Skocz do zawartości

e36 320 bez vanosa na osprzecie vanosa co jest grane??


mattesbeemos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zarejestrowalem sie przed chwila na waszym forum. Nie znam waszych zwyczajow itp. Lecz mam problem i chcialbym zażyć droge informacji i wiedzy od was doświadoczych i tych mniej. A więc tak..kupilem bmw e36coupe 320 ponoć w dowodzie 1991r. Bylo to na zasadzie przyjechalem, zaplacilem i odjechałem. Jakie pieniadze taki zakup. Wrocilem do domu, przespalem sie i uswiadomoilem sobie na drugi dzien ze bmw nie ma mocy na niskich obrotach kompletnie. Zanim sie rozbuja to uhuhu..ponad 3tys obrotów. Na gazie nie jedzie kompletnie wg ale to nie jest problem o ktorym chce napisac. Podjechalem do kolegi ktory zajmuje sie bmw..otorzyl maske spojrzał i po 20s w śmiech..o co kaman?? Mówi no tak 2.0 bez vanosa..a przepływka siemensa...patrzy dalej czujniki spalania stukowego..dalej, komputer siemensa, rozkodowanie nr vin mowi ze rok produkcji to listopad 1992r. a w dowodzie jak wspominalem 1991r. Podpial auto pod kompa, komputer wyszukal kompa ale nie siemens tylko bosha, wybral tego bosha no i jazda..kazde parametry bylo kosmiczne, napiecie na aku do 900V :D obrotow 0 temperatura silnika byla ok72st. Nominalnie byla tam jednostka z vanosem, jakis niezly debil wstawil gore bez vanosa i teraz pytanie, czy ktos kiedy kolwiek spotkalem sie z czyms takim? i czy przywrocenie mocy i normalna praca tego silnika bedzie mozliwa po swapie na slupek vanosa do tego osprzetu lub nowy osprzet do tego silnika co mam??? Czy mozna zrobic cos innego? Zapomnialem wspomniec ze komputer pokazal jeden blad, czujnik wałka rozrzadu byl tam zalozoy czujnik siemensa, podlaczylismy inne dwa bosha i zadnej roznicy, wymienilem na inny siemens i nic lecz nie wiem czy ten ktory kupilem jest sprawny bo to uzywka za 30zl. Pytanie czy sam czujnik polozenia walka pomoze? Pozdrawiam i sorry za takie dlugie wywody :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak

Z tego co sie orientuje to

m50 bez vanosa to osprzet boscha

m50 z vanosem osprzeta boscha (taki mam)

m52 juz tylko z vanosem i osprzet chyba... siemensa.

 

Więc chyba ktoś wrzucił nie tą wizakę silnika. Poszukaj na szrocie kpl wiązke silnika ewentulanie dam Ci namiar do gościa który ma kpl silnik m50b20 z vanosem w bdb stanie i mysle ze za dobre pieniądze odda w calosci lub na części

Pozdrawiam

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nr vin z kompa pasuje do tego z dowodu..czyli ten komputer siemensa musialbyc tam orginalnie zamontowany a po rozkodowaniu vin mowi nam ze auto jest z listopada 1992r. Wiec jak to mozliwe ze m52 wychodzily od 95/96r, jesli ten jest 92..

PS: dzis kolejny problem z beemka, gdy wracalem z pracy odpalila i nie chciala sie wkrecic na obroty, zaczela strzelac raczej z kolektora..gdy poczekalem az sie rozgrzeje i przelaczy na lpg auto normalnie chodzilo, dojechalem do domu przelaczylem na pb i znowu to samo chodzila jak traktor, strzela co moze byc przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

M52 zaczęto montować w 94 roku najprawdopodobniej od 04. I nie ma takich cudów żebyś miał w aucie z 92 roku czegoś co jeszcze nie wyprodukowano.

Od kiedy na komputerze silnika jest VIN? :shock:

Rozkoduj VIN albo podaj 7 ostatnich cyfr to powiemy ci z jakim silnikiem wyszła fabrycznie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy na komputerze silnika jest VIN?
już w e30 była naklejka z vinem na sterowniku
M52 zaczęto montować w 94 roku najprawdopodobniej od 04
od września 1994
m50 bez vanosa to osprzet boscha
były także m50b20 bez vanosa na siemensie

do autora - czy Ten Twój mechanik odróżnia silniki z vanosem od tych bez ? To strzelanie w dolot to lewe powietrze albo zdychająca pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź naklejkę na DME czy numer vin jest taki sam jak nadwozia i wszystko będzie jasne a nie jaki jest w dowodzie na dme zawsze jest nr vin który musi się zgadzać z numerem vin nadwozia ,chyba że dme było zmieniane no i pokarz zdjęcia silnika i jeszcze dme to wszystko się wyjaśni

http://images67.fotosik.pl/391/7c59d29fb7f23b14med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe że ktoś zajechał silnik i wstawił to co miał.Najpierw sprawdz czy jest wtyczka do elektrozaworu vanosa bo były m50b20 bez vanosu na osprzęcie siemensa(rzadkość ale były).Jeżeli masz wtyczkę to trzeba kupić wałki i vanos,założyć i po sprawie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienie

 

m50b20 szły bez VANOSA TYLKO i wylacznie BOSCH

m50b25 bez VANOSA TYLKO I wylacznie BOSCH

VANOS szedł w 2,5 na SIEMENS i na BOSCH

Vanos w 2,0 szedł TYLKO I WYLACZNIE SIEMENS

 

jak ktoś chce kłucic się zapraszam do etk i w katalogi

 

w tym przypadku mamy jasność

 

 

VIN mówi jasno:

 

silnik jest z początku produkcji vanos i pod maską taki powinien być

czyli jeśli masz bez vanosa

to tylko i wylacznie ktoś wpier***ł na siłę słupek z górą bez vanosa 2,0

komputer został siemensa oryginalnego 2,0

wiązka pasuje to też zostala vanosa 2,0

czujnik wałka pasuje i jest siemens to tez jest seria

 

m50 bez vanosa nie ma mieć czujnikow spalania stukowego

vanos u Ciebie je ma to po prostu swaper debil

 

 

 

wyjścia?

są jak zawsze....

 

pierwsze albo włożyć serujne 2,0 vanos aby się zgadzalo wszystko

 

gorsze wymienić wiązkę pod silnik

 

1. komputer sterownik

2 sonde lambda

3 czujnik walu

4 czujnik walka

5 przeplywomierz

6 odkrecic stukowe

 

dziekuje dobranoc

 

 

aha jak to jony ten luj z nakła to pozdrów go i powiedz że jest najlepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłucic
ja też nie lubię się kłócić ale ...
m50b20 szły bez VANOSA TYLKO i wylacznie BOSCH

przeczytaj zanim zaczniemy się kłócić viewtopic.php?f=68&t=200468 widziałem na własne oczy m50b20 bez vanosa na siemensie choć wcześniej w to nie wierzyłem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za błędy

 

co do tego że jedne są drugie nie są

nie wierzę w nic innego jak w to co sam naprawię i sam zobaczę

 

na temat BMW troszkę wiem ale nie wszystko, sterowniki i modele znam

bardziej niż Ci którzy tylko sprawdzają VIN i silnik

podpinając pod kompa porównując vin sprawdzasz i zapamiętujesz wszystko nawet to

jaki silnik w jakim roczniku jakie odcięcie ma i dlaczego.

 

bmw miałem okolo 20 sztuk i nie handluję nimi a bawię się

nie twierdzę że wiem wszystko ale... nie spotkalem przez 10 lat m50b20 na siemensie bez vANOSA

:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.