Skocz do zawartości

spryskiwacze reflektorów


CrAsH1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem ze spryskiwaczami do reflektorów nie wysuwają się , nie słychać nawet ich silniczka, sprawdzałem bezpieczniki ale one są w porządku.

Może ktoś z was przerabiał temat i podpowie co na pierwszy ogień trzeba sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bezpiecznik to zerknij pod maskę do zbiorniczka. Tam masz pompkę jedną od szyby drugą od reflektorów (4), mogła albo paść albo jest filtr zapchany (5) i nie tłoczy.

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/r/j/87.png

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/d/o/134.png

 

Sprawdź czy ona w ogóle się załącza jak spryskujesz, tylko pamiętaj, że nie zawsze reflektory będą spryskiwane, więc pompka może załapać za którymś razem dopiero, więc najlepiej sprawdzić kilka razy. Jak się załącza to ją wyjmij i sprawdź stan filterka, u mnie on w spryskiwaczu tylnej szyby wyglądał tak:

 

http://i41.tinypic.com/nccd4y.jpg

 

A powinien wyglądać tak:

 

http://i43.tinypic.com/2mbluu.jpg

 

Na przednich pompkach te filterki są bardzo podobne, były trochę w lepszym stanie, ale u mnie prawdopodobnie przez nie właśnie nie działało, bo zabieg czyszczenia pomógł:

 

viewtopic.php?f=159&t=191741&start=30#p1747242

 

Jak filtr będzie czysty, a pompka pracować i dalej nie będzie działać to szukaj po układzie, czy gdzieś bokiem nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest, ale jak znam zycie to zostalo to odlaczone bo dysze spryskiwaczy sa popekane i plyn uciekal przez pekniecia ze zbiorniczka prosto na ziemie. Typowe w e46.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak to zobaczyłem to się zastanawiałem dla czego tego wcześniej nie zauważyłem :duh: ale tak to jest... nie sprawdzałem czy dalsza instalacja jest z parciała bo nie miałem takiej możliwości.. trzeba rozebrać reflektor? zderzak? żeby mieć dobre dojście ??? jak zobaczyłem ten korek ze śrubki to przez chwile sobie zadałem pytanie co jest kur*a ! hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podlacz ten waz do trojnika w okolicy lewej lampy, wlacz zaplon, wlacz swiatla i psiknij plynem na szyby. Pewnie zadziala, plyn sika na reflektory dwa razy, tyle, ze pewnie bedzie z dysz cieklo stale.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak taki patent zniosła pompka i czy ona jeszcze żyje, bo przecież co któreś spryskanie prawdopodobnie próbowała tłoczyć płyn. Wtyczka widzę jednak podłączona... Dziwne, że ktoś nie wyłączył programowo spryskiwaczy tylko posunął się do takiego patentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zwany spartański korek ktoś poszedł na łatwiznę :) też proszę o podpowiedz czy lepiej kupić oryginalny czy zamiennik jeśli chodzi o dysze ? co do pompki to pewnie się okaże czy żyję po podłączeniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak taki patent zniosła pompka i czy ona jeszcze żyje, bo przecież co któreś spryskanie prawdopodobnie próbowała tłoczyć płyn. Wtyczka widzę jednak podłączona... Dziwne, że ktoś nie wyłączył programowo spryskiwaczy tylko posunął się do takiego patentu.

 

Bo wylaczenie spryskiwania reflektorow programowo nie powstrzyma fizycznego wycieku plynu przez dysze. Pompka nie ma zaworka, wiec grawitacyjnie plyn najzupelniej sobie kapie, albo sie wrecz leje, zalezy czy dysza jest peknieta jedna czy dwie i jak mocno.

Crash - nie bierz zamiennikow. Jest problem z ich montazem w teleskopie spryskiwacza. Nie trzymaja sie zbyt pewnie.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wylaczenie spryskiwania reflektorow programowo nie powstrzyma fizycznego wycieku plynu przez dysze. Pompka nie ma zaworka, wiec grawitacyjnie plyn najzupelniej sobie kapie, albo sie wrecz leje, zalezy czy dysza jest peknieta jedna czy dwie i jak mocno.

Dzięki carl0s, myślałem, że ona działa tak, że albo puszcza albo zatrzymuje obieg. To by wiele wyjaśniało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pozostało kupić oryginalne dysze i przywrócić wszystko do ładu i składu :) a tak swoją drogą to mocno takie dyszę leją na reflektory chodzi mi o to czy zarazem na maskę nie leci ? w niektórych autach spryskiwacze reflektorów mają tak silny strumień że potrafią zabryzgać cały przód :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbryzguja :) Na postoju zawsze troche na przod maski poleci, przy szybszej jezdzie to mgielka potrafi do przedniej szyby doleciec. Gadzet moze fajny no i wymagany przez przepisy, ale jego skutecznosc czyszczaca oceniam na 4/10 :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.