Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
143 jedzie bardzo dobrze bo jedzie momentem obrotowym, bez problemu radzi sobie z kazda benzyna 2.0i w e90.

 

Wedlug mnie do e91 to trzeba 2.0d 177 koni albo 184 konie minimum. 143 konie okey ale do budy e90 moze i to tak ledwo ledwo.

To tylko twoje zdanie, ktore kompletnie sie na tym forum nie liczy, bo sie po prostu na autach nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moje zdanie się nie liczy to nie pisz pod moim adresem i swoimi merytorycznymi wypowiedziami karm innych.


( na ostatnie 5 twoich postów 3 to wpisy z zerową merytoryka, nie podparte niczym, uzasadnieniem, linkiem, zrodlem czymkolwiek, a 2 wpisy to prowokowanie innych)


A teraz lec do moderatora i blagaj o zbanowanie usuniecie z forum, bo od 2012 roku napisales tu 5000 postow i chcesz by traktowano Cie jak boga nawet jak piszesz juz suche bezwartosciowe posty i tylko marnujesz tu swoj czas niczego nie wnoszac.


Miej satysfakcje, ze przyczyniles sie do kolejnego bana randomowych osób, które miały inne poglądy jeździly szybszymi samochodami drozszymi, a wedlug Ciebie przeciez nikt nie moze miec innego zdania niz Ty.


Piszesz wszem i wobec, ze 143 konne 2.0d spokojnie wystarczy do e91 auta, ktore waży 1500 kg tymczasem posiadacze e46 majacy nawet 2.0d 163 konie w poliftach narzekaja na noo "troche malo mocy i chec swapa na 3.0d 184 konie badz wersje 204 konie poliftowa".


No ale sila twoich argumentów możemy napisać "oni nie znają się na samochodach".


A teraz napisz, że wszystko co napisałem to nieprawda, a tylko twoje słowa są jedyne i słuszne na tym forum. Przecież 6 cylindrowe 230 konne 3.0d o swietnej kulturze pracy i niskim spalaniu nie zostało stworzone dla ludzi naszego pokroju, bo nooo...."bo Ty tak twierdzisz".


Ostatni raz odpisalem osobie, ktora nie zachowuje sie kulturalnie wobec innych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieciaku, ty? Lepszymi? Drozszymi? Przeciez ty, watpliwa sprawa, masz tylko e92 335i....przeciez ty, wprowadzasz w blad ludzi pytajacych o rade, od dystansow poczawszy, przez tunel srodkowy, opony, felgi, wtryski, jakies bajki o paliwie i dodatkach, kazda twoja wypowiedz jest od razu prostowana przez innych jako idiotyczna. Nie udzieliles na tym forum jeszcze zadnej logicznej odpowiedzi. Zasmiecasz wszystkie dzialy swoimi postami. Cos slyszales, gdzies ktos cos mowil ale ty tymi samochodami nigdy nie jezdziles, nigdy ich nie miales, wiec jak pisze, ze 318d jedzie dobrze, to znaczy ze takimi jezdzilem. Jezdzilem kazda e90 jaka jest na rynku. Kazda. Od 316 do m3. Nie masz bladego pojecia o autach marki bmw i nie doradzaj nikomu w ich zakupie. Co za typ wakoczyl na to forum..... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym też jeździłeś :


"A ze osiagnales kolejny szczyt hipokryzji, to pozwole sobie ostatni raz odpisać:

Ja nie mam prawa napisać, mocy, którą mam zmierzoną. Ty za to masz prawo pisać "D3 n57 8hp" czyli cos, czego nigdy nie było, cos, czego tak zaciekle bronisz, a mimo to, skoro wsadziles tam n57 ze skrzynia 8hp, to musiałes tez zmienic zawias, heble, dyfer, polosie i wiele wiecej, wiec waliles wszystko, co do tego auta wsadzili inzynierowie alpiny. Bo co? Wysypało się, czy moze ta alpina wlasnie nie jechala? W kazdym razie została ci ta nieszczesna dokladla, a tak masz 320d ze skreslonym przez alpine vinem po swapie na n57+8hp- czyli na pewno jadący nieporownywalnie lepiej, ale składak po swapie."


