Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z tego co kojarzę Twoje auto się nie łapało na akcje serwisową... :roll: więc pewno nic nie zrobią :( :( :( :cry2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę Twoje auto się nie łapało na akcje serwisową... :roll: więc pewno nic nie zrobią :( :( :( :cry2:

 

kolego najpierw mi pisales pw jak gdzie z kim i gdzie a teraz ci sie humor wyostrzył dodasz coś jeszcze? auto bylo na akcji i wymienili gorny łancuch i napinacz ale rechocze dalej

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego najpierw mi pisales pw jak gdzie z kim i gdzie a teraz ci sie humor wyostrzył dodasz coś jeszcze? auto bylo na akcji i wymienili gorny łancuch i napinacz ale rechocze dalej

 

 

"Dzwoniłem do dobrzanskiego ale [bAD] wiedza wole rozmrozić u sikora w bb mam tam spory rabat i znają nas"- jak już przytaczasz naszą rozmowę, to dla mnie nie znaczyła ona, że wymienili Ci napinacz;-)! i wrzuć na luzzzzz... :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wstawiłem swoją jedynkę na akcję z rozrządem do Bawaria Motors podobno do wymiany jest cały rozrząd przebieg oryginalny 164000.Dziwi mnie jednak długi czas naprawy od dwóch do trzech tygodni plus to że mam zapłacić za uszczelki 500zł ponieważ akcja tego nie obejmuje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym musiał to chętnie bym zapłacił 500zł za kompletny rozrząd na orginale;-)i nie powiedziałbym ani pół słowa tylko całował ich po piętach;) heh ale podpytaj czy aby na pewno musisz płacić za te uszczelki i co to za uszczelki, a jeżeli już będziesz musiał zapłacić to i tak zaoszczędzasz ponad 3 tyś zł;-) więc gościu to jak wygrana w rmf-fie;) nie ważne czy kasa czy sejf i tak jesteś do przodu!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja dziś odebrałem swoją E87 z ZK Motors Kielce. Wymieniony zestaw górnego łańcucha i napinacz. Jest o niebo lepiej niż wcześniej, aczkolwiek delikatnie słychać dolny łańcuch. Mam 200kkm i silnik 60kkm po chipie na 200PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Pech, nowe motory BMW benzyna i diesel to są silniki do 100,000km, wiem co mówię bo mam z nimi doczynienia. W Peugocie mam N14 silnik i chyba blok to jeszcze jest seria :? (120,000km na budziku)

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, troszkę odświeżam temat :)

 

W mojej E81 rozrząd cały wymieniony, stary w sumie nie okazywał jakiś złego samopoczucia pomimo 215 tys. km, jednak skoro zrobili cały to coś było na rzeczy, robiłem w BMW Auto Premium Rzeszów, wszystko git, przy okazji polecili wymienić olej silnikowy bo spuszczali stary więc im przywiozłem Motula (za swój zażyczli sobie ponad 500 zł więc podziękowałem) i robili jeszcze jakąś tam pierdółkę za 100 zł (nawet nie pamiętam co to było ale, że cena niska to spoko). Trochę żałosne zachowanie z ich strony to zachowanie z "resztką oleju" - przywiozłem 6 L a do tego autka wg producenta idzie 5,2 l więc chciałem mieć te 0,8 l na dolewkę. Pierw usłyszałem, że będzie na mnie czekać ta resztka u nich, jak przyjechałem powiedzieli, że nie ma bo im dałem 5 l więc wszystko poszło (trochę zdziwiony powiedziałem ok, bo już sam nie wiedziałem ale sprawdziłem w domu fakturę i oczywiście tak jak myślałem było 6 L) więc wkurzony zadzwoniłem do dyrektora w tym oddziale, który obiecał, że dostane świeżą 1L bańkę dostarczoną do domu za taką akcję. Po kilku dniach otrzymałem faktycznie dostawę od nich lecz była to "ta zaginiona resztka" - chociaż w sumie sam nie wiem co to było, tym bardziej wkurzony bo obiecano mi świeży olej, pech dla pracownika chciał, że dyrektor zadzwonił do mnie z pytaniem czy dostałem tak jak obiecał dostawę i jak ogromne było jego wkurzenie gdy dowiedział się co mi przywieziono. Obiecał, że sam się tym zajmie i faktycznie kilka dni później przywieziono mi tym razem świeże opakowanie 1 L oleju ;)

 

Ogólnie fajnie, że zrobili cały rozrząd, autko stało u nich od wtorku rano do czwartku wieczór, trochę słaba akcja z tym olejem (to BMW czy FSO?).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gówno prawda !

