Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zakładać profil 50

Do jakiej szerokości opony?

 

do 225/50R16 więcej danych do R16 co mogę zakładać według fabryki nie dostałem. Reszta danych obejmuje koła R15.

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dlatego jeżeli chcesz węższą oponę to musisz zwiększyć profil.

Jak masz 225/50 to 205 musisz dać na 55 żebyś miał identyczne wielkości kół.

To tak działa.

Jak chcesz się upewnić czy szerokość i profil będzie ok to...

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Fajny kalkulator :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebuje pomocy. Zamierzam kupić dystanse na tylną oś i chciałem się poradzić jakie będą pasować do takich parametrów:

 

BMW e36 coupe

Zawieszenie sportowe tył -40 przod -60

Felga mv1 ori od E46 18' 8j et47 przod 8.5j et50 tyl

Opony 225/30/18

 

na ile mm mogę sobie pozwolić z tyłu żeby to wyglądało i nic nie tarlo?

 

Liczę na pomoc, bo bardzo jej potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem bmw e36 sedan 316i. Kupilem go w oplakanym stanie i teraz calego remontuje. Nadszedl czas na szukanie felg i opon. Auto bedzie typowo do wolnej jazdy i "lansu". Myslalem nad felgami przod 7.5x18 a tyl 8.5x18. Myslicie ze nie bede mial zadnych problemow z dopasowaniem? jakie opony na to naciagnac zeby ladnie wygladaly? Dodam ze do auta wpadnie gwint i bedzie maxymalnie na glebie. No i jakie et moge miec zeby ladnie rowno z nadkolem bylo. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
NIby dlaczego nie zmiesci? nawet nie wiesz jakie et ma felga a mowisz ze sie nie zmiesci. Jak felga bedzie miala poniżej et 30 ciezlo bedzie ją upchnąć. Pozniej musisz dobierac opony.. zalezy jak chcesz zeby to wygladalo.. ma byc naciagnieta.. balon czy mniej wiecej na rowno z felga
E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

 

Przekopałem myślę , że dość dokładnie forum i nie znalazłem . Dlatego pytania ...Chce kupić do mojej 328 coupe, kółka 17 styling 32. Pierwsza opcja to felgi 17" et 34,8J -czy wejdą jeśli tak to z jaką oponą? Zawias fabryczny z pakietu motorsport więc pewnie usztywniony ale nie wiem czy obniżony. Druga opcja to również styling 32 2 szt 7,5J 2 szt 8,5J ET46 obie pary, czy wejdą jeśli tak to z jakimi oponami? Czy bardzo potępiacie spawanie felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć mam pytanko , a raczej problem: Zmieniłem koła z letnich na zimowe dzisiaj i zauważyłem, że coś ociera mi prawdopodobnie w prawym przednim kole. Rozmiar opon letnich mam :245/45 R17 a zimowych 185/65 R15. Czym to może być spowodowane? Przy obracaniu kała lekko nie zauważyłem ocierania, hmm może czasem wygięła się blaszka tzn osłona tarczy? Ale nie zauważyłem, żeby była jakoś ugięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam, krotkie pytanie: czy felgi 16" ET23 7,5J czy 17" ET35 8J beda pasowac do e36 sedan? Ktore lepsze? Auto ma standardowe zawieszenie, zwykla jazda. W oby przypadkach zakladalbym opony 205 na profilu 50 lub 45. Dziekuje za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krotkie pytanie: czy felgi 16" ET23 7,5J czy 17" ET35 8J beda pasowac do e36 sedan? Ktore lepsze? Auto ma standardowe zawieszenie, zwykla jazda. W oby przypadkach zakladalbym opony 205 na profilu 50 lub 45. Dziekuje za odpowiedzi

oba rozmiary pasują bez najmniejszych problemów, nawet przy szerszych oponach

 

ja mam 4x 8j et35 17" i z oponami 205/45 i 205/50, miejsca jest jeszcze sporo,

ogólnie 17" zawsze wygląda lepiej niż 16", ale po przejściu z 15 205/65 na 17 205/45, zrobiło się dużo miejsca w nadkolu i bez obniżenia wyglądało słabo, dlatego wjechały sprężyny 40/25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu po zamontowaniu 17" zostalo duzo miejsca w nadkolu? Srednice zewnetrzne opon sa te same... czy przy ET23 kola nie beda zbyt blisko krawedzi nadkoli; przy skrecie czy podjezdzaniu pod kraweznik nie bedzie kolizji z blotnikiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu po zamontowaniu 17" zostalo duzo miejsca w nadkolu? Srednice zewnetrzne opon sa te same... czy przy ET23 kola nie beda zbyt blisko krawedzi nadkoli; przy skrecie czy podjezdzaniu pod kraweznik nie bedzie kolizji z blotnikiem?

 

u mnie po przejściu z 205/65/15 na 205/45/17, była różnica - 3cm na średnicy do tego niskoprofilowa opona, większa felga i zrobiła się koza, przy dużych balonach tego nie widać

 

nic nie będzie obcierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety, ale przedmowcy si emylili.... felgi 8Jx17 ET 35 nie mieszcza sie w nadkola nawet przy oponach 205/50/17. I przod i tyl trze. Dzieki zlym podpowiedziom jestem posiadaczem zbednych felg i opon z kilka ladnych PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana profilu raczej nie zmieni sytuacji, gdyz tylne opony tra o nadkola jakies 3cm nad kantem felgi (opony maja lekki naciag, dlatego bieznik chowa sie w nadkole ale bok opony juz nie bardz). Przednie opony tra przy skretach. Problemem tu nie jest profil opony a odsadzenie. ET35 nie beda pasowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.