Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 d śmiało bez strachu można brać ale w wersji 150 lub 163 konie z tym ze te drugie chyba dopiero po lift do ryzykowny jest ten 177 ...

Jak lubisz dynamicznie polatać to bierz 3.0 d - solidniejszy spalanie licz w mieści 12 / 12,5 może w manualu zejdzie do 11 ale na mniej nie licz ... w trasie jak spokojnie to koło 8 jak szybcie to 10 weźmie ... i to tyle ... ;) musisz zdecydować co Wolisz 2.0 pali w mieście 9 chyba ze się wleczesz to 8 w inne legendy nie wierz ;)))))) a najlepiej przejdź się 3.0 i 2.0 i zdecyduj ...

 

Odkopałem fajny post, może nowym szukającym także się przyda. A ja czytam dalej :)

 

Czy umiesz czytać czy tylko powielać pytania ?Użyj rozumu..nie umiem prościej napisać.Admin by się przydał

Mało tego to w podpisie masz ,że posiadasz X3 więc zdecyduj się

Zmień temat, a czytając poprzednie Twoje wypowiedzi w tym temacie, to strasznie rozbieżny jesteś i Twoje zacne wskazówki wolę brać z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No za to Ty jesteś górnolotny:)-)

Tacy jak Ty wpadają ,nic sami nie szukają i w kółko mają ten sam problem.I tak podziwiam tych co Tobie odpisują na pytania .Szkoda mówić ,bo lenistwo sięgnęło zenitu na forum

 

Przepraszam za offtop ale ile razy można pytać o to samo ..

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy jak Ty wpadają ,nic sami nie szukają i w kółko mają ten sam problem.I tak podziwiam tych co Tobie odpisują na pytania .Szkoda mówić ,bo lenistwo sięgnęło zenitu na forum

 

Przepraszam za offtop ale ile razy można pytać o to samo ..

 

Wybacz sfinks311, od soboty przeczytałem wszystkie 52 strony tematu i jeśli wierzyć wiedzy forumowiczów, to wiem co było wadliwe, kiedy był lift itd.

Przepraszam :duh:

 

Nie doszukałem się informacji jak sprawdzić czy rozdzielacz poprawnie działa i skrzynia biegów (mówię o manualu), czy są jakieś charakterystyczne objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie się nadal nie udało sprzedać mojego egzemplarza pomimo iż cena obniżona do poziomu 30tyś zł. Ludzie wolą te piękne igiełki za 29999zł od handlarza i książkę wypełnianą na kolanie niż samochód który przeszedł już naprawę xdrive i inne drobne naprawy mechaniczne aby teraz być bezproblemowym autem. Nawet nikt nie dzwoni (a jak już ktoś zadzwoni to marudzenie, że pewnie coś nie tak bo inaczej bym nie sprzedawał. Niektórym ciężko pojąć, że jak się auto zepsuje to się je naprawia a nie sprzedaje oszukując ludzi) , co się dzieje z tym społeczeństwem? Przyzwyczaiłem się już do dosyć twardego zawieszenia i radia safari. Gdyby jednak nie brak możliwości podróżowania z dwoma fotelikami z tyłu i dorosłą osobą po środku to bym to auto zostawił. Generalnie po x3 chciałem wrócić do francuzów ale jednak nie ma co owijać w bawełnę. Od bmw czuć jakość wykonania, jeszcze niedawno pisałem, że scenicem rx4 jeździ mi się lepiej a teraz mogę jedynie napisać, że jeździ się ale tylko i wyłącznie taniej. Dlatego też następcą będzie X5 E70 3.0 benzyna którą zagazuje i będę jeździł latami.

 

w zasadzie w tym zakresie cenowym i gabarytowym bmw nie ma konkurentów:

1. Hyudaie i kie może i ładne z zewnątrz (te nowsze) ale bliższy kontakt ujawnia azjatycie tworzywa.

2. koleos francuski koreaniec z gównianym silnikiem i rdzewiejąca karoserią.