To tylko hasło aby ściągnąć klientów i dać premie dyrektorom! Byłem u smorawińskiego w Pń z moją jedynką. Wszystko ładnie pięknie. W dniu umawiania się powiedziano mi że akcja obejmuje tylko górny łańcuszek. I jeżeli jeden element z górnego rozrządu jest uszkodzony oni wymienią całą górę, natomiast za dopłatą 400 zł wymienią również dół. Umówionego dnia zjawiam się u dealera. Zostaje przyjęty. Zaproszono mnie na oględziny auta, po ustaleniu wszystkiego auto zostaje zabrane na serwis a ja zaproszony na herbatę/kawę. Uświadomiono mnie że czas oczdekiwania to ok 3 godz. ( Myślę sobie-Wywalić silnik,zmienić rozrząd,założyć silnik w 3 godz ?? No w końcu serwis więc może realne) Po wypiciu trzech kaw i herbaty zosataję zawołany po odbiór. Serwisant oddaje mi kluczyk i... UCIEKA. Odpalam samochód z nadzieją że w końcu nie chodzi jak sieczkarnia a tu chu*. To samo. Idę do tego 'serwisanta' i pytam się o co chodzi. Odp jaką otrzymałem to że mój rozrząd jest w stanie dobrym,został tylko naciągniety łańcuszek a reszta jest ok. PYtam się ile kosztowała by kompletna wymiana na żądanie. Ten kto czyta nich usiądzie... 10 tyś zł!

Taka akcja serwisowa kur*a !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

orientuje się ktoś do kiedy trwa akcja? Może jest bezterminowa?

 

pozdrawiam

e87 118d 2008r. MONACOBLAU Met. -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=325656

e46 compact 320td 2002r. FLEMENCOROT -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=221546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie,

Oddalem moje BMW 320d (2011 rocznik, przebieg 160 tys km)do serwisu ze wzgledu na halasujacy lancuch.

Zrobili diagnoze za ktora sporo zaplacilem (100 funtow - rzecz dzieje sie w UK)i stwierdzili,ze lancuch jest do wymiany.

Po czym zostawilem im auto za kolejny miesiac, nastepnego dnia dzwonia,ze wymienili tylko napinacze bo lancuch jest ok.

Halas jest mniej wiecej taki sam jak byl, nie ma jedynie takiego okresowego nasilenia go, jest jednostajny.

 

Moje pytanie jest takie.

Jaka diagnoze wykonali za pierwszym razem a jaka za drugim,ze nagle stwierdzili, ze lancuch nie jest jednak do wymiany.

Przy czym za pierwszym razem jak im zostawilem BMW partycypowalo w 50% kosztow i wtedy lanuch byl do wymiany a kiedy wyklocilem sie z BMW zeby zaplacili 100% nagle lancuch juz nie byl do wymiany.

Jak dla mnie brzmi to jak niezla szulernia.

 

Dzieki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mój problem polega na tym iż jak w poprzednich postach opisywałem mam problem z dziwnymi odgłosami podczas jazdy w przedziale 2/3 tyś obrotów dźsiaj byłem u znajomego mechanika by obsłuchał mi auto i jego diagnoza to "rozrząd" , więc ustaliłem z nim, bym podjechał do ASO tam gdzie wymieniali mi napinacz podczas akcji serwisowej bo ponoć miało być "2 lata gwarancji na napinacz" . podczas rozmowy z doradcą W ASO poinformowali mnie że nie ma żadnej gwarancji i akcja trwa do 26 grudnia. Oni niczego nie obsłuchają nie sprawdzą za wszystko każą płacić, podpięcie pod komputer 370zł, demontaż pasków 180zł - by osłuchać czy to rozrząd hałasuje;/ Dodam iż byłem u nich około rok temu, wymienili sam napinacz twierdząc że reszta jest w super stanie. przebieg 210tyś, i co teraz? może dostałem wadliwy napinacz? może napinacz miał wpływ na łancuchy które zaczeły hałasować ? jak moge dochodzić swoich praw?Co mogę teraz zrobić? jak walczyć proszę o pomoc i jakieś rady :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzisiaj oddzwonil mi doradca z ASO z przeprosinami ze kolega z ktorym rozmawialem wczoraj zyje juz swietami itp itd. I chcialby mnie zaprosic na bezplatna weryfikacje oraz sprawdzenie w ramach gwarancji napinacza oraz lancucha jezeli cos bedzie nie tak to wygenerujemy pismo do BMW Polska... jakies swiatelko w tunelu sie pojawilo...

 

Stinger byłem u Cypiska21 osłuchał mi auto i niestety problem odgłosów nie wystąpił, stwierdził że nie ma tragedii z odgłosem łańcucha, i doszłiśmy do wniosku że może to być DPF lub zacinający się napinacz...

Muszę umówić sie na wizytę w ASO ale chce to zrobić wówczas gdy odgłos powróci....

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
bardzo przepraszam jeżeli jest to zły dział, ale mam problem z...mechanikiem a właściwie jego brakiem..dzwoniłem już do 4 serwisów o wymiane rozrządu (nie autoryzowanych) jedni maja oddzwaniać z wycena (po kilku telefonach z prośbami dałem sobie spokój) drugi po uzgodnieniu terminu nie odbiera telefonu ogolnie porażka, może jest ktoś godny polecenia z doświadczenia odnośnie wymiany rozrządu całego kopletu n47 w miare przystepnej cenie na terenie małopolski/podkarpacia?
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania @szaroopl, również poszukuję kogoś sprawdzonego i doświadczonego ale w okolicach mazowieckiego, kto zerknie do rozrządu w n47. Od jakiegoś czasu słyszę odgłos znanego przez większość z nas "szurania" więc zastanawiam się nad wymianą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze czytam, że ta akcja jest już nieaktualna? Trochę by to było śmieszne ze strony BMW... :shock:

 

Skonczyla sie w grudniu :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.