Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Cię nie wstyd pytać ile i jaki olej ? Nie można poszukać w necie ? a jak ci jeden napisze 2 litry a inny 8 litrów to co zrobisz ?

Pewnie Staszek się nieźle z Ciebie śmieje, wybacz ale przez takie banalne sprawy to forum się zaśmieca.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym nie szukał w necie i nie dostawal takich durnych odpowiedzi to bym nie pisal na forum! a ze w necie jest wszystko i nic wiec pytam wlasciceli pojazdów co i jak robia!! proste! jak ktos ma bmw e46 318i n42b20 i robi tak, to ja majac to samo auto zrobie tak samo, wlasnie w necie pelno smieci na tematy rozne odpowiedzi! i nie prowokuj panie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam wchodzi 4.5L, ale kup 6L bo ten silniczek lubi od czasu do czasu łyknąć oliwki. Zawsze ze sobą woziłem 0.5L na dolewkę.

Co do oleju to lać rzadki (velvetronik wymaga wodnistego oleju). Ja do swego byłego compacta lałem tak jak kolega pisze, motul 5w30 x clean (chciałem 0w30 ale mechanik mi powiedział że autko ma już jakieś kilometry za sobą a 0w30 to przy prawie nowym silniku można lać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ponad 5 l? Wlewasz 4.2 i jest stan.

Moj silnik po wymianie uszczelniaczy zaworowych przepala 0,5 litra na 15k km

 

A olej uczciwie polecam hi tech 5w40 liqui moly, na tym oleju najlepiej pracuje a mam z czym porownac.

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za taki temat ban się należy :duh:

http://liquimoly.pl/produkty/katalog-wymiany-oleju

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wejdzie ponad 5 l. Zalej 5l i spokój.

Zawsze tak zalewasz? jak wchodzi 4,25l :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Series E46

Model 318i ( 318i N42 )

Body type saloon

Catalog model ECE

Production date 2002 / 11

Engine N42

Transmission Unknown

Catalyzer YES

 

 

Additional Information for Vehicle code AY72

Production FROM : 2001/03/01 TO : 2004/02/29

Engine N42

Engine Oil 4.25 Liter

Transmission Automatic

Transmission Model A5S 390R

Transmission Oil 8.10 Liter

Rear Axle Oil 0.90 Liter

Coolant(w/o Air Conditioner) 7.00 Liter

Coolant(with Air Conditioner) 7.00 Liter

Brake fluid 1.00 Liter

Remarks :

Final drive (rear axel)

 

Additional Information for Vehicle code AY72

 

Engine N42

Engine Oil 4.25 Liter

Transmission Manual

Transmission Model S5D 250G

Transmission Oil 1.10 Liter

Rear Axle Oil 0.90 Liter

Coolant(w/o Air Conditioner) 7.00 Liter

Coolant(with Air Conditioner) 7.00 Liter

Brake fluid 1.00 Liter

Remarks :

Final drive (rear axel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo od tego są "dobieraczki" oleju i wszystko jasne..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie ponad 5 l. Zalej 5l i spokój.

Zawsze tak zalewasz? jak wchodzi 4,25l :lol:

 

Tak :D Do silnika i po silniku. :mrgreen:

 

Faktycznie. Pomyliłem się. Zapomniałem, że później dolewałem przez uszczelniacze.

Panowie mają rację. Kupuj w sprawdzonych punktach. Na allegro etc.. daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak w temacie jaki olej wybrac? Mam CASTROLA MAGNATEC 5W-40 zalanego i z tego co czytalem nie ma najlepszych opini wsród kirowcow. Co do olejow wymienionych w naglowko nie znalazlem w internecie konkretnych odpowiedzi, ktory olej jest w 100% odpowiedni do silnika 2.8. pozdrawiam.

 

Nie to, żebym się żalił, chwalił czy coś, ale swoje M52 zaraz po zakupie zalałem olejem... GMa dexos 2 5w30. Fakt, że jestem zboczony i olej wymieniam co 12 tysięcy, więc teraz wyszła mi już druga wymiana, żadnych opiłków etc.

 

Tak jak kolega wyżej pisał, olej moim zdaniem ma spełniać dane normy. A to czy będzie to GM, Motul, Castrol czy inny - myślę że oprócz ceny i zaspokojenia własnego ego nie odczujesz różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kto ale ja zmieniam olej max co 12 tys,po zimie zawsze staram się wymienić,dobry olej to często wymieniany olej.Zalewam Valvoline SynPower 5w30 jakoś do castrola polskiego nie mam zaufania,jego ceny są tak różne ze sam nie wiem czy mam do czynienia z oryginałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Kupiłem aktualnie silnik z Anglika (e46 320D 150km 2004 rok, na liczniku 97k mil) poradzicie co do niego zalać? Zadnej karteczki ani przy nim ani w samochodzie nie było. Sprzedawca ( nie poprzedni właściciel) też nie byl w stanie powiedzieć na czym to jeździło:/. Podpowiecie co do tego zalać? Planuję jak zawsze wlać Shell Helix 10w40. Dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten sam, ale co oni tam w głowach mają to już inna bajka:) Szukajki uzyłem, ale ze nic od razu nie wyskoczyło to na wiecej brak czasu, a tak to juz mam odpowiedz:) DZIEKI.

ps. darti123 - juz szukam oleju w takiej bańce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odkręcić bańkę w prawo trzeba dać ją kobiecie...

 

Olej 10w40 jest półsyntetykiem. Żaden z producentów nie zaleca do tego silnika oleju półsyntetycznego.

tu masz przykładową szukajkę dla Motula

https://www.motul.com/pl/pl/products/recommendation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem aktualnie silnik z Anglika (e46 320D 150km 2004 rok, na liczniku 97k mil) poradzicie co do niego zalać? Zadnej karteczki ani przy nim ani w samochodzie nie było. Sprzedawca ( nie poprzedni właściciel) też nie byl w stanie powiedzieć na czym to jeździło:/. Podpowiecie co do tego zalać? Planuję jak zawsze wlać Shell Helix 10w40. Dobry pomysł?

Moje auto to anglik 2002, 320D 150km z licznikiem 196k mil :) Wg papierków serwisowych od poprzedniego właściciela serwis ASO BMW w UK wlewał przez wszystkie wymiany Shell Helix 10w40 (jakby nie patrzeć półsyntetyk). Po zakupie zmieniłem na Motul Specific 5w40 (oczywiście pełen syntetyk). Jeżdżę nim 5ty rok i cały czas leję Motul'a. Przez 5 lat bez awarii. Dolewka może łącznie 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w angli jezdzą inne bmw?inne silniki diesla maja nie? temperatury sa jak w polscie, wieć powinneś lac olej 5w30 a jak pobierqa olej to 5w40, ja leje Motul 5w30 x clean 8100 plus , i 5 tysi km zrobiłem i ani kropli nie wzią jeszcze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.