Skocz do zawartości

La Bunia 325xi: ublock forever !


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszlo mi 0-60 mil : 7,5 s ale nie wiem czy dobrze zrobilem czy to te kilka koni przez wydech bo droga hamowania mi wyszla rownierz krotsza niz sie spodziewalem o jakies poltora metra, EBC sa lepsze niz seria ale niz az tak... a wiec moze cos zle zrobilem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wynik Ci wyszedł IMHO rewelacyjny, ale tam raczej nie ma jak tego źle zrobić. Chyba że było z górki. ;) Być może uda się zweryfikować bezpośrednio. A moc zmierzyles na hamowni? Jaki masz w końcu silnik?

 

Mniej więcej tyle ma F30/E90 320d 184KM bez chipa, ale do setki :)

Robiłeś kilka pomiarów i to jest średnia, czy najlepszy wynik jaki ci wyszedł ? Pamiętaj że hamowanie to też 60mil do zera a nie 100km/h do zera.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik Ci wyszedł IMHO rewelacyjny, ale tam raczej nie ma jak tego źle zrobić. Chyba że było z górki. ;) Być może uda się zweryfikować bezpośrednio. A moc zmierzyles na hamowni? Jaki masz w końcu silnik?

 

Mniej więcej tyle ma F30/E90 320d 184KM bez chipa, ale do setki :)

Robiłeś kilka pomiarów i to jest średnia, czy najlepszy wynik jaki ci wyszedł ? Pamiętaj że hamowanie to też 60mil do zera a nie 100km/h do zera.

 

nie zapomnij ze to naped na 4 kola to sekunda w zeby... na suchym :norty: Mam nadzieje ze jak bede w szczecinie to bedzie -20 lod i bedzie padac to cie rozjade :)

 

2.5i silnik i nie bylem jeszcze na hamowni, za duzo pracy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)

Robiłeś kilka pomiarów i to jest średnia, czy najlepszy wynik jaki ci wyszedł ? Pamiętaj że hamowanie to też 60mil do zera a nie 100km/h do zera.

 

No pewnie ze wzialem najlepszy wynik co ty myslisz juz musze sie przyznac ze wygrales nie wystarczy :cry2: to musze jeszcze przegrac sromotnie, robilo od 7,5 do 7,7. To bylo na letnich oponach zobaczymy teraz na zimowych jezeli bedzie sucho.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec rozporka w koncu wyladowala na aucie przy wizycie w Mautoczesci forumowicza Gorika :

 

http://i.imgur.com/pS1RmEg.jpg

 

Nie spodziewalem sie jakies konkretnej roznicy, raczej kosmetycznej a powiem szczerze ze sie zdziwilem... samochod nabral realnie duzo sztywnosci, jest to bardzo odczuwalne juz nie tylko w lukach ale przy szybkiej zmianie z wyrownaniem pasa. Odnajduje wrazenie "na kwadrat" ktore mialem w Carera 4S. Ten typ rozporki powinien byc montowany seryjnie zamiast tych dwoch drutow aktualnych ktore sa niewystarczajace porownujac do stanu dzisiejszego.

 

Na minus za to komfort. Auto stalo sie bardziej sztywne ale i komfort ucierpial i to odczuwalnie. Jest jeszcze mniej konfortowo niz wczesniej ale cos za cos...

 

a przy okazji wskoczyly nakladki na lusterka :

http://i.imgur.com/rIknpg8.jpg

http://i.imgur.com/fxFGfX3.jpg

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda teraz komora silnika :cool2: :cool2: Gratki Nakładki na lusterka też bomba :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ... :twisted: tylko by sie tez dobrze komponowala kierownica z lopatkami.... hein... :twisted: Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki :twisted: tylko by sie tez dobrze komponowala kierownica z lopatkami.... :twisted:

 

no to w czym problem? temat przerobiony tutaj wzdłuż i wszeż :) szkoda,że te nakładki - przynajmniej na zdjęciach, giną trochę na tle czarnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probemu nie ma... jest postepowanie w toku :D

no niestety masz racje rownierz stwierdzilem ze karbon na czarnym to troche sztuka dla sztuki

Dlatego na razie wsztrzymalem dyfuzor w karbonie bo mi zniknie jeszcze bardziej i nie mam pomyslu jak go pomalowac..

