Skocz do zawartości

320DT sprzedac? Dylemat...


sampras

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam spory dylemat. We wrzesniu spodziewam sie pierwszego potomka.

Od pewnego czasu mysle nad zmiana samochodu, ale tylko ze wzgledu na wiekszy silnik i EWENUALNIE wieksza przestrzen.. Poza tym jak nie zmienie auta do wrzesnia to potem pewnie dlugo nie zmienie :)

Aktualnie jezdze 320d Touring z 2003r. po malym wirusie dokonanym przez TC. Aktualny przebieg to 193.000km. Sprowadzilem ja osobiscie w 2010r. jak miala 136.000km - byla przetarta lewa strona...

Wyposazenie jest w miare bogate jak na ten model, i wystarczajace dla mnie, z dodatkow ktore bym dodal to: navi 16:9, kubelki ,6 biegow no i najwazniejsze - 6 garow :mrgreen: Reszta mi styka, m.in. Xenon, grzene fotele, BC, Radio CD, Czujnik zmierzchu, deszczu, PDC, elektryka, klima, hak, wielofunkcja kierownicy, DSC i pewnie cos tam jezcze ;)

Dzis pojawil sie przypadkowo kupiec ktory daje mi 18.000. Jestem w kropce bo z jednej strony wiem co mam - staram sie bardzo dbac o samochod, aktualnie mam do wymiany jedynie przednie tarcze hamulcowe ktore na dniach planuje zmienic, poza tym samochod w pelni dofinansowany i zadbany.

Z drugiej strony korci mnie zmiana na cos z wiekszym silnikiem - paradoksalnie zadko brakuje mi mocy, jednak wyzszy moment obrotowy dostepny od nizszych obrotow i wieksza moc (przy ewentualnym chipie) no i kultura pracy 3.0 przemawiaja bardzo na + aby szukac autka z silnikiem 3.0d.

W gre wchodza tylko dwie marki Audi i BMW:) duzo bardziej sklaniam sie ku BMW..

Audi myslalem o B7 3.0D

BMW tu jest wiecej - E46 Touring z konca produkcji, E90 lub E60 Touring z poczatku produkcji - wszystko 3.0D.

Wiem ze nikt za mnie nie podejmie decyzji, ale napiszcie co zrobilibyscie na moim miejscu....

do dolozenia mam ok. 12.000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze ze w PL jest mniej aut z 3.0 przez idiotyczną akcyzę (pow.2000cm) i będziesz miał mniejszy wybór, choć auta z większymi silnikami zazwyczaj są lepiej wyposażone. Z drugiej strony jak sprzedasz teraz to masz czas do września na szukanie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze ze w PL jest mniej aut z 3.0 przez idiotyczną akcyzę (pow.2000cm) i będziesz miał mniejszy wybór, choć auta z większymi silnikami zazwyczaj są lepiej wyposażone. Z drugiej strony jak sprzedasz teraz to masz czas do września na szukanie :P

Zapomnialem dodac, ze podobnie jak obecna - na 99% bedzie to auto sprowadzone z Niemiec, kuzyn tam mieszka i jest w stanie w miare mozliowsci jechac i ocenic stan auta wybranych przeze mnie z ogloszen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E46 330d kupisz ładną za 30k, ale e60 to musiałoby być chyba 2003r z przelotem dobrze ponad 300kkm a o e90 to już całkiem bym zapomniał w tej kwocie :roll: nawet jak trochę "uciułasz" to i tak ciężko będzie Ci znaleźć 3.0d z przelotem takim jak masz teraz, więc dobrze to przemyśl :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No ja też swoją będę sprzedawał bo auto ewidentnie za małe jak na 3 osobową rodzinę.

Też myślałem o BMW e60 lub e90 w kombi, do 30-32tys, ale myśle że to sensu nie ma bo kupic szrota, a później kasę wtapiac to zrezygnowałem. Za te pieniądze chyba raczej nie kupi się zadbanego egzemplarza.Dlatego myślę o Mondeo albo mocną Skodę Octavię II RS, do BMW sentyment został i kiedyś na pewno wrócę do tej marki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię kiedy ktoś tu mówi, że poniżej X zł to nic sensownego nie ma szansy kupić, ale...

 

Panowie wejdźcie na allegro, ustawcie sobie filtry i zobaczcie na ceny. DA się kupić za 30k, tylko pytanie co to będzie, bo to sam dół widełek cenowych. Co do sprowadzania z Niemiec, jak było już mówione, przy silniku >2000cm3 akcyza wynosi 18,6%, a to dopiero początek opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sampras coś Ci doradzę jako ojciec od ponad trzech lat.

