Skocz do zawartości

czy to jest fotochrom z asystentem?


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może potwierdzić że to lusterko poniżej to fotchrom z asystentem świateł pasujące do e91 lci?

 

http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-bmw-e90-e91-i4073800383.html

 

czy jest jakaś różnica czy to jest przed czy po lift??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam ale wydaje mi się, że raczej jest bez asystenta. Jakby miało asystenta to by był fotoreceptor (czy jakoś tak) na środku pałąka. Zresztą sprzedający chyba wie ile takie lusterka kosztują, tu byłaby mega okazja.

Ale dla potwierdzenia niech się wypowie ktoś mądrzejszy lub kto coś takie coś ma.

Co do tego czy pasuje i gdzie pasuje to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://allegro.pl/bmw-e70-e90-lci-m3-lusterko-wewn-ec-led-fla-i4028299181.html

 

To jest lusterko z fotochromem kamerą do asystenta i LED alarmu.

Musi być kamerka jak na zdjęciu.

Do tego lusterka potrzebna jest jeszcze obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - a ten biały kwadracik w obudowie do czego służy - tak z ciekawości zapytam? (od strony szyby żeby była jasność)

 

Dzięki :) i pozdro

 

wg. mnie jest to czujnik światła/nasłonecznienia od strony szyby

tylko po to żeby lusterko "wiedziało" kiedy się ściemnić czyli żeby nie przyciemniało się w ciągu dnia tylko jak jest ciemno i jest duża różnica w oświetleniu

trochę tak łopatologicznie ale mam nadzieję, że zrozumiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie bardzo jest to czujnik nasłonecznienia bo ja ten "kwadracik" posiadam a lusterko mam bez fotochromu. Już też kiedyś na tym forum zadałem takie pytanie ale co odpowiedź to inna wersja, a sam bym chętnie się dowiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest napisane, że fotochrom ma czujnik przód i tył lusterka. ja też mam bez fotochromu narazie ale miejsce od strony szyby w lusterkujest. może Ci się wydaje że coś tam jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko fotochrom ma czujniki z przodu i z tyłu i oba badają poziom nasłonecznienia. Gdybyśmy zakryli palcem ten od strony szyby (noc), a na przedni skierowali źródło światła(jadący za nami samochód) to lusterko zacznie się ściemniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja jeśli mogę bo się "uczę" czym jest ten asystent bo rozumiem, że to nie coś takiego jak w "eF" że jak się przekroczy linie to kierownica wibruje? :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja jeśli mogę bo się "uczę" czym jest ten asystent bo rozumiem, że to nie coś takiego jak w "eF" że jak się przekroczy linie to kierownica wibruje? :oops:

Asystent to coś podobnego do załączanych automatycznie wycieraczek kiedy ich czujnik wykryje krople wody na szybie.

Działa to w ten sposób, że jeżeli po uruchomieniu tej funkcji na wspomniany detektor/kamerę pada światło (nadjeżdżające z naprzeciwka auto) to światła drogowe wyłączają się automatycznie. Kiedy znika oświetlenie to światła drogowe włączają się ponownie automatycznie.

Nie trzeba wahlować wajchą od świateł i tyle. Działa to chyba od 30km/h i naturalnie kiedy nie jest dzień.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.