Skocz do zawartości

Kolektor ssący e46 m47n


Staszek82

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanie w sumie dwa

 

1.Kolektor był ściągany u mnie łącznie z 5,6 razy (wymiana dmuchawy,świecy itp) i ciągle są tam stare uszczelki pytanie generalne takie jakie mogą albo są objawy tego,że uszczelki pod kolektorem już nie trzymają jak trzeba?

 

2.Mycie kolektora czym to wiem tylko,ze nie mam karschera w domu i zastanawiam się czy można by podjechać na myjkę samochodową i go tam umyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przedmuchy, nieszczelnosci, przy kazdym sciaganiu zaleca sie nowe uszczelki, koszt nie jest duzy

 

2. Mozna umyc myjka, wykrec tylko czujnik z tylu kolektora, myj do woli pod cisnieniem, nic sie nie stanie

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2. Mozna umyc myjka, wykrec tylko czujnik z tylu kolektora, myj do woli pod cisnieniem, nic sie nie stanie

 

Zalecana odzież ochronna, najlepiej to wleźć w worek, bo dziadostwo jak zacznie bryzgać, to ciężko się domyć :wink:

 

Jeden z kolegów zakupił 5l rozpuszczalnika i zalał kolektor w misce. Po nocy cały syf sam się ładnie wypłukał

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak wywalilem klapki to dokladnie myjka wymylem kolektor to nie chlapalo jakos mocno :-)

Moze duzo syfu nie bylo, dobrze tez uzyc szczotki jak do kibla, ladnie wyciaga/zrusza syf w zakamarkach

Stachu nowe uszczelki i tyle, po co roztrzasac temat....

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji najlepsza jest szczotka do mycia butelek do kolektora dolotowego.

 

 

W ogóle najlepiej to ..................... betonem klasy B40 (według "starej Polskiej normy) i spokój na lata :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak wywalilem klapki to dokladnie myjka wymylem kolektor to nie chlapalo jakos mocno :-)

Moze duzo syfu nie bylo, dobrze tez uzyc szczotki jak do kibla, ladnie wyciaga/zrusza syf w zakamarkach

Stachu nowe uszczelki i tyle, po co roztrzasac temat....

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

 

 

kolego a w czym wcześniej moczyłeś kolektor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz myć pod ciśnieniem , dobrze namoczyć w misce albo owinąć szmatami dobrze to zmoczyć i do plastikowego worka i po 24 godzinach ręcznie to doczyścić.

kiedyś chłopaki w wojsku to muszle klozetowe szczoteczkami do zębów czyścili i się dało.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.