Skocz do zawartości

Porownianie cen serwisu ASO w PL i NL


polishkid

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ kupiłem f30 w programie premium selection w NL jestem zmuszony robić wszystkie serwisy przez 2 lata w ASO. Postanowiłem porównać ceny serwisu auto w Polskim i Holenderskim ASO. Bylem pewny ze bedzie podobnie jak z jeepem, ktory wcześniej posiadałem, czyli na serwis jeździłem do PL. Poniżej podaje porównanie serwisu u siebie w Hadze jak i w Poznaniu:

 

Wymiana oleju w silniku ( z filtrem powietrza + filtr kabinowy + filtr paliwa):

cena w NL: 340 EURO

cena w Poznaniu: 3200zl

 

Wymiana plynu hamulcowego:

cena w NL: 65 EURO

cena w Poznaniu: 500 zl

 

Wymiana klocków hamulcowych tyl/przod:

cena w NL: 255/240 EURO

cena w Poznaniu: 1500/1500 zl

 

Wszystkie ceny zawierają podatki i robociznę. W NL opcja jednej opląty za caly serwis nie wchodzi w gre.

 

Bede wdzięczny jak sie podzielicie kosztami z innych ASO w PL. Bede również wdzięczny jak kolega z Monachium sie odezwie i podzieli informacjami co do serwisu w DE. 2 razy do roku jestem u rodziców w Monachium:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Wymiana plynu hamulcowego:

cena w NL: 65 EURO

cena w Poznaniu: 500 zl

 

Placilem 202€ w e61. Przystepne ceny macie w NL. Gdyby takie tutaj byly jezdzil bym za kazdym razem do ASO a tak trzeba kombinowac :mrgreen:

 

Olej (max 6€/L) , filtr oleju (10-20€) wymiana oleju we wlasnym zakresie 20€,

filtry kaminowe x2 (30€) filtr powietrza (chyba 25€) wymiana klockow tyl Pit Stop (120€)

Klocki przod + nabicie klimy + klocki (60€ + 80 za robocizne i kline w wolnym warsztacie) itd. kupuje sam przez neta

 

Polski ASO kopiuje chyba ceny z Monachium bo z leksza wysokie sa :duh:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aachen (Nordrein-Westafallen, DE) w jednym z wiekszych ASO BMW wymiana oleju to 300 EUR, wklad filtra oleju 24 EUR, olej chyba kolo 20EUR/l, podlaczenie pod kompa 150 EUR.

Olej w sklepie (Motul 8100 X-Clean+) kolo 8EUR/l, wymiana w wynajetym warsztacie (z czekaniem do ostatniej kropelki wylanego oleju) 20 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spytałem w ASO Bawaria w Katowicach o wymianę oleju+filtr po pierwszych 5tys km (bo nie obejmuje tego pakiet serwisowy) do mojej x4 to usłyszałem: "ok.1500pln" :!: :duh: :mad2: bez komentarza :!:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

20€ za litr sobie licza, mialem okazje sie o tym przekonac kupujac na droge na zapas :duh:

Na necie dostalem ori po przecenie chyba za 4,50 albo nawet jeszcze taniej i oni tez jeszcze na tym zarabiaja. 500% marzy to lekka przesada :nienie: tym bardziej ze robisz wymiane u nich placac rowniez za usluge a nie kupujesz 1L

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście żałosne,za 7 litrów smutnego castrola 0w40 z beczki który to nawet nie jest olejem pełnosyntetycznym i do tego wkład filtra oleju za 30zł ,20min.roboty i tyle pieniędzy,sam olej wart 300zł,troszke sporo ponad 800zł za robocizne.

Chyba będe zmuszońy po 5tyś.km podjechać gdzie indziej na wymiane oleju...

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będe zmuszońy po 5tyś.km podjechać gdzie indziej na wymiane oleju...

 

A czy poza sentymentem do poprzedniej epoki znasz choć jeden racjonalny powód aby wymieniać olej po 5 tysiącach? Od razu nadmienię, że 'na pewno nie zaszkodzi' nie jest argumentem. ŻADEN z producentów tego nie zaleca. Rozumiem, że wszyscy się zmówili bo stara szkoła wie lepiej. Świat poszedł do przodu a niektórzy ciągle tego nie dostrzegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w autach producenci zalecają wymianę oleju w nowych sztukach kilka tysięcy km po kupnie, ale w motocyklach jest to bezwzględna procedura i pierwszy raz olej wymienia się po 1000km (bez filtra) a potem już według zaleceń serwisowych.

 

Dlatego kolega wymieniając olej po 5000km może mieć rację :)

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pamiętajcie że jak by nie było klientów to nie było by też cen ale jest bardzo wielu chętnych zapłacić i raczej szybko nic się nie zmieni ASO BMW w Polsce pękają w szwach i cały czas się powiększają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w motocyklach (i niektórych samochodach, zwłaszcza mocniejszych wersjach M, RS, AMG) wynika z faktu, że motocykle są zalewane w fabryce olejem o większej gęstości (często mineralnym) w celu lepszego/prawidłowego dotarcia silnika, a zwłaszcza osadzenia pierścieni.

W dieslu i "zwykłych" silnikach benzynowych nie ma takiej konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

te podane ceny to jakaś bzdura !

 

W Katowicach i Wrocławiu powiedziano mi, że przy własnych częściach wymiana oleju+filtr to max. 200pln. Olej oryginalny + oryginalny filtr BMW to ok. 240pln... raczej sporo niżej niż 3200pln, coś musiało się pomylić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

kupiłem używane F34 z niemiec z 10.2014 i chciałbym nie stracić tej gwarancji na to 7 miesięcy do 10.2014 a chcę zmienić olej + filtr (bo od nowości pewnie nie robione a ja nie uznaję nic powyżej 15kkm i rok) - powiedzcie mi czy jak dam im swój olej + filtry a oni zrobią "usługę" to czy nie straci się gwarancji fabrycznej?

 

Auto było z premium selection (extra rok) ale niestety po zrefinansowaniu (leasing) nie będzie już objęte tą gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.