Skocz do zawartości

Wylaczenie spryskiwaczy reflektorow BMW f10


Gniewny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Czy jest mozliwosc wylaczenia spryskiwaczy reflektorow w bmw f10, poza odlaczeniem weza spryskiwacza od zbiornika z plynem?

 

Slyszalem, ze mozna wylaczyc swiatla w chwili uzycia spryskiwacza i wowczas jedynie przednia szyba zostanie spryskana - bardzo nieprakryczne rozwiazanie - szczegolnie w Polsce :)

 

Czy ktos z forumowiczow ma inny pomysl?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłu nie mam, ale tak na prawdę powinien być dodatkowy przycisk do spryskiwacza lamp przednich. Takie proste rozwiązanie przecież, a tak bmw skomplikowało sprawę.
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zakodować:

JBBF => WASHWITHOUTWIPE_TIME - ustawiasz na maksymalną wartość i nie będzie pryskać na lampy. Może gdzieś w JBBF jest możliwość wyłączenia ale tak z głowy nie pamiętam, trzeba wpisać w wyszukiwarkę WASH.

 

Jeśli jedziesz w letni wieczór czystym samochodem i złapiesz kilka robaków na szybie to nie zawsze masz ochotę spryskać cały samochód płynem. W mercu kiedyś był oddzielny przycisk, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie działa krótkie spryskanie szyby takie po 1 sek, chyba spryskiwanie lamp włącza się po właśnie jednej sekundzie czy dwóch. W E90 moge tak kilka razy krótko spryskać sobie szybę i spryski w lampach się nie włączają. To samo jest w audi A4 ostatnio sprawdzałem :D

 

Przez jedną sekundę może szyba się nie zmoczy za bardzo ale jak się tak kilka razy (2-3) psiknie to jest idealnie. Musicie to wyczuć po jakim czasie włączają się spryski lamp u was.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, wg mnie spryskiwacz reflektorow - funkcja zupelnie zbyteczna skoro nie ma wycieraczek na lampach.... a plynu idzie niemalo - mam wrazenie ze po spryskaniu lamp wszystkie auta w okolo mnie maja myte szyby :D

 

 

Spryskiwacze w F10 dają bardzo dużo, najlepiej to można zaobserwować w zimę, jak lampy są notorycznie brudne.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F10 krótkie szarpnięcie zawsze myje tylko szybę. Aby spryskać lampy trzeba zdecydowanie dłużej przytrzymać - ponad 1sec. W F30 mam to samo.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bmw 5 odkąd pamiętam spryskiwacze reflektorów działają przy każdorazowym oczyszczaniu szyby po załączeniu świateł i potem podczas jazdy co piąty cykl oczyszczania szyby lub po przejechaniu określonej liczby kilometrów.

Jest to bardzo mądre rozwiązanie jak również to o czym w dobie sensorów deszczu mało kto pamięta, że przy pracy ciągłej wycieraczki po zatrzymaniu samochodu przechodzą automatycznie w cykl pracy okresowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Patent z wyłączaniem światła przy spryskiwaniu wymaga trochę dyscypliny, ale działa tylko połowicznie. Nawet zupełnie bez świateł raz na jakiś czas (duże rzadziej) decyduje się spryskać lampy....

 

1) Czy ktoś z fachowców komputerowych już to trenował i ma gotowca - coś w stylu, tak wpadaj i za przysłowiową flaszkę Ci wyłączę spryskiwacze.... :-)

 

2) Albo druga opcja, były głosy, żeby wyłączyć fizycznie spryskiwacze.... tu pytanie do osób ogarniętych w schematach. Co jest najprostsze jeżeli występuje:

- jest osobna pompa, odpinamy przewód zasilania i koniec? co na to komputer?

- odpinamy i zaślepiamy wąż/węże?

- opis bezpieczników obrazkowy nie wiele mówi? ma ktoś lepszy? może jednak się uda w ten sposób?

 

3) Inne rokujące?