Masz kesz na lepsze auto, to wydaj je czym prędzej, na nowy samochód oczywiście.

Jak się urodzi potomek, to zobaczysz, że z kupki będzie ubywać w oczach, to jakiś ładny fotelik, wózeczek, butki, ubranka, jedzonko i milion innych pierdół...

Teraz wydasz i będzie po sprawie.

Co kupisz, to już Twój wybór. Wiem, że jak się już ktoś zakocha w BMW, to ciężko się przyzwyczaić do innych aut.

Nawiązując do audi.. Mówisz o B7, ostatnio mój szwagier kupił A6/C6, czy li odpowiednik rocznikowego A4/B7 i może nie do końca obiektywnie, ale uważam, że wygodniej jeździło mi się e39, a już na pewno e60, choć taką zrobiłem tylko około 1000km.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się wypowiem jako podwójny ojciec. Potwierdzam wypowiedź przedmówcy - jak Ci się urodzi dziecko to oszczędności Ci szybko stopnieją - a to szczepienia, krew pępowinowa (swoją drogą polecam), wózek, pieluchy, ciuchy... dziecko to bardzo droga inwestycja :) Ja byłem w podobnej sytuacji ale wybrnąłem z niej kupując po prostu drugie auto - megane kombi, znacznie praktyczniejsze niż sedan e46 ale również na pewno lepsze jeżeli chodzi o walory użytkowe niż Touring.

 

Moja rada: albo daj sobie spokój z sentymentem, przedaj Touringa i kup praktyczny młody dupowóz typu Octavia, albo zostań przy aucie które masz.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedzieli moi przedmówcy, jak masz kupić coś to teraz, bo potem będzie ciężko. Będzie multum ważniejszych wydatków.

 

Co do kwoty, którą chcesz dołożyć - wg. mnie mało, jak na przyzwoitą zmianę. Chyba, że masz jeszcze z drugie tyle na pierwszy serwis, poszukiwania i doprowadzenie auta do porządku.

 

B7 3.0 - daruj sobie. To auto Cię nie zachwyci niczym chyba, a silniki 3.0 TDI są kosztowne - jest jakiś problem z napinaczem rozrządu chyba (nie pamiętam dokładnie).

 

Jeśli masz opcję kupić dobre auto w Reichu, to szukałbym E46 330d na pełniutkim wypasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będzie Twoje czwarte dziecko czy piąte? Bo jesli poniżej to Touring jest aż za duży.

 

Zgodzę sie tylko co do mocy...fajnie mieć pow 200 koni. A co bym ja zrobił? Kasę zakopał (dosłownie) grozi nam deflacja więc nawet w banku nie opłaca się trzymać i poczekał bym sobie na ładne modele BMW. Bo sorrki ale e90 i e60 to kupa jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc w temacie.

Sprawa stenala na tym ze odmowilem potencjalnemu kupcowi..

Uwazam ze kwota ktora oferowal to troche malo, a pewne jest ze by sie jeszcze targowal. Wiem ze na Allegro mozna kupic taki rocznik pewnie juz za 15k no ale...

Druga sprawa to wiem co mam, duzo przez te ponad 4 lata zrobilem przy aucie, moze nie wlozylem niewiadomo ile $ bo z tych grubych spraw typu wtryski, turbo czy dwumasa nic nie musialem robic, ale mam wywalone klapki, zregenerowany podgrzewaczi i sterownik swiec, nowe swiece, zamontowana klapa gaszaca, jakis miesiac temu robilem kompletne tylne hamulce - zostal jeszcze przod.. i ogolnie wszelkie bolaczki tego modelu mam wyeliminowane.

Oczywiscie ciagle pozostaje apetyt na cos swiezszego i z R6 pod maska (z cala sympatia do Octawii ale nie :D - jak pisalem predzej w gre wchodzi glownie BMW lub Audi moze te priorytety marek mi sie kiedys zmiania, ale jak na razie pozostaje przy tych dwoch :) ).

Czytalem i dowiadywalem sie o silnikch 3.0D Audi i faktycznie wersje 224PS byly wadliwe, dopiero wersje silnika po lifcie 232PS sa duuuzo lepsze a wychodzily chyba od 2006r wiec nie w moim zasiegu $.

Gdybym mial sedana lub Compacta to to bez zastanawiania bym sprzedawal, mam jednak kombi ktore jako tako jedzie i postanowilem przy nim zostac :)

Byc moze za rok wejde w ten temat i powiem "jaki ja bylem glupi, moglem miec 18k a teraz moge dostac najwyzej 14..." ale life is life :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.