Skocz do zawartości

[e87] reflektory


Michalaktm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem bmw e87 118d 2004 r

Miałem mała stłuczkę i muszę kupić nowe lampy. Wcześniej miałem zwykle, lecz jak już mam okazje chciałbym założyć xenon . Znalazłem już 2 reflektory z przetwornicami itp poliftowe.

 

Słyszałem ze do przedliftu założenie xenonu sprawia więcej problemow niż przyjemności.

 

 

Sam nie wiem czy mam przedlift czy polift

 

reflektor ma jedna wtyczkę (jak w polifcie?)

Jasny środek reflektora

Regulacja wysokości świateł ze środka również jest.

 

TO teraz zgłupiałem? mam wersje polift czy przedlift?

 

zdj

http://images66.fotosik.pl/494/5f931bfd31473f56med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli samochód to żaden składak na oryginalnych częściach to przed litową masz wersje zwróć uwagę na halogeny i nerki.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dlaczego reflektory mam z poliftu? i włącznik świateł również mam z regulacja wysokości, jak odpalę samochód to reflektory się poziomują

Piszesz że masz zwykłe lampy które się poziomują :shock: pierwsze słysze , wpisz końcówke vin w realoem i będziesz wiedział czy to lift czy polift , zderzak przód jest aero tak że to nic nie mówi.

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję poliftową i niestety mam zwykłe reflektory. Nasze jedyneczki wyposażone w w xenony wyglądają o niebo lepiej. Sam się zastanawiam nad depo i nad Xenonami. Depo kosztuje około 1000 zł i opinie są bardzo średnie. Może tak, od razu widać, jak są zgaszone, że to nie oryginał. Natomiast najtańsze xenony za komplet kosztują 1200-1400 zł. Do tego trzeba kupić moduł świateł około 400 zł. Chyba, że da się przeprogramować ten co jest ? Do tego poziomowanie i czyszczenie. Chociaż to najmniejszy problem :)

Za 2 tys wygląd zmienia się nie do poznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale nawet nie mówiąc już tutaj o walorach czysto szpanerskich i budzących postrach - xenony to o wiele lepsza jakość widoczności na szczególnie mokrym asfalcie w nocy. W innym samochodzie mam xenony skrętne i robią robotę. Jak zdobędę wszystkie części i dokładnie schematy podłączenia będę próbował ;)

Jeżeli ktoś również chce wprowadzić taką modyfikację ( bez druciarstwa) zapraszam do kontaktu - razem będzie raźniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z ccfl rezygnuje, wygryzły je ledowe smd . Sa droższe ale ładniej świeca :P

 

 

Klosz jest sklejony, wystarczy podgrzać opalarka, albo włożyć do piekarnika i podgrzać . Klej sie rozmiękcza i można klosz rozkleić :)

 

Ps: Dzis sie za to zabieram wiec wstawię zdj (jak mi się oczywiście wszystko uda) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpowiedzcie mi tylko na jedne dręczące mnie pytanie.

Czy wtyczki, które są or zwykłych reflektorów pasują do reflektorów xenonowych? Chodzi mi o to, czy jak kupię xenony i będę chciał je podłączyć do instalacji elektrycznej po poprzednich reflektorach halogenowych, wtyczki będą pasować?

Wiem, że trzeba wymienić moduł podłogowy, włącznik świateł itp itd. Lecz zastanawiam się czy trzeba wymieniać wiązkę idącą do reflektorów. Pomocy :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

wszystkich ja temacik lamp ksenonowych przerabiałem i powiem tak (kiedyś minie walnęło i wcisnąłem "kup teraz" xenony 1200 :duh: ) jak podłączysz wtyczkę od zwykłych lamp do xenonów ( pasuje ) to tak działają migacze i światła drogowe . Xenon nie odpala ( kostka od lampy xenonowej ma więcej pinów niż ta zwykła )i mamy błąd spalonej żarówki na wyświetlaczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Szukam pomocy osoby obytej w temacie, planuję zakup lamp ksenonowych i pasującego do nich modułu ( bmw e87 2010r ), na allegro można dostać lampy Bi-xenon nieskrętne , Bi-xenon Skrętne i Xenon skrętny, Niestety mało się znam w temacie i nie wiem które lampy będą najlepszym wyborem i jaki do nich dobrać moduł.Czy lepiej jest szukać lamp kompletnych ( z żarówkami i przetwornicami ) czy pustych lamp i dokupić nowe żarówki i przetwornice?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam pomocy osoby obytej w temacie, planuję zakup lamp ksenonowych i pasującego do nich modułu ( bmw e87 2010r ), na allegro można dostać lampy Bi-xenon nieskrętne , Bi-xenon Skrętne i Xenon skrętny, Niestety mało się znam w temacie i nie wiem które lampy będą najlepszym wyborem i jaki do nich dobrać moduł.Czy lepiej jest szukać lamp kompletnych ( z żarówkami i przetwornicami ) czy pustych lamp i dokupić nowe żarówki i przetwornice?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się podłącze pod temat :D

posiadam e87 z 2005 r., ze zwykłymi reflektorami,

 

myślałem na zmianą na światła Depo, soczewkowe z ringami :D http://allegro.pl/lampy-przednie-e87-e81-04-07-h7-h7-depo-myslenice-i5619583685.html

wiem, że trochę wiocha ale wole nowe Depo niż ori używane.

 

czy mogę normalnie przełożyć lampy oraz silniczki i będą działać? czy trzeba coś kodować? (bo są różne opinie na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Obecnie mam lampy depo ale poliftowe... i tu moja sugestia -> załóż oryginały. W depo ringi super, gorzej sprawa wygląda w nocy przy gorszych warunkach. Połączenie : żarówka H7 i soczewka jest moim zdaniem troche za słabe ( a kupiłem najmocniejsze/ najjaśniejsze philipsy )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.