 

HELP! Nikogo więcej nie wkurza chlapanie po czystym aucie? Zwłaszcza latem kiedy płyn momentalnie odparowuje zostawiając plamy....

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP! Nikogo więcej nie wkurza chlapanie po czystym aucie? Zwłaszcza latem kiedy płyn momentalnie odparowuje zostawiając plamy....

 

No nie, bo po pierwsze spryski na lampach włączają się jak mam włączone lampy, a na dziennych czyli samych ringach nie włączają się. Jak bardzo nie chcę spryskać reflektorów to na chwilę wyłączę światła - ale raczej tego nie robię, bo to bez sensu takimi sprawami życie sobie zatruwać. Jak zaczyna padać i używam spryskiwaczy na szybę, to fajnie, że też spryska mi lampy - po to ten patent jest. Jeśli nie będzie tak działał spryskiwacz, to w sumie niewiele on Ci da, bo grubej warstwy brudu nie zmyje, a regularnie co jakiś czas będzie to mycie miało jakieś efekty.

Głównie jeżdżę na ustawieniu A czyli automatycznym i problemu nie widzę.

 

A - i jeszcze jedno - czyste auto to mam, jak umyję, a jak już zaczynam jeździć, to zaraz jest brudne, zakurzone itp. więc się tym nie stresuje. I tak raz w tygodniu muszę betkę umyć :lol: Zalety czarnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W Europie 60

moduł KBM

 

SCHEINW_REINIGUNGS_AUTOM

aktiv

ZEIT_FRONTWASCHEN_WASCHEN

aktiv

INTERVALLZEIT_STAND

wert_03

 

Pokombinować z tymi ystawieniami, ale powinno być to pierwsze.

Wyłączenie Spryskiwacze równa się straceniem ważności dowodu rejestracyjnego/ ważności przeglądu.

 

Ps. Cykl Spryskiwania jest blokowany na 10min od ostatniego sprysniecia reflektorów.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przez 2 ostatnie dni 2 całodzienne trasy, spryskiwaczy używałem kilkadziesiąt razy i za każdym razem na tyle krótko że spryski lamp nie wystartowały, więc można bez kombinowania z kodowaniem. A auto i tak się brudzi non stop, taki mamy klimat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale u mnie nie da się tak - w innych autach tak miewałem, ale w mojej F10 LCI nawet na ułamek sekundy jak ruszę dźwignię, to lampy (jeśli są włączone) od razu są spryskiwane (za pierwszym spryskiwaniem po odpaleniu auta i potem wg jakiegoś algorytmu co jakiś czas)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię.

 

Znaleźliście panowie skuteczną metodę na programowe wyłącznie sprysków? Jak mam brudne reflektory to nie mam problemu żeby je samodzielnie sobie wymyć, a nie mam ochoty na wieczne plamy na masce.

 

ps. bezpiecznik 36 odpowiada tylko za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aplikację Carly, szybko można zakodować spryskiwacze reflektorów.

Co do bezpiecznika 36 to potwierdzam, jest odpowiedzialny tylko za spryskiwacz reflektorów - temat przerabiałem jak szukałem usterki spryskiwaczy, przyczyną okazał się spalony bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zawsze jak mam brudną szybę, mam też brudną maskę. Spryskiwacze nie zostawiają jakiś dramatycznych śladów. Konkretnie, to nie widzę różnicy pomiędzy brudna maska a brudna maska z płynem. Za to w nocy jest różnica pomiędzy światła bez spryskiwaczy a spryskane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak mam brudną szybę, mam też brudną maskę. Spryskiwacze nie zostawiają jakiś dramatycznych śladów. Konkretnie, to nie widzę różnicy pomiędzy brudna maska a brudna maska z płynem. Za to w nocy jest różnica pomiędzy światła bez spryskiwaczy a spryskane.

 

Zgoda, ale latem zbędne pryskanie na rozgrzaną maskę od słońca robi już różnicę. Wersja zaawansowana wyprowadzić włącznik gdzieś i zimą w nocy uruchamiać ;-)

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.