3. tiguan niby całkiem łady ale ... to vw

4. opel antara - paliwożerny diesel i korozja. \

5. Chevrolet captiva to samo co wyżej ale jeszcze gorzej.

 

Także jeśli ktoś szuka solidnego suva to X3 mogę polecić po prawie roku użytkowania doszedłem do tych wniosków dopiero niedawno gdy jechałem sobie prawie nową kią sportage w której aż wiało tandetą wewnątrz.

BMW ma wnętrze stonowane, takie ascetyczne proste w formie bez wodotrysków niektórym to pasuje innym nie, ale chyba lepiej mieć coś trwałego i prostego w formie niż wyślizgane plastiki.

Edytowane przez x3bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mogę się podpisać pod twoim postem dwoma rękami.

Moją będę sprzedawać w przyszłym roku i nikt nie uwierzy z kolei w mój przebieg: 106 tyś km 2005 rok (auto krajowe,bezwypadkowe,idealne technicznie, mam je od 6 lat, od pierwszego właściciela) i podejrzewam, że będę miał problemy ze sprzedażą, chyba, ze dam cenę rozbitka.

Też celuję w X5 E 70, ewentualnie X6 lub znowu w X3 F 25 w miarę nową, ale tylko w M Pakiecie. Nie widzę dla siebie innej alternatywy, a koszty utrzymania Cayene potrafią zabić :D Mnie się podoba czarne, proste wnętrze niemieckich aut, chociaż np Tuscon jest dla mnie mega ładny na zewnątrz.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A mnie się nadal nie udało sprzedać mojego egzemplarza pomimo iż cena obniżona do poziomu 30tyś zł. Ludzie wolą te piękne igiełki za 29999zł od handlarza i książkę wypełnianą na kolanie niż samochód który przeszedł już naprawę xdrive i inne drobne naprawy mechaniczne aby teraz być bezproblemowym autem. Nawet nikt nie dzwoni (a jak już ktoś zadzwoni to marudzenie, że pewnie coś nie tak bo inaczej bym nie sprzedawał. Niektórym ciężko pojąć, że jak się auto zepsuje to się je naprawia a nie sprzedaje oszukując ludzi) , co się dzieje z tym społeczeństwem? Przyzwyczaiłem się już do dosyć twardego zawieszenia i radia safari. Gdyby jednak nie brak możliwości podróżowania z dwoma fotelikami z tyłu i dorosłą osobą po środku to bym to auto zostawił. Generalnie po x3 chciałem wrócić do francuzów ale jednak nie ma co owijać w bawełnę. Od bmw czuć jakość wykonania, jeszcze niedawno pisałem, że scenicem rx4 jeździ mi się lepiej a teraz mogę jedynie napisać, że jeździ się ale tylko i wyłącznie taniej. Dlatego też następcą będzie X5 E70 3.0 benzyna którą zagazuje i będę jeździł latami.

 

w zasadzie w tym zakresie cenowym i gabarytowym bmw nie ma konkurentów:

1. Hyudaie i kie może i ładne z zewnątrz (te nowsze) ale bliższy kontakt ujawnia azjatycie tworzywa.

2. koleos francuski koreaniec z [bAD] silnikiem i rdzewiejąca karoserią.

3. tiguan niby całkiem łady ale ... to vw

4. opel antara - paliwożerny diesel i korozja. \

5. Chevrolet captiva to samo co wyżej ale jeszcze gorzej.

 

Także jeśli ktoś szuka solidnego suva to X3 mogę polecić po prawie roku użytkowania doszedłem do tych wniosków dopiero niedawno gdy jechałem sobie prawie nową kią sportage w której aż wiało tandetą wewnątrz.

BMW ma wnętrze stonowane, takie ascetyczne proste w formie bez wodotrysków niektórym to pasuje innym nie, ale chyba lepiej mieć coś trwałego i prostego w formie niż wyślizgane plastiki.

 

Od X3 w wersji e83 istnieje duża gama roznych fajnych suvów ,ktore niemal we wszystkim bija na głowe x3 a przy tym sa jeszcze znacznie tańsze.

