net/5b57d7910d93.jpg.html

 

Witam

Z tego co wiem to zmieniało się. Z tego rocznika co my mamy to powinno być już poprawione.

Ja za tydzień jade do ASO Bmw do Mikołowa na serwis olejowy, zgłosiłem im też odrazu kontrole rozrządu, wolę chuchać na zimne bo wiele się tutaj naczytałem o szumach stukach, metalicznych dzwiekach, chrobotaniach itd itp.... i teraz juz od tego czytania to mi szumi.....

... ale tak jak pisalem niech sprawdza za wczasu co i jak....

... po wizycie dam znac, a przy okazji popytam serwisantow jak to z tym rozrzadem jest co bylo zmieniane na przestrzeni lat, u nas przynajmniej tyle dobrze ze rozrzad jest sprzodu wiec nie trzeba calego silnika wyciagac itd.... na robocie sie sporo zaoszczedzi jak przyjdzie to robic.


Auto już odebrałem - po wymianie filtrow/oleju.

Rozrząd sprawdzili, wszystko ok. Jeżdzić.


Pozdrawiam

Mateyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.