Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak silnik jest sprawny to trzeba lać co producent zaleca.

Często przed sprzedażą zalewają gęstym olejem aby podczas oględzin mniej kopcił oraz mniej brał oleju bo to denerwuje nowego posiadacza.

Jak kiedyś kopcił i mu zmieniono na gęsty olej to jak teraz wrócisz do rzadkiego oleju to kopcenie i ubytki oleju wrócą z powrotem , ale lepiej dla smarowania silnika ten rzadszy tz 5-30 i jak za zacznie kopcić i brać olej to się zabrać za uszczelniacze itd.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, wcześniej lany był castrol, teraz motulek 5w30

pytanie, co lać do tego silnika, aby oleju mniej ubywało.

Dostałem info, że jak będę zalewał olej tym silnikiem, to mogę się szykować na jego wymiane.

Co lać pełen czy pół-syntentyk?

Wiem, że mam do zrobienia uszczelniacze zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób uszczelniacze i lej olej zalecany przez producenta, czyli pełen syntetyk.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tańszych np motul, leję go u siebie, możesz też zalać lm lu valvoline, jak castrol jest ori to też może być.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witajcie, przychodzi czas zmiany oleju dotychaczas olej na jakim jezdzilem to 5w 30 fullsyntetyk silnik to 2.0 benzyna 150km z instalacja gazowa przebieg 280 tys, autko jezdzi po Wroclawiu na taxi i robie nim okolo 5 tys miesiecznie, podpowiedzcie, czy ten olej jest odpowiedni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest odpowiedni. Możesz sprawdzić np tu:

https://www.motul.com/pl/pl/products/recommendation

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.Na początku chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów ponieważ jestem NOWYM forumowiczem i od dosłownie tygodnia posiadaczem swojego pierwszego w życiu BMW. :D Moje auto to BMW e 46,318i z 1998r, 87kW.Ma dokładnie 287 tys km przebiegu.Pani od której go kupiłem nie była mi w stanie powiedziec dosłownie niczego na temat wymian płynów eksploatacyjnych.Jak zapytałem o olej to powiedziała że chyba 10-W40 ale nie jest pewna i ona tak naprawde tego nie wie...nie ma też żadnej naklejki sugerujacej rodzaj oleju i termin wymiany.....jak zapytałem o płyn w chłodnicy jaki dolac bo było mało(chociaż o kolor żeby nie mieszać)powiedziała że też nie wie... :shock: Mam w zwiazku z tym pytanie do Państwa doświadczonych użytkowników BMW:przy wymianie jaki olej polecacie do silnika z w/w przebiegiem?Miałbym jeszcze jedno pytanie...otóż po odpaleniu zimnego silnika,po kilkunastu sekundach jego pracy zaczyna on "Burczeć"kim basowym tonem jakby miał tam filtr stożkowy,po czym powiedzmy po 2 minutach powraca do swojej cichej pracy...Co to jest???Z góry serdecznie dziekuje za odpowiedzi i porady.Pozdrawiam.Irek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja Ci powiem że tak jak zaleca producent czyli full syntetyk. Wiem wiem "mechanicy" powiedzą ze z polsyntetyka na syntetyk sie nie przechodzi. duzo ludzi przeszlo i nie żałują tak samo jak i Ja...

 

Moje bmw jezdzilo na syntetyku jak je kupilem mialo 279.000 ktos mnie podkusil zeby wlac 10w40 jedną wymiane tak przejezdzilem ale jakos tak sie nie swojo czułem i zmieniłem ponownie na fullsyntetyk ;)

 

Obecnie od 4 wymian jezdze na 5w40 Motula i jestem mega zadowolony,

 

 

a przebieg hyhy obecnie mam 340.000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie w Polsce panuje przekonanie,że jak silnik stary to musi jeździć na oleju mineralnym lub półsyntetyku a to bzdura.

Nawet dla silnika po 500tyś przebiegu lepszym wyjściem jest pełny syntetyk chyba,że silnik jest już w agonii pożera ogromne ilości oleju wtedy lejemy cokolwiek bo szkoda pieniędzy.

Znajomego lanos miał 350tyś klepał jak cholera brał sporo oleju jeździł na półsyntetyku chciał zmienić na mineralny doradziłem mu,żeby kupił porządną płukankę i wlał porządny syntetyk.

Od tamtej pory przejechał 50tyś km popychacze ucichły zaraz po wymianie oleju, silnik chodzi całkiem inaczej ma dobre smarowanie na zimnym (wcześniej klepał na zimno a w czasie mrozów masakra bo z półsyntetyka w temperaturach ujemnych robi się masło i pierwsze sekundy smarowanie jest minimalne co mocno zużywa panewki, popychacze itp)

Zużycie oleju spadło z 3L na 10tyś do max 1L.

Półsyntetyk i minerlany to obecnie praktycznie to samo i ma sens tylko jak nie zależy nam na tym silniku i nie planujemy dużego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odma Ci charczy? , zresztą to i tak powinieneś ją wymienić i przy okazji posprawdzaj nieszczelności przewodów i ich drożność .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam m54b30, przebieg 290 podobnie jak kolega. Teraz jest Castrol 5w40. Mój plan to:

-zrobić płukankę

-wymienić odmę

-sprawdzic/wymienic wężyki odmy

-wlać nowy olej, i tu mam pytanie jaki? Jak na ten silnik przystało oczywiście je olej. Dlatego wymieniam odmę. Myślałem nad Motulem 8100 x-clean 5w40, Mobilem super 3000x albo Valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam m54b30, przebieg 290 podobnie jak kolega. Teraz jest Castrol 5w40. Mój plan to:

-zrobić płukankę

-wymienić odmę

-sprawdzic/wymienic wężyki odmy

-wlać nowy olej, i tu mam pytanie jaki? Jak na ten silnik przystało oczywiście je olej. Dlatego wymieniam odmę. Myślałem nad Motulem 8100 x-clean 5w40, Mobilem super 3000x albo Valvoline.

 

Polecam Motul 8100 X-cess 5w40 :) daj znac jak bedziesz chcial kupować odmę i jakiej firmy to moze zalatwie z rabacikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.