Skocz do zawartości

Drganie auta na biegu jałowym


fygfy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem tematu ale nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi więc zakladam nowy mianowicie,

W mojej BM lekko drga - trzesie samochdem na biegu jałowym to jest takie uczucie jakby silnik delikatnie nie równo pracował ale wskaznik obrotomierza stoi w miejscu na odpowiednich obrotach

nie ma znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym drgania są takie same. Zauwazyłem również że trzesie sie też lewarek zmiany biegów i to wszystko ustaje w momencie muśnięcia pedału gazu. Co moze być przyczyną? Swiece? kable? poduszki? przepływomierz? czy jeszcze cos innego... co jest najbardziej prawdopodobne? jak myślicie... może ktos z was miałpodobne objawy? Nie chce dochodzić do tego metodą wymiany połowy czesci w aucie.

 

Pozdrawiam.

 

viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mojej E46 te same objawy.. takie lekkie zadrgania od czasu do czasu na biegu jałowym. Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Ponadto auto zaczęło mi delikatnie kopcić na siwo albo bardzo delikatnie i śmierdzi spalinami. Przypuszczam, że może jeden z wtrysków leje? Jadę w weekend sprawdzić wtryski, bo tak to co innego? Koło pasowe wymieniłem około 6 msc temu. Przed wymianą koła pasowego miałem również te drgania tylko rzadziej występowały. A teraz doszedł ten siwy dymek na biegu jałowym i smród spalin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś przypadłość, ponieważ u mnie jest tak samo.

Z tym że dzieje się to przy załączonej klimie jak się wyłączy klimę to wibracje ustają.

Daro2004 powiedz mi co ma wspólnego podpora wału z drganiami na biegu jałowym.

Wtryski u mnie mieszczą się w normie (czyli na zielonym) czyli

1. +0,64

2. -0,59

3. +0,83

4 -0,26

5. -1,12

6. +0,54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.