Jednak jak dla kogos od wygody ,komfortu ,bez awaryjnosci ,cen cześci czy serwisu wazniejsze jest podniesienie wlasnego ego czy zazdrosne spojrzenie sasiada ,ktory nie ma auta z niebieska szachownicą-bedzie twierdził i tak z uporem maniaka,ze X3 E83 "w tym zakresie cenowym i gabarytowym bmw nie ma konkurentów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki To?? np ?? mowimy o automacie i minimum 200KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przepraszam jak zly dział ale potrzebuje szybkiej podpowiedzi chce kupic X3 jaki proponujecie 2008 -2010 max rok jakie silniki polecacie moze ktos z forum ma do sprzedania bardzo prosze o szybkie odp bo musze kupic to auto w miare szybko dziekuje pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,

panowie jak wygląda spalanie X3 3.0d w aut. ? realne :)

 

Czy jest sens pakować się w skrzynie GM?

 

Realnie mam X3 w takiej własnie konfiguracji (3,0 d + skrzynia aut. GM) od prawie 4 lat.

Auto codziennie robi 2 x 18km + jakieś wyjazdy weekendowe.

Spalanie latem to ok. 9 litrów (dziś np 67 litrów na 780 km), zimą ok. 10,0 - 10,5 (zależy od mrozu).

 

Co do skrzyni - po zakupie zmieniłem w niej olej; do dziś (auto ma aktualnie 224000 km) nic się nie dzieje. Na razie zrobiłem 57000 km i oby tak dalej...

 

Mam w rodzinie drugą E83 w automacie ZF - ta jest ok. 1 litra/100km oszczędniejsza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem X3 2003r 3.0i z salonu pl,175tys/km i założyłem gaz,na gazie troszkę ponad 17l/100 po mieście,jade w trasę zobaczymy,xdrive do remontu (uczciwy prywatny sprzedawca) ale mam wizyte umówioną u adwokata zobaczymy...wersja sport jedyny minus to twarde zawieszenie.Ale 231KM robi swoje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że idziesz do adwokata , jest na to osobny dział

viewforum.php?f=21

Inna sprawa że nie tak łatwo udowodnić osobie prywatnej że zataiło usterkę.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem X3 2003r 3.0i z salonu pl,175tys/km i założyłem gaz,na gazie troszkę ponad 17l/100 po mieście,jade w trasę zobaczymy,xdrive do remontu (uczciwy prywatny sprzedawca) ale mam wizyte umówioną u adwokata zobaczymy...wersja sport jedyny minus to twarde zawieszenie.Ale 231KM robi swoje!

 

Dopytam odnośnie tego "uczciwego" prywatnego sprzedawcy.....czy auto ( zdrive) było zepsute a ty nie znając sie kupiłeś w takim stanie, czy xdrive był odłączony a ty nie wiedziałeś o tym i w takim stanie kupiłeś.....opisz dokładniej do czego zmierzam......czy jesli kupiłeś auto i auto zj...ało się po 3-4 dniach to winien jest sprzedający ? Auto ZAWSZE może sie zepsuc , nawet nowe prosto z salonu a Ty od razu piszesz że do adwokata.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Piszę tutaj gdyż mam problem ze znalezieniem podstawowych informacji o BMW X3 E83 z silnikiem Benzyna 2.0L. Bardzo słabo się znam na motoryzacji a zainteresowało mnie ogłoszenie takiego auta z rocznika 2005 z przebiegiem 130 000km

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaką renomę mają te silniki? Chodzi mi oczywiście o awaryjność oraz koszty utrzymania (spalanie eksploatacja). Jeżdzę spokojnie, bardziej niż na osiągach zależy mi na niskim spalaniu i nie psuciu się.

 

Dodatkowo czy trudno jest sprawdzić historię pojazdu, który 5 lat temu był przywieziony z zachodu? Czy jak uzyskam kod VIN to wystarczy zadzwonić do BMW i poprosić o sprawdzenie?

 

Bardzo proszę o pomoc bo z racji wieku i słabej znajomości internetu ciężko jest mi znaleźć informacje.

 

Z góry dziękuję!

 

Waldemar Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.