Skocz do zawartości

e 39 530d touring Spryskiwacz tylnej szyby


kamerdyner

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie....

na nadkolu (pod maską) mam mały zbiorniczek z silniczkiem. Teoretycznie jest to do intensywnego spryskania ale....odkąd kupiłem samochód nie ubyło stamtąd ani kropli płynu. Niemniej spryskiwacze działają w trybie "normalnego" spryskiwania szyb, intensywnego(sporo wyższe ciśnienie) oraz intensywne spryskanie szyb + reflektory.

Pytanie dodatkowe: do czego zatem jest ten mały zbiorniczek i silniczek na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma czegoś takiego jak wyższe ciśnienie spryskiwania przy intensywnym myciu.

To od początku:

Pryskasz na szybę i płyn leci z dużego zbiorniczka z nadkola.

Pryskasz z włączonymi światłami (jak masz spryski świateł) to pryska na szybę i na światła ale nadal z dużego zbiorniczka.

Pryskasz na tył to także z dużego zbiorniczka leci.

Jak na manetce od sprysków naciśniesz przycisk "S" to najpierw na szybę (i tylko na nią!) leci trochę płynu ze zbiorniczka pod maską (tego małego) a później pryska dalej sam z dużego zbiorniczka.

Tak długo jak trzymasz przyciśnięty "S" tak długo leje z małego zbiorniczka, w którym defacto powinien być koncentrat.

W innych sytuacjach płyn z małego nie jest używany.

Jeśli używasz przycisku "S" a płynu w małym zbiorniczku nie ubywa, to masz uszkodzone zaworki zwrotne w dyszach spryskiwaczy, i podczas normalnego używania spryskiwacza płyn zamiast lecieć tylko na szybę napełnia też mały zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa dziekuje. Już mam nieco jasniej pod sufitem.

Niemniej mam mnostwo pytan dotyczacych niektorych "rzeczy"znajdujacych się w pojezdzie, a opisu tychze nie znalazlem w instrukcji.

Np. W bagazniku, w prwym "schowku"dokladnie nad akumulatorem znajduje się ....metalowa "skrzynka" o wymiarach okolo 35x35x10 cm z napisem Nokia--coz to jest?

Na przedniej szybie od strony kabiny, w prawym, gornym rogu pewnien plastykowy,okragly "dynks" z napisem Blaupunkt. Do niego, wzdluz slupka, do szyby przyklejony jest przezroczysty,niemal niewidoczny przewod.-co to jest?

Moze kolega wie i potrafi udzielic odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta skrzynia nad akumulatorem to subwufer, to akurat jest dodatkowe fabryczne wyposażenie radia, natomiast blaupunkt jest dołożony, tak jak Shadow pisał, pewnie od zestawu głośnomówiącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.