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórka ładnie się prezentuje. Wygląda na naprawdę solidną. Aczkolwiek jedynym minusem może być to, że przechodzi nad wlewem oleju, a jak wiadomo N52 od czasu do czasu lubi dolewki. Nakładki naprawdę spoko. Moim zdaniem przy ciemnych kolorach karbon wygląda lepiej. Ale to tylko moje zdanie. Nie przepadam za kontrastami, wolę stonowane rozwiązania. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporka faktycznie przechodzi nad wlewem oleju ale jak czytalem to podobno (nie znam sie) najlepsza "geometria" ale ze to AC Schnitzer a nie taiwan babiol, jezeli popatrzysz to masz dwie proste srobki do odkrecenia w 1/3 i 2/3 rozporki, uwalnia sie kawalek i wlewasz olej i nie musisz demontowac trzymania na kielichcach w dwoch punktach kazdy co bylo by bardzo uciazliwe

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mysle o tej malej simocie :

 

http://img31.otofotki.pl/obrazki/vl901_e90intake_01.jpg

 

Bo mam dosc tej wielkiej puszki a podobno ten dziala duzo lepiej niz orginal i zajmuje mniej miejsca ! a karbon pod maske pewnie tak ale w nastepnym roku i nie od schmiedmana tylko wyleje go w mojej kolorystyce.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też się zastanawiam nad zmianą dolotu.

Wiadomo, że puszka Simoty fajnie wygląda, ale czy jakby do fabrycznej puszki włożyć stożek Simoty lub inny dobrej firmy to nie będzie to samo?

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zmianą dolotu.

Wiadomo, że puszka Simoty fajnie wygląda, ale czy jakby do fabrycznej puszki włożyć stożek Simoty lub inny dobrej firmy to nie będzie to samo?

 

zrobilem to z KNem i wyszlo takie nic... bo musisz zachowac sens przeplywu powietrza a w normlnej jest z boku de facto a wiec stozek nie dziala wrecz ci wywiewa "olej" z filtra...tez o tym pomyslalem.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też przez chwilę jeździłem na filtrze K&N tylko zwykłym nie stożkowym i poza tym że był trochę inny dźwięk, to różnicy nie odczułem.
http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tego dolotu Simoty. Wiem, że jest jeszcze "większa" wersja zestawu, która rozmiarami odpowiada dolotowi oem Performance. Różnica cenowa między małym a dużym zestawem jest znaczna, a jeżeli mała puszka nie odbiega zbytnio osiągami, to byłaby ciekawą alternatywą dla Performance. Nie udało mi się jednak znaleźć żadnej recenzji tego setupu. Kolego Rivasi, jak zgłębisz temat daj znać co i jak bo może warto zainwestować w takie rozwiązanie. Cena też w miarę atrakcyjna jak na sportowy dolot do e90 :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytalem ze mimo ze jest tani i nie pozorny to spelnia swoja role podstawowa lepiej niz niektore drozsze rozporki, jedyny problem to ze sie montuje na tych samych srubach co rozporki aktualne a wiec cos tam podobno inaczej dziala (nie doczytalem), kolega B-T-K na Wiechersa u siebie. Niestety moge tylko ci dac wiedze zaciagnieta w sieci bo nie znam sie na tych sprawach, to moja druga rozporka a pierwsza mialem juz w zakupionym aucie ale jestem milo zaskoczony przez dodana sztywnosc.

 

Jestem bardzo ciekawy tego dolotu Simoty. Wiem, że jest jeszcze "większa" wersja zestawu, która rozmiarami odpowiada dolotowi oem Performance. Różnica cenowa między małym a dużym zestawem jest znaczna, a jeżeli mała puszka nie odbiega zbytnio osiągami, to byłaby ciekawą alternatywą dla Performance. Nie udało mi się jednak znaleźć żadnej recenzji tego setupu. Kolego Rivasi, jak zgłębisz temat daj znać co i jak bo może warto zainwestować w takie rozwiązanie. Cena też w miarę atrakcyjna jak na sportowy dolot do e90 :wink:

 

Licze ze gdzies w polowie stycznia bede testowal to wam powiem. Szczegolnie ze performance to troche bardziej karbon na zewnatrz niz technologia mam wrazenie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób montuje się i demontuje te nakładki w prawdzie mam wersje po lifcie ale pewnie procedura ta sama :> na klej ?

 

normalnie nie na klej, ale polecam zastosować jakiś mocny klej bo jak sie trafi jakiś amator cudzej własności to w kilka sekund można być w plecy nawet ponad 1000zł (OEM nakładki Performance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

próbowałem u siebie z simota, ale niestety jakość wykonania daleko odbiegała od moich wyobrażeń :duh: ,

i niby dedykowany był a nie dało się go zamontować , zawsze dotykał maski :mad2:

w końcu zareklamowałem, zwrócili kasę bez żadnego gadania, dobre i to!

 

a i jeszcze jedno jak kupujesz dolot to filtr simoty jest w komplecie, więc zawsze można wypróbować :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.