Skocz do zawartości

Moje pierwsze e46 ;)


JuzekONY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zostac szczęsliwym posiadaczem BMW e46. Auto bardzo mi się podoba i poluje na nie od dłuższego czasu. Obecnie jestem w norwegii i kiedy wrócę chciałbym kupic taki samochód. Niestety nie wiem czy diesla czy benzyne. :cry:

Suma jaką moge przeznaczyc to ok 13 tys.

Jestem młodym człowiekiem i auto będzie służyło mi najczęściej do dojazdu do miasta obok (20 km) na treningi, czasem do szkoły, jakies weekendowe wypady ze znajomymi. Nie robię multum tys. km rocznie. Chciałbym żeby było żwawe i nie drogie w utrzymaniu. Początkowo chciałem diesla ze względu na spalanie, ale czytając opinie na forum benzynka też nie jest złą (a może nawet lepszą opcją). LPG oczywiście wchodzi w gre :).

Proszę was o odp. (Nie piszcie mi tylko kom. typu : ,,czy nie lepiej kupic golfa 1.9 ? " :) )

 

Przy okazji podoba mi się ten model : http://allegro.pl/bmw-e46-m-pakiet-ringi-benzyna-lpg-polecam-i4404784597.html

Co o nim sądzicie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A fuj!!! wygląda jak auto do wożenia panienek z remizy...

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M-pakiecie podoba mi się najbardziej.

To auto nawet obok M-Pakietowego nie stało... Gdzie tu widzisz M-Pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat...

 

A dla porządku - tytuł tematu to porażka, dział do oceny aut z ogłoszeń też jest gdzie indziej.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś jest naprawdę okropne zresztą cena daje do myślenia , estetyczniej to po pierwsze wyglądało by gdy w wersji przed liftowej załozy sie m-pakiet 1 po drugie felgi jak dla mnie porażka , po trzecie w po uzytkownikach w polsce ciezko kupic w dorbym stanie bmw po pierwsze stan dróg , po drugie zarobki a co za tym idzie inwestowanie w auto itd wiec jak rzucasz sie z taką kwotą na to auto to odpuść napewno w tej kwocie znajdziesz Golfa zadbanego w którego mniej włożysz kasy na starcie i w piewrszym roku eksploatacji. Sorki za ortografie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci kolego jak szukasz bmw to jak najbardziej tylko w orginale . ja polecam auta sprowadzone z włoch , mam takie 0 rdzy silnik igła tylko zużyty były plastiki w kokpicie i siedzenia ale to można tanim kosztem porobic tak jak ja to zrobiłem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, włosi też potrafią dbać o auta i mam na to przykłady, bo kilku znam. Większe ryzyko jest jak kupujesz auto w większym mieście, natomiast mówimy tu o E46, których najstarsze egzemplarze mają po 16 lat, moim zdaniem ważniejsze niż to że jest zapuszczony w środku czy poobcierany jest to czy już go ruda nie bierze. Co do meritum, Autorze wątku - utrzymanie E46 jest cholernie kosztowne, prowadzę sobie dziennik wydatków i nawet dla najtańszej w eksploatacji wersji takiej jak moja - auto kupione z pewnego źródła, cały czas było w jednej rodzinie - przez 4 lata wydałem na to auto dokładnie 9,812,44 zł (części, przeglądy, ubezpieczenie - 60% zniżki!) a na paliwo 10 706,28 zł. A przez ten czas przejechałem jedynie niecałe 26 tys. km. Zastanów się czy Cię stać na takie wydatki. E46 może i jest ładne ale jeżeli szkoda Ci pakować kasy w auto poszukaj czegoś innego, bo nie jest to dobry wybór jeżeli szukasz czegoś taniego w eksploatacji, niezawodnego, nie rdzewiejącego, praktycznego i wybaczającego błędy w prowadzeniu.

 

Golf 4 jest naprawdę dobrym autem, koledzy dobrze Ci radzą.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanim w zakupie o ponad połowę jak nie więcej, a najtańsze golfy to 1/3 e46 w zakupie nowego.

Z włoch miałem dwa motory, samochód bym nie ryzykował, chyba że ktoś lubi okazje włoskie bez możliwości sprawdzenia historii w aso.

Ja nie lubię.

A e46 moim zdaniem nie jest taka droga w eksploatacji, jak sobie kupi zwykłą r6 2.0 czy 2.2 to wyda tyle co na paliwo.

A przecież opon, oc i paliwa się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy motorach jest taka zasada żeby nie kupować tych wyprodukowanych we włoszech :wink:

 

Najtańsze w eksploatacji są R4, a moim zdaniem OC, opony, itd też trzeba liczyć bo to też pieniądze. Inna sprawa że jeżeli ktoś chce zaznać 100 % BMW to powinno być benzynowe R6 pod maską.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o motory ze włoch, nie włoskie.

Nie były to skutery ale fire i yzf-a.

Wiele osób podziela moje zdanie co do pojazdów z włoch, przede wszystkim to kot w worku.

Moim zdaniem e46 nie jest droga w utrzymaniu, mogę się wypowiedzieć bo już trochę nią jeżdżę.

Oczywiście nie ręczę jak ktoś kupi pechowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.