Brak słów. Nie mam pytań. Zwykły bajkopisarz. Swap n57 hahaha tak tak no chyba bys człowieku za to wiecej dal niz ta cała alpina 2.0d warta. Ktos ci w te bajki uwierzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę tworzył ogłoszenie, mogę tu je wrzucić ? Czy ktoś się obrazi, ponieważ temat brzmi kupię a nie sprzedam.

https://ibb.co/XWws5HK

 

Oto i jest.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-doinwestowany-zobacz-warto-ID6E1WwD.html#93fa96abc7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Brak słów. Nie mam pytań. Zwykły bajkopisarz. Swap n57 hahaha tak tak no chyba bys człowieku za to wiecej dal niz ta cała alpina 2.0d warta. Ktos ci w te bajki uwierzył?

Tak tylko z boku siedzę i czytam.

To okazuje się jednak ze specjalista uznał ze nie było alpiny d3 z N57? To z czym była? :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie na forum, 150 postów :mrgreen:

Czyżby Domino92 z nowego konta? :think: :mrgreen:

 

Oczywiście :D

Już o tym pisałem :D

Sprawdź kiedy był ostatnio widziany na forum i kiedy się pojawił DarkSide :D

I ten styl pisania :D :D :mrgreen:


Edit


Wczoraj się zalogował domino jak napisałem że Domino92 i DarSideOfBMW to te same osoby

https://iv.pl/image/screenshot-20210811-143734-comandroidchrome.GI8ddda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli teraz juz nie ma wyimaginowango f10 a ma wyimaginowane e92 w dodatku w benzynie

A tak pluł ze tylko diesel :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo już mi się darksidebmw trochę szkoda zrobiło, może to zwykły poczciwy chłopak, który się zagubił.

Także darkside, odpocznij od forum, wróć za dwa dni i już z czystą głową, bo jesteśmy tylko ludźmi każdy popełnia błędy. Koledzy i ja wsiedliśmy na twoje posty tylko i wyłącznie, nie na twoją osobę.

Pisz tylko to czego jesteś pewien, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,po prostu mniej "podskakiwania" a więcej pokory. Tutaj są ludzie ,którzy oprócz "nabijania postów" posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o markę czy w ogóle motoryzację.

Tutaj żeby wejść z kimś w dyskusję musisz być przygotowany z konkretnymi argumentami. A nie na zasadzie "widzi mi się"


Dzięki ludziom którzy zjedli zęby na BMW to forum trzyma poziom. A takie przekomarzanie się i powtarzanie tego co się usłyszy zostaw bachorom pod remizom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla przykladu podaje post czlowieka co "zjadl zeby na bmw" cytuje :


"przez Maxejd » 22 Mar 2021 23:38


Witam ,jaka jest cena dobrej pompy wody do BMW E92 335i P030703 ,w tym roku obchodzi dziesięciolecie i chciałbym ją profilaktycznie wymienić razem z termostatem.

Czy czujnik poziomu oleju jest również odpowiedzialny za temperaturę oleju? Jeśli nie to prosiłbym o nr. obu tych części. Pozdrawiam"


Ty nawet czlowieku nie wiesz, ze czujnik poziomu oleju nie mierzy zadnej temperatury oleju.


Po drugie masz numer katalogowy twojej pompy wody i tak ciezko ci sprawdzic w allegro ile kosztuja zamienniki twojej pompy wody albo pompa wody oe po zaznaczeniu na stronie www swojego modelu auta???


I ty nazywasz sie osoba co zjadla zęby na bmw, a sie pytasz ludzi od czego jest czujnik poziomu oleju?


Zadzwon do goscia "Adam Kunc" on ci wytlumaczy co to znaczy "zjesc zeby na BMW".

Edytowane przez DarkSideofBmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać ze zrozumieniem ,nigdzie nie napisałem ze to ja zjadłem zeby na bmw tylko bardziej doświadczeni koledzy jak np kkx5 ,ponta czy abben

A bawienie się w detektywa i kopanie moich starych postów w których dla pewności chciałem zapytać Maćka czy wszystko będzie Ok to już jakiś żart

Zaskoczę Cię ,ale nie jestem wszechwiedzący

Nie jestem ekspertem i nigdy nie mówiłem ze jestem.

 

Ty nawet czlowieku nie wiesz, ze czujnik poziomu oleju nie mierzy zadnej temperatury oleju.

Czujnik poziomu oleju zamontowany w misce olejowej mierzy również temperaturę oleju. Czujnik poziomu oleju do Pańskiego BMW jest dostępny wyłącznie Oryginalny BMW:

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=12617607910

 

Po drugie masz numer katalogowy twojej pompy wody i tak ciezko ci sprawdzic w allegro ile kosztuja

Tak ,będę pytał i prosił o wycenę porządny sklep a potem jak na allegro będzie trochę taniej to tam kupię?

