Skocz do zawartości

520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu


robert4000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Ten dodatek BMW do ON jak często stosować? Przy każdym tankowaniu czy co jakiś czas? Nie znalazłem opisu.

Nie mam jak do tej pory problemu z wtryskami ale mając na uwadze niską jakość paliwa w kraju zastanawiam się nad tzw. profilaktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tera pytanie z tych głupich ;) .... na 1 raz lepiej zalac 1 opakowanie na 15L gnojówki i takim skoncentrowanym zajzajerem rozpocząć . Czy lepiej zalać 2 opakowania na pełny zbiornik (ok 70L) i to wyjeździć ? Zaznaczam że chce to zrobić w ramach profilaktyki :) nic mi nie stuka :mrgreen: .... jeszcze ??? :twisted:

 

PS> Czy po prostu nie cudować - tylko wlać np. co 3 zbiornik opakowania i tak jeżdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat LM. Zaczynam kuracje pierwszy bak dwa opakowania (podwojna dawka), drugi bak jedno opakowanie. Nie jest to BMW, ale LM tez ma dobre opinie. Zobaczymy. Terkocze mi jak jest zimny i temperatury 5 stopni i mniej. Pierwsze 2-3 rozpedzenia auta. Jakies komentarze ewentualne?
Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 3-4 zbiornik, dobrze jednak na początku zrobić pełną "sesję" czyszczącą.

Czyli co konkretnie?

A czy rzeczywiscie trzeba wymienic filtr paliwa po zastosowaniu preparatu?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś środki do czyszczenia wtrysków dla benzyny? Zaznaczę ze wtryski mam prawie nowe, wymieniłem wszystkie na najnowszy numer de facto profilaktycznie. Maja jakieś 15k km zrobione może, ale profilaktycznie może bym je wyczyścił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś środki do czyszczenia wtrysków dla benzyny? Zaznaczę ze wtryski mam prawie nowe, wymieniłem wszystkie na najnowszy numer de facto profilaktycznie. Maja jakieś 15k km zrobione może, ale profilaktycznie może bym je wyczyścił?

 

Są dwa typu tych środków BMW - jeden do benzyny i drugi do diesla

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co 3-4 zbiornik, dobrze jednak na początku zrobić pełną "sesję" czyszczącą.

Czyli co konkretnie?

A czy rzeczywiscie trzeba wymienic filtr paliwa po zastosowaniu preparatu?

 

BMW teoretycznie zaleca wyjeździć 3 pełne zbiorniki, każdy z jednym dodatkiem.

Filtr paliwa lepiej wymieniać trochę częściej niż standard ale to nie ma znaczenia ten dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Bo chyba tutaj na forum napisano, ze trzeba filtr wymienic po zastosowaniu tego dodatku.

I m.in. dlatego nie wlalem tego specyfiku jeszcze, a okazja byla idealna, bo weszlo...64.55 litra :)

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak już to lepiej przed, zawsze trochę brudu usuniesz i nie zmarnujesz dodatku na czyszczenie brudu w filtrze. Dodatek bardzo delikatnie rozpuszcza brud, więc rozpuszczone cząstki przechodzą przez filtr jak i przez wtryskiwacz.

Najważniejsze, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, nie wiemy jednak jak działa ten środek, w jaki sposób rozpuszcza zanieczyszczenia i czy np. Nie rozpuszcza tylko tego co wytwarza się przy wysokiej temperaturze. Tu są ciekawe informacje: http://www.performancechemicals.basf.com/ev/internet/keropur_dp/en/content/EV3/keropur_dp/engine_power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie wiemy jednak jak działa ten środek, w jaki sposób rozpuszcza zanieczyszczenia i czy np. Nie rozpuszcza tylko tego co wytwarza się przy wysokiej temperaturze. Tu są ciekawe informacje: http://www.performancechemicals.basf.com/ev/internet/keropur_dp/en/content/EV3/keropur_dp/engine_power

Przeczytalem i to troche marketingowy belkot - gdyby byly zanieczyszczone "Deposits inside injector: at valve, piston and needle" to albo byloby po wtryskiwaczu, albo lalby tak, ze czarna chmura.

 

Nie wiem jak wygladaja zanieczyszczenia w tak malych wtryskiwaczach, ale w duzych, to bylalby kolejna sciema: "Inside / around spray holes" - albo szczotka albo nic. :twisted:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie bełkot. Ale odniosę się do pasaatów którymi jeździłem 10 lat i na pompowtryskach i na CR. Lejąc podobne dodatki co sa tu wspominane korekcje wtrysków czy pompowtrsyków i Bipy się ładnie prostowały ;) co wpływało na płynniejsza prace jednostki. Ja po przesiadce z CC na F10 jestem trochę zawiedziony kultura pracy zwłaszcza po rozruchu :/ w CC delikatnie to było a tu tak jakoś twardo ....A mam auto z przelotem 107 tys....więc dopiero co sie ułozył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpalilem auto po 24h przerwie, ktory stal w mrozach (okolo -7).

 

Przy ruszeniu zaczal rzucac buda jakby pracowal na 2 lub 3 gary. Po 50 metrach pojawil sie koumnikat: jedz wolno, pelna moc silnika niedostepna. Po kilkunastu metrach moc powrocila i zaczal rowno pracowac.

 

Po podlaczeniu do ISTA wyszlo: DDE 244C00 Charging pressure control, control deviation. Charging pressure to low.

 

000146.jpg

 

Troche dziwne wtrysk to wiem, ze mi pada :), ale zeby teraz jeszcze sie doladowaniem zaczac martwic :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.