Po za tym Maciek zawsze podpowie jaki producent był na pierwszy montaż oraz co przy okazji dokupić.


Cii ,już dobrze. Skąd tyle jadu?

Edytowane przez Maxejd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się czytać ze zrozumieniem ,nigdzie nie napisałem ze to ja zjadłem zeby na bmw tylko bardziej doświadczeni koledzy jak np kkx5 ,ponta czy abben

A bawienie się w detektywa i kopanie moich starych postów w których dla pewności chciałem zapytać Maćka czy wszystko będzie Ok to już jakiś żart

Zaskoczę Cię ,ale nie jestem wszechwiedzący

Nie jestem ekspertem i nigdy nie mówiłem ze jestem.

 

Expertem to jest Adam Kunc i jak chcesz pogadac z czlowiekiem co rzeczywiscie "zjadl zeby na bmw" to zadzon do niego, bo jego numer jest podany na jego kanale i odbiera telefony, a nie sluchasz bajek od kkx ponty i innych co nie wyciagneli z samochodu i nie rozebrali nawet 1 silnika w zyciu, opowiadaja bajki o alpinach felgach z m5, a nigdy ich nie kupili.


Szanujmy sie , nie wyzywajmy sie, pomagajmy sobie ale robmy to luzno i ze smakiem, a nie wpada gosc na watek i mi pisze, ze on ma racje , bo "bo jak on tak mowi to tak jest" i ze "jezdzil wszystkimi doslownie wersjami e90 jakie istnieja w tym m3" - jakby m3 jezdzil to by go z butow wywalilo i nigdy nie podniecalby sie moca jakies alpiny 2.0d 200 ps, bo n47 po chipie majace 220 koni 500 niuta sa szybsze.


Ja nie jestem zadnym expertem rowniez i prosze mnie tak nawet nie nazywac. Tyle ode mnie. Pomoc nowym zostawiam wam, ja ide na jakies merytoryczne watki, bo nie mam czasu dluzej sie z wami boksowac kto jest madrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On powiedział że jeździł każdą wersją począwszy od 316 po M3. A nie każdym e90 na świecie.

Z tego co wiem to mechanik ,który przerobił n silników ,więc biorę jego zdanie poważnie.

jakby m3 jezdzil to by go z butow wywalilo

Wątpie ,M3 dupy nie urywa. Owszem jest szybkie ,ale dobrze zrobione n54 spokojnie je pokona.. o ile nie zapali się tryb awaryjny.

Chociaż M'kę to bym kupił nawet dla tej symfonii z wydechu. Ten dzwięk jest po prostu boski.

 

nigdy nie podniecalby sie moca jakies alpiny 2.0d 200 ps, bo n47 po chipie majace 220 koni 500 niuta sa szybsze.

Na drodze nie liczy się kto jest szybszy. A Alpina to zasłużona marka ,która nadaje inny charakter dzikim BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@kkx

Adam Kunc prowadzi na yt kanał, na którym głównie relacjonuje "jak wygląda dzień w warsztacie".

Można w sumie określić jego działalność jako prywatne ASO.

Z racji braku większej konkurencji w tym temacie na yt ostatnio zyskuje miano "guru" BMW.

Jeżeli się to ogląda i jest się świadomym, że nie można wierzyć w każde słowo to można wynieść z tego kanału sporo wiedzy ale jak widać już trafiają się fanatycy.

Nie hejtuje, nie mój rejon więc ja tam akurat nigdy nie będę miał możliwości oddać samochodu.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik N43B20. Co o nim sądzicie w tym aucie. Kolega ma w serii 1 ale ten 1.6 i jeździ to już kilka lat jedynie wymieniał rozrząd i koła zmiennych faz. Jadę oglądać diesla ale po drodze stoi właśnie 320i 170KM i może warto się zainteresować, przejechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik N43B20. Co o nim sądzicie w tym aucie. Kolega ma w serii 1 ale ten 1.6 i jeździ to już kilka lat jedynie wymieniał rozrząd i koła zmiennych faz. Jadę oglądać diesla ale po drodze stoi właśnie 320i 170KM i może warto się zainteresować, przejechać?

320i radzi sobie bardzo fajnie w e90, bardzo cicha, ekonomiczna ale problematyczna jednostka. 318d/320d bedzie lepszym wyborem pod względem